homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ginecologi din brasov-14


#248 2012-03-25 22:04:53

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: ginecologi din brasov

deya a scris:

neatza

a nascut cineva la Regina Maria cu dr anastasiu?
eu spre asta as vrea sa ma orientez dar speram sa aud si niste pareri de la voi

deya, blue si bubutadana au nascut cu anastasiu, dar nu stiu daca la regina maria sau la alta clinica. intra la topicul de burtici sau mamici, poate afli mai multe de la ele


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 



#249 2012-03-26 12:48:00

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: ginecologi din brasov

eu am nascut la maternitate iar blue la clinica eva


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#250 2012-07-19 15:16:36

Emmilia
Membru
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 1

Re: ginecologi din brasov

mihaelaandreea a scris:

Ce parere aveti despre dr. Mircea Preda???

Eu am fost la o colposcopie la Mircea Preda, anul trecut, om minunat - finut, amabil, si cunostinte are. Am o problema de cativa ani si nu pot gasi de unde provine. Desi nu a gasit nimic important la colposcopie, si-a expus parerea si mi-a prescris un tratament bun.
Peste o saptmana iar merg la el si o sa ma tin de el pana nu-mi rezolv definitiv problema.
Am incercat acum cateva zile sa ma programez la Eva la el, abia in septembie e liber. Am aflat ca mai lucreaza la Medlife si uite asa am obtinut o programare intr-o saptamana acolo.
Nici Anastasiu nu e mai liber - in august mi-au zis ca e liber la Eva.
Atunci m-am programat la unul Bisoc Dorel - nu am fost chiar multumita ca sa nu zic deloc. In ziua consultatiei mi-a luat niste analize iar intre timp mi-a prescris o garamada de antibiotice, care dupa 3 zile mi-au complicat situatia  - mi-au distrus flora intestinala, cu dureri groanice la colon. Desi rezultatul a post ok la analize, problema pt care am plecat nu a fost rezolvata.  La urma mi-a creat senzatia ca mi-a prescris doar ca sa fie, ma uitam jalnic la el, mi-au mai dat si lacrimile, si ma enervam ca nu stia ce sa zica si ce sa-mi prescrie. Plus ca mi s-a parut un pic pervers. Sper sa fi gresit eu aici...
Ah, da, la Medlife, Preda are tariful mai mare pt o consultatie normala cu ecografie 150 ron, decat ceilalti care au 120 ron. Nu stiu cat costa Preda acum la Eva...

Offline

 

#251 2012-07-25 16:52:44

drewww
Membru
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 2

Re: ginecologi din brasov

cat costa o colposcopie la doctorul Preda? saptamana trecuta am facut una la alt medic si ar trebui sa merg dupa menstruatie sa fac criocauterizare pentru o  rana foarte urata pe col  si vreau si o a doua parere pt ca mi-a sugerat direct crio fara alte teste sau alt tratament. de asta am dubii. ce parere aveti? nu stiu ce sa fac, de atunci plang incontinuu, cred k am sa cad in depresie.  mi-a iesit PAP de tip II si cervicita.

Offline

 

#252 2012-07-25 17:16:31

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

la pap II nu poate fi "rana foarte urata". unde ai facut analiza? la ce medic ai facut colposcopia? nu stiu pretul, dar poti suna la clinica sa il afli, sau vezi daca scrie pe site.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2012-07-25 19:28:27

drewww
Membru
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 2

Re: ginecologi din brasov

pe PAP scrie CII. la doctorul vrabii am facut-o. mai mult de 200 ron banuiesc ca nu poate fi. a fost si inainte de menstruatie si poate a fost influentat rezultatul, nu stiu la ce sa ma mai gandesc. o sa postez dupa a doua colposcopie rezultatul.

Offline

 

#254 2013-12-26 16:49:27

edinaa
New member
De la: Brasov
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 41

Re: ginecologi din brasov

Buna seara!
Va doresc Craciun Fericit. Sa aveti parte de sarbatori superbe alaturi de  cei dragi.
Va rog sa-mi spuneti pe cine imi recomandati ca si medic ginecolog bun in Brasov? Am citit parerile voastre si sunt foarte nedumerita. Am fost pana acum la Radu Rafila si prima oara am fost incantata de ea, dar dupa aia nu am mai fost incantata. Am fost si Gadiuta si nu mi-a placut deloc. Am fost la Bisoc si mi s-a parut ca vorbeste mult si fara rost. Ce-mi recomandati?

Offline

 

#255 2014-01-26 17:08:22

edinaa
New member
De la: Brasov
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 41

Re: ginecologi din brasov

Buna seara fetelor!

Revin cu un alt mesaj. Am citit parerile voastre si sincer sunt foarte confuza pentru ca nu stiu la ce medic sa merg. Am tot intrebat pe cunostintele mele si se pare ca nu prea sunt la curent cu medicii ginecologi. Nu stiu la cine sa merg. Am ceva probleme legate de ciclu. S-a intamplat ca intre menstre sa existe pete de sange pe parcursul a catorva zile si am luat alchemilla si mi-a trecut dar acum 2 luni a continuat sa curga si dupa ce s-a terminat menstruatia ( adica cate zile trebuia sa am) iar acum iarasi curge. Dupa parerea voastra, ce am? Mentionez ca iau Logest.

Ce doctor imi recomandati?

Offline

 

#256 2014-01-26 18:05:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: ginecologi din brasov

mergi la un medic de planning. s-ar putea sa trebuiasca schimbate pastilele.

Offline

 

#257 2014-01-26 20:14:09

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: ginecologi din brasov

edinaa, ca si garga, eu zic sa mergi la un cabinet de planning. eu am fost f multumita de dr. Mateoc Gabriela, o gasesti la spitalul Astra(vis-a-vis de Judetean).

ca si ginecolog eu merg la Anastasiu Costin si sunt multumita de el(desi ajungi cam greu la el - are multe gravidute), dar pt pastile este mai bine sa mergi la planning


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#258 2014-01-27 20:09:16

edinaa
New member
De la: Brasov
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 41

Re: ginecologi din brasov

Va multumesc din suflet pentru recomandari. Asa am sa fac.

Offline

 

#259 2014-01-28 01:01:33

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

edinaa, am vazut mailul tau, dar mai mult decat ti-au spus garga si mary, nu am ce sa zic. daca doar dereglarea de ciclu te ingrijoreaza, mergi la doctorita mateoc. e posibil sa fie nevoie sa schimbi pastilele. succes, sa se rezolve!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.