homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ginecologi din brasov-2


#20 2008-11-20 12:08:55

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: ginecologi din brasov

anca9 a scris:

a, si ce m-a dezgustat cel mai tare: dupa ce am plecat prima data din cabinetul de pe vulturilor, m-a apucat a 2-a zi o mancarime si usturime de-mi venea sa ma urc pe pereti. cred ca facusem cndida neutral noroc ca mi-a trecut cu ovule. dar de atunci sunt sceptica in privinta felului in care se face sterilizarea ustensilelor la cabinetul de pe vulturilor.

am crezut ca sunt eu nebuna dar si eu dupa ce am fost la dr. sebesan, la policlinica de pe vulturului m-am ales cu secretie mai abundenta si senzatie de disconfort. deci in mintea mea e clar ca acolo nu-si fac treaba bine  box

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2008-11-20 12:09:41)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 



#21 2008-11-20 12:30:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

clar - de evitat consultatiile ginecologice pe vulturului. oare cum pot fi unii asa inconstienti? te duci poate sanatoasa si te trezesti cu cine stie ce boala incurabila? in fine, asta e alt subiect despre care s-a discutat la alt topic.

mi-am amintit sa mai adaug ceva despre dr. Apostu Petrina, care are si ea cabinet pe vulturului, dar la parter. asa cum am scris mai sus, la ecograf mi s-a parut catastrofa, nu stie sa interpreteze. insa mi-a placut pentru ca atunci cand am fost la ea dupa 2 luni de ovule prescrise de dr. badea fara efect (aveam in continuarea aceeasi scurgere abundenta), doctorita asta mi-a dat sa fac absolut toate analizele posibile. asa s-a descoperit ca tot ce am e un streptococ, care tb tratat cu antibiotice, nu cu ovule. din punctul asta de vedere mie mi s-a parut buna. pe langa asta, la recoltare mi s-a parut ft atenta, a folosit periute pe care le-a desigilat in fata mea, a trimis asistenta de vreo 10 ori sa-i aduca un anumit tip de periuta... deci mi s-a parut riguroasa in privinta igienei. totusi, e cam acra si te priveste cam de sus si ea si mai ales asistenta care isi da mare importanta pe acolo.

Offline

 

#22 2008-11-20 13:03:29

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

anca9 a scris:

blueeyes a scris:

Anca, o chema Badea Ileana, nu stiu daca o cheama si Valeria, insa are cabinetul in Racadau, langa Parcul Trandafirilor

:f?rbryllad: o fi sau n-o fi una si aceeasi doctorita? badea valeria e slaba, pe la vreo 50 de ani, tunsa scurt si vopsita un blond inspre castaniu.

S-ar putea sa fie aceeasi... Ca si vrajitoarea de Badea Ileana la fel arata  :f?rv?nad:


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#23 2008-11-20 13:05:56

iony
Sr. member
De la: stres
Inregistrat: 2007-09-11
Mesaje: 1773

Re: ginecologi din brasov

ufff...eu abia m-am mutat in bv, si stau in centru. ar cam trebui sa merg la o consultatie, pt k am avut cv probleme cu candida dar nush unde. eu acasa mergeam la medicul meu, un barbat foarte de treaba, care m-a ajutat mult. aici nush cum se procedeaza si cam cat costa o consultatie. eu mergeam intai la planning, si doamnele de acolo imi faceau programare  si nici nu plateam consultatia

Offline

 

#24 2008-11-20 13:16:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

bine ai venit printre noi! smile eu una n-am intalnit un medic de care sa fiu 100% multumita, deci nu stiu pe cine sa iti recomand. medicii ginecologi vestiti din bv si despre care am citit eu lucruri bune, ar fi: podasca cezar, anastasiu constantin (parca), badea valeria, antonya livia. mai sunt si altii, astia imi vin mie in minte acum.
problema cu medicii vestiti e ca sunt si mai scumpi decat ceilalti (100 ron consultatia) si mai ales, obtii foarte tarziu programare la ei. de exemplu, daca suni astazi, cred ca abia la anul poti sa obtii o programare la unul din ei.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-11-20 13:22:48

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

La Antonyia Livia consultatia e 70 ron+20 ecografia+40 Papanicolau. Nu poate sa respecte programarile, astepti chiar si 1,5 ore in plus, dar in rest e cea mai buna la care am fost...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#26 2008-12-12 18:41:47

angi_angelina
Membru
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 1

Re: ginecologi din brasov

buna fetelor,sunt noua pe acest site si m-am gandit sa vin si eu cu unele completari...in ceea ce o priveste pe doamna doctor cristescu este adevarat ce se spune.daca nu dai bani,nici nu se uita la tine.eu am patit-o chiar azi cand,desi eram programata sa fac colposcopie asistenta mi-a zis ca trebuia sa merg pe data de 10 ca atunci eram programata.asta nu este adevarat si faza cea mai tare este ca uitandu-ma pe caietul ei am vazut clar cum data era modificata.eu sunt studenta si ar fi trebuit sa beneficiez de aceasta analiza gratuit..deci nu am dat bani..nu am beneficiat!
langa parcul trandafirilor are cabinet doctorita ciobanu ileana

Offline

 

#27 2008-12-13 10:59:13

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

Stiam eu! Ileana o cheama pe vrajitoare!


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#28 2008-12-13 18:01:37

brumi
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 7

Re: ginecologi din brasov

referitor la subiecul postat. eu ma duc la doctorita badea valeria, are cabinet pe livada vulturului, laclinica eva si in maternitate. eu sunt foarte multumita de dansa. poti discuta orice ca de la femeie la femeie, are multa rabdare, iti explica orice. de curand am avut o interventie cu dansa si sunt foarte multumita, totul a iesit super ok. referitor la bani, in afara de consultatie niciodata nu a cerut si nici nu a dat de inteles ca ar astepta ceva.

Offline

 

#29 2008-12-15 10:48:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

brumi a scris:

referitor la bani, in afara de consultatie niciodata nu a cerut si nici nu a dat de inteles ca ar astepta ceva.

:f?rbryllad: mie asa mi-a lasta impresia, in ultimele dati cand am fost la ea parca nu stia cum sa scape mai repede de mine. si m-am gandit ca probabil asteapta ceva. iar la cabinetul de la pdr am zis ca nu ma mai duc, de cand cu mancarimile alea smile

Offline

 

#30 2009-01-06 15:37:23

angel07
New member
Inregistrat: 2008-12-21
Mesaje: 55

Re: ginecologi din brasov

Salut fetelor! ma alatur si eu aici si pot sa zic ca am fost si eu pe la cativa medici ginecologi in Brasov.
La d-na Ciobanu Ileana din Racadau, nu ma mai duc, pt ca am fost cu un chiuretaj la ea, si dupa ce ca m-a costat scump, m-a si tratat ca pe banda rulanta!pe moment a fost ok, dar cand am mai fost la un alt medic si mi-a facut ecografie interna, mi-a zis ca la chiuretaj am fost prea roasa in interior, ca sa zic asa, a vrut sa ma curete definitiv probabil hmm  si o prietena de a mea a fost la ea mult timp, si 2 ani a facut tratamentul pt candida cu antibiotice! nu este competenta!
am fost si la policlinica Astra, si la spitalul judetean unde am gasit o mizerie!!dar nu mi-a placut deloc atitudinea lor, faceau misto! sau aveau niste fetze sictirite si obosite de parca le eram datoare cu ceva!  ceea ce mi se pare foarte urat, dupa ce ca tremuri pana ajungi acolo, si tremuri la gandul ce poate sa-ti spuna...
am fost ultima oara la Loreta Solonari, e draguta, atenta, nu mi-a dat nici un tratament fara analize, dar la citirea analizelor in 2 min m-a expediat. intr-adevar are foarta multa lume, dar am dat ceva bani acolo, si nu putini!
as vrea sa stiu daca a fost cineva la dl. doctor Coman Dan, are cabinet privat pe 15 Noiembrie, si cica are si la judetean. stie cineva ceva? stiu ca cam scump si ca ar fi ok, si ca nu te simti jenata, dar va intreb si pe voi, poate stiti ceva. mersi mult


...sa nu cerem perfectiune iubirii ...iubirea acopera o multime de ..pacate ....

Offline

 

#31 2009-01-06 15:48:22

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

eu nu am fost la el si nici nu stiu nimic despre el. imi pare ca nu te pot ajuta.

Offline

 

#32 2009-01-06 17:47:05

angel07
New member
Inregistrat: 2008-12-21
Mesaje: 55

Re: ginecologi din brasov

din cate am cautat pe net, cred ca am sa incerc la d-na dr. Antonya Livia, desi are preturi mari, dar mai bine dau odata si stiu ca e ok decat de 10 ori si degeaba. sper sa ajung la ea cat de curand, depinde de bani  sad  va mai tin la curent  smile


...sa nu cerem perfectiune iubirii ...iubirea acopera o multime de ..pacate ....

Offline

 

#33 2009-01-07 09:00:33

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

eu nu am incredere in antonya, desi multa lume o lauda. am inteles ca se poarta frumos cu pacientele, dar eu caut un medic care sa prescrie tratamente eficiente, nu neaparat sa-mi vb frumos.

dr. anotnya i-a prescris lu' maica-mea un tratament care nu i-a ajutat la nimic, iar lu' bunica-mea, operata de cancer la san, i-a prescris niste medicamente pe al caror prospect scrie clar ca sunt contraindicate in astfel de cazuri. si doar bunica-mea i-a spus clar care e situatia ei. de asta eu nu am incredere in ea.

un alt doctor ridicat in slavi pe forumuri e podasca. eu parca am ceva mai multa incredere in el decat in antonya. doar ca din cate stiu se ajunge destul de greu la el.

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-01-07 09:02:40)

Offline

 

#34 2009-01-07 09:35:37

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

Podasca e barbat, Anca? Se apropie perioada in care trebuie sa-mi fac Pap-ul si controlul de 6 luni, si parca nu am rabdare sa stau la Antonya 2 ore jumate si sa-i dau 1 milion jumate pentru 3 minute cat dureaza consultatia...

Si la Podasca intru gratuit, e pe cardul meu medical big_smile

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2009-01-07 09:36:22)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#35 2009-01-07 09:55:18

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

da, e barbat. Podasca Petru Cezario... sau cam asa ceva.
daca mai ai si gratuit la el, atunci eu chiar ti-l recomand. pb e ca si la el risti sa astepti mult. poate chiar mai mult de 2 ore. dar daca te programezi prin medicina muncii, poate nu astepti la gramada cu celelalte. stiu sigur ca pt anumite firme are program special, pe vulturului.
consultatia la podasca dureaza mai mult de 3 min smile. are rabdare, iti explica.

Offline

 

#36 2009-01-07 10:01:25

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

El parca are cabinet si la Crystalic, pe str. Lunga, nu? Ma gandeam sa ma duc acolo, parca inspira mai multa incredere ca Vulturului...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#37 2009-01-07 10:09:12

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ginecologi din brasov

sincer, nu stiu. nici nu stiam de cabinetul asta. eu am fost cand avea cabinet pe zorilor si o data la maternitate.
il mai gasesti si la eva, dar cu plata. poate asa e si la cabinetul asta de pe lunga, nu stiu. nu tb sa suni intai la medicina muncii sa te interesezi unde, ce, cum?

si da, pdr-ul ar fi de evitat. am mai povestit eu experienta mea cu cabinetele de la pdr.

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-01-07 10:10:00)

Offline

 

#38 2009-01-07 10:11:51

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: ginecologi din brasov

Nu trebuie sa sun smile Am o lista de locatii unde ma pot duce, printre ele si Vulturului si Crystalic, si doar sun pentru programare... Iar dupa/inainte consultatie, arat cardul si nu mai platesc nimic... Asa am facut si ecografie generala + mamara si analize de sange... As vrea sa ma duc si la nutritionist, tot asa, pe card.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.