homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gastroscopie....-2


#20 2008-10-17 16:41:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: gastroscopie....

Asta chiar nu stiu, sorry  sad

Offline

 



#21 2008-10-27 00:05:59

nobody6
Full member
Inregistrat: 2008-06-03
Mesaje: 266

Re: gastroscopie....

buna....nu am mai avut acces la internet pana azi....am fost la gastroscopie....mie mi s-a parut ingrozitor....Doamne fereste sa mai fie vreodata nevoie de asa ceva....diagnosticul pus a fost: boala de reflux....cardie: incontinenta, cu mucoasa intens congestionata....am primit tratament : metoclopramid 3/zi, lanzul 2/zi, gastrofait 3/ zi
Iau tratamentul de marti....inainte de masa iau pastilutele...imi e groaznic de somn in fiecare zi si am inteles ca din cauza metoclopramidului.... tin regim si a zis ca dupa 10 zile sa merg la control.....problema mea e ca inca nu simt nici o diferenta....stomacul inca doare....dupa ce bag primele inghitiruri...simt cum doare ....
In regim mai scrie sa nu iau anticonceptionale....eu nu pot renunta la ele....deoarece am probleme hormonale...daca nu le iau nu imi mai vine menstruatia si fac chist pe ovare....mi-a spus cineva ca poate nu reusesc sa rezolv nimic atata timp cat nu renunt la ele si ca orice tratament este in zadar...ce sa fac????

Offline

 

#22 2008-10-27 00:19:02

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: gastroscopie....

vorbeste cu medicul tau ginecolog. Informeaza-l despre tratamentul pe care il faci si cere-i parerea.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#23 2008-10-27 13:41:24

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: gastroscopie....

in loc de metoclopramid poti lua motilium si scapi de somnolenta. eu am gastrita de reflux si cu motilium am scapat de starile de greata, balonari, bolboroselile din stomac....
mie de anticonceptionale nu mi-a spus nimic doctorita insa trebuie sa ai grija ca iei anticonceptionalul cam la 2 ore dupa lanzul pentru ca acesta poate reduce absorbtia unor medicamente ( este un inhibator de pompa de protoni si cam asa actioneaza)

regim nu ti-a dat? ar trebui in prima faza sa ti putin regim concomitent cu tratamentul si stai calma nu iti mai face atatea griji....de regula bolile astea se fac de la stress

Ultima oara a fost editat de lucia05 (2008-10-27 13:43:15)


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#24 2008-10-27 17:19:56

nobody6
Full member
Inregistrat: 2008-06-03
Mesaje: 266

Re: gastroscopie....

lucia05 a scris:

in loc de metoclopramid poti lua motilium si scapi de somnolenta. eu am gastrita de reflux si cu motilium am scapat de starile de greata, balonari, bolboroselile din stomac....
mie de anticonceptionale nu mi-a spus nimic doctorita insa trebuie sa ai grija ca iei anticonceptionalul cam la 2 ore dupa lanzul pentru ca acesta poate reduce absorbtia unor medicamente ( este un inhibator de pompa de protoni si cam asa actioneaza)

regim nu ti-a dat? ar trebui in prima faza sa ti putin regim concomitent cu tratamentul si stai calma nu iti mai face atatea griji....de regula bolile astea se fac de la stress

ba da...tin si regim.....si stress....e in fiecare zi...si nu inteleg de ce....ca motive f intemeiate nu am....dar....acum trebuie sa imi vina si menstruatia....am o stare ingrozitoare mereu inainte....am plans intruna pana mai devreme asa din senin si nu pot sa ma stapanesc....nimic nu imi convine...nimeni nu imi intra in voie orice s-ar intampla....il vad pe prietenul meu ca nu ma intelege...dar saracul nici nu are ce sa inteleaga....ptr ca nici eu nu pot sa-mi inteleg starea asta.....sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-10-27 21:26:07

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: gastroscopie....

calmeaza-te! impune-ti sa fii calma altfel poti lua tone de medicamente si nu rezolvi nimic si nu o sa faci decat sa inrautatesti situatia. hai! fa-o pentru tine! puss


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#26 2008-10-29 17:02:23

nobody6
Full member
Inregistrat: 2008-06-03
Mesaje: 266

Re: gastroscopie....

lucia05 a scris:

calmeaza-te! impune-ti sa fii calma altfel poti lua tone de medicamente si nu rezolvi nimic si nu o sa faci decat sa inrautatesti situatia. hai! fa-o pentru tine! puss

sa stii ca asta simt si eu ca nu rezolv nimic...am o stare fff aiurea....poate si vremea e de vina  grater   grater dar zilele astea 2 parca nici nu a mai durut stomacul....sper sa fie bine....ms mult de incurajari si de sustinere :k?ra:  kram

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.