homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-129


#2433 2009-07-15 16:24:22

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetelor, Love s-a internat? Gata? Ce emotii am... big_smile


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 



#2434 2009-07-15 16:57:11

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Crys, nu m-am internat, am fost... mi-au facut analizele si i-am intrebat daca ma pot duce acasa si sa ma intorc de dimineata pt cezariana... si mi-au dat voie!!  majoreta  majoreta
Sunt asa fericita ca mai dorm o noapte acasa!!
Am vazut 4 bebelusi nou nascuti azi, toate erau fetite!  hjarta  hjarta

Va multumesc inca o data pt urari!!!
Va pup pe toate!!!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2435 2009-07-15 17:27:50

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Love, mi-au dat si lacrimile... smile; parca ieri faceai teste de ovulatie...

Nastere usoara, si asteptam poze cu tine si cu papushica ta; sa fiti sanatoase amandoua! puss


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2436 2009-07-15 17:30:37

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

kram  Nici eu nu stiu cand a trecut timpul... curand vei trece si tu prin momentele astea care pur si simplu te umplu de fericire  hjarta   puss
Multumesc mult pt urari!! Abia astept sa o aduc acasa, mi-o imaginez asa micuta, in patul ala mare  lol  hjarta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2437 2009-07-15 17:50:55

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t a scris:

kram  Nici eu nu stiu cand a trecut timpul... curand vei trece si tu prin momentele astea care pur si simplu te umplu de fericire  hjarta   puss
Multumesc mult pt urari!! Abia astept sa o aduc acasa, mi-o imaginez asa micuta, in patul ala mare  lol  hjarta

Mie mi se pare ca mai am o infinitate pana in decembrie...Abia astet sa va intoarceti acasa si pe forum, Love. Sa o vedem pe Anastasia...Te  pup cu drag si tinem pumnii.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2438 2009-07-15 17:55:14

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Flower, tu ce ai? Baiat, fata?


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2439 2009-07-15 18:04:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love applause ce bine caai scapat de noaptea in spital smile maine la ce ora te duci la dr? big_smile

flower, tu ai "norocul" de care am scapat eu, sa nasti de sarbatori big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2440 2009-07-15 19:30:45

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetele maine ma duc in Europa sa iau carut  big_smile
Ieri mi-am luat mai multe lucruri pt bagajul de maternitate, am fost la hipermarket.

ce parere aveti: sa iau sau nu sterilizator biberoane sau sa folosesc metoda prin fierbere? Sa iau sau nu de pe acum pompa de san, pompita pt nasuc bebe? Sai iau sau nu incalzitor biberoane?
ce marca de biberoane anticolici ar fi buna?

Love sa nu ne uiti cu pozele  smile


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2441 2009-07-15 19:39:45

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli, am pus poze, de dimineata tongue

Ia-ti si sterilizator, si incalzitor.
Eu am luat de la Avent. Tot de la Avent am luat si pompa de sani, dar despre asta nu stiu ce sa zic... parerea mea e ca o sa imi fie de folos... daca vreau sa plec undeva, imi umplu 2 biberoane cu lapte si le pun in geanta termica si gata... nu trebuie sa alaptez pe drum...
Pompita acum am cumparat ca uitasem...
Eu biberoane am luat tot de la Avent.. .am auzit ca astea ar fi cele mai bune, asa ca am luat...


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2442 2009-07-15 19:42:36

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Crssy85 a scris:

Flower, tu ce ai? Baiat, fata?

Nu stiu Criss sad.
Pe 20 m avad cu doctorita si sper sa imi faca un ecograf ; daca nu, pe 7 august aflu sigur ce este. Aici se zice sexul bb la 19 sau 22 de saptamani. Eu sper sa il aflu saptamana ce vine pt ca doctorita mea are ecograf la ea in birou. Dar am o presimtire ca este baiat...
Si nu mi-au trecut greta mai deloc . Cred ca asa o duc toata sarcina.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2443 2009-07-15 19:43:58

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Si eu am avut o presimtire ca e baiat.... de fapt eram 90% sigura... nu stiu de ce... si e fata lol


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2444 2009-07-15 19:44:20

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Multumesc Love.
Poze cu fetita sa ne pui  big_smile Iti face ineva poze cand vei naste?


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2445 2009-07-15 19:46:58

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Aaaaa, da sigur... o sa va puna al meu tongue
Pai nu stiu daca are voie cineva sa vina in sala, dar cum o s-o scoata o sa ii faca al meu poze... l-am instruit cum sa posteze pe forum lol


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2446 2009-07-15 20:07:31

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lasa crssy sa vezi ce repede trece timpul...maine poimaine o sa ne vezi si pe noi ca love  dance .... ma uit uneori la burta si parca nu-mi vine sa cred  al9leacer

juli am auzit si eu ca avent e o marca f buna pt sterilizator si biberoane...eu am primit sterilizator de microunde...mi-as fi luat oricum...scces la cumparaturi   shopping


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#2447 2009-07-15 20:12:26

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t a scris:

Si eu am avut o presimtire ca e baiat.... de fapt eram 90% sigura... nu stiu de ce... si e fata lol

puss Love...voi o sa fiti primele care afla. Eu nu mai pot de curiozitate si nerabdare.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2448 2009-07-15 20:30:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

toate sterilizatoarele sunt pe baza de microunde? sad daca da, eu ma multumesc cu clasicul fiert.......

puss flower

si eu stiu ca avent e marca buna, atat pt pompa de san, cat si pt biberoane.... am luat recent pt o prietena pompa+biberon... 300 lei yikes fata de o pompa manuala normala care e vreo 20. dar asta e... nush de ce or fi asa bune, da' cica asa is..........


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2449 2009-07-15 21:11:05

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Nu Katami. Nu toate sunt pe baza de microunde. Al meu e pe baza de aburi.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#2450 2009-07-15 23:21:09

freealy25
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 166

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli...eu am luat pompita pt nas si ser pt nasuc (cu toate ca am si "batista bebelusului "....mi-e frica sa o fol din prima luna), sterilizator am luat din acela pt microunde (cel pe baza de abur ...duraza mai mult sterilizarea, si e si mai scump visslar  ), incalzitor pt biberoane nu am luat si nici nu cred ca o sa iau ...ma mai gandesc pana atunci .
Aaaa...am citit undeva ca ...la sterilizarea prin fierbere se strica mai repede tetinele , suzetele ...decat daca le-ai steriliza la microunde.Acum ...fiecare...cum crede.
Iar biberoanele care le-am luat ( de la Avent) sunt si cu tetine anticolici...(cel putin asa scrie pe cutie - Airflex) si sunt si f convenabile la pret... Sunt 4 biberoane (2 mari , 2 mici), 6 tetine, o suzeta, si perie de curatat biberoane.
In rest ..am mai luat forfecuta cu varfuri rotunjite, pieptan si perie din par natural, o pipeta, betisoare de urechi cu opritor, termometru cu cap flexibil, pompa de san manuala si mai am de luat servetele umede , pudra, sampon ,sapun ,cadita cu suport ...etc
Va pup si pe voi si pe piticii din burtika! puss


Robert-Andrei bebe -Minunea care ne-a schimbat viata!

Offline

 

#2451 2009-07-16 09:14:46

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Love,  goodluck  majoreta
rugaciune rugaciune pentru nastere usoara rugaciune
O, Preaslăvită Maică a lui Dumnezeu! Miluieşte-mă pe mine păcătoasa roaba ta, vino intru ajutorul meu ?n vremea durerilor mele pe care le rabdă toate fiicele Evei ?n timpul naşterii. O, ceea ce eşti binecuv?ntată ?ntre femei,Nasterea Domnului Iisus Hristos adu-ţi aminte cu ce bucurie şi dragoste te grăbeai să ajungi la ruda ta Elisabeta c?nd aceasta a rămas ?nsărcinată şi ce minune s-a arătat cu mama şi cu pruncul din p?ntecele ei şi, din nesecsts milostivire a ta, dă-mi şi mie, umilei tale roabe, naştere uşoară! Dă-mi harul ca acest copil ce se află l?ngă inima mea să strige cu bucurie aşa cum Sf?ntul prunc Ioan s-a inchinat Dumnezeului şi M?ntuitorului nostru, Care din iubire pentru noi, păcătoşii, nu S-a ruşinat, ci a aceptat să fie prunc. Bucuria negrăită de care s-a umplut inima ta feciorelnica la naşterea Fiului şi Dumnezeului tău să-mi aline durerea! M?ntuitorul tău născut de tine, să mă păzească de moartea care curmă viaţa multor mame la naştere şi să se numere rodul p?ntecelui meu ?n r?ndul aleşilor lui Dumnezeu! Auzi, Preaslăvită Impărăteasă a Cerurilor, smerita mea rugăciune, ?ntoarce faţa ta spre mine şi nu mă ruşina, nădejdea mea, ci acoperă-mă, ajutătoarea creştinilor şi tămăduitoarea bolnavilor cu acoperăm?ntul tău in ceasul chinurilor şi al durerilor, ca să mă ?nvrednicesc să cunosc că tu eşti Maica milostiviri şi să slăvesc bunătatea ta, căci tu nu nesocoteşti niciodată rugăciunile celor sărmani şi ?i izbăveşti pe toţi cei ce te cheamă ?n ceasul necazurilor. Amin.

Fetelor, eu cred ca sunt inconstienta... nu am cumparat nimic din ce ziceti voi: nici batista bebelusului (am o amarata de pompita de cauciuc), nici sterilizator (ma gandesc ca o sa suga la san - Miru nici nu a pus gura pe biberon si suzete...), nici incalzitor, nici suzete nici biberoane, nici pieptan (ce sa pieptan la cateva fire de puf?), nici pompa de san, nici patut (are un landou de la chicco).
Daca o sa am nevoie, o sa-l pun pe sot sa mi le cumpere cat sunt eu in clinica...dar sper sa nu-mi trebuiasca...


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.