homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-18


#324 2008-11-21 16:22:49

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

nu mai are timp, cu doua facultati si un copil de crescut.

Offline

 



#325 2008-11-21 18:33:55

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fleurette a scris:

felicitari lili pala  sa ai o sarcina usoara bebic ....prima cum a fost? (am inteles ca mai ai un copil,nu? sper ca nu am facut o gafa)

nu ai facut nici o gafa smile
mai am un copil, o minune de fetita de 6 ani. deci cu al doilea se poate spune ca mi-am cam facut datoria fata de specie si societate rotfl

prima sarcina a fost groaznica: am varsat de la 5 saptamani, zilnic, de 5 -6 ori pe zi... pana am nascut. in luna a 6 a parca mi-a fost un pic mai bine, numai bun cat sa ma bucur, si din luna 7 am luat-o de la capat  acklad bang
d-rul meu mi-a propus la un moment dat (la inceput) intreruperea de sarcina... zicea ceva de o disgravidie mai serioasa...dar nu am acceptat. oricum sunt hotarata ca....doamne iarta-ma, daca e la fel si de data asta... sa renunt! nu cred ca rezist!!! grater

vad ca acum ma simt bine, a aparut o usoara , foarte usoara stare de greata, dar incerc sa nu o bag in seama. ma cam sperie gandul ca deja a aparut aceasta stare avand in vedere cca inca nu am incheiat 4 saptamani. dar sper sa raman asa.... sa nu se accentueze.

oricum, e  cool

Ultima oara a fost editat de lili pala (2008-11-21 18:34:26)


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#326 2008-11-21 19:49:43

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

esti f curajoasa si puternica ....ai reusit sa treci peste o sarcina grea, nu are cum sa fie si asta sarcina la fel de insuportabila ....oricat de mult ai suferit cred ca acum te bucuri ca nu ai renuntat, cand iti vezi fetita uiti suferinta din timpul sarcinii  :k?ra: ...sa inteleg ca pana acum nu ai nici un simptom? (sanii te dor,nu?)....incerc sa vad si eu ce trebuie sa pandesc (la ce dureri sa ma bucur) lol


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#327 2008-11-21 20:36:40

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

si nu uitati de rinichi... beti ceaiuri multe (matasea porumbului + codite cires parca). Eu una sunt la a doua colica renala, si credeti-ma ca am ajuns la capatul puterilor... stau si zac


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#328 2008-11-23 21:22:37

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ma dor sanii, da.... daca ii strang, iese o picatura de lichid straveziu...
am zile cand am o usoara stare de greata si zile cand nu am nimic...

mai rau e ca ma doare spatele (si nu-mi dau seama daca e o problema mai veche de la coloana) si am o secretie vaginala ussoooor maronie... de fapt mai mult rozalie....redusa cantitativ.... oare ce-o fi asta?
la prima nu am avut asa ceva....

in schimb, sunt tare incantata de starea mea de spirit... sunt asa de fericita..


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2008-11-23 21:44:15

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Nu vreau sa te sperii, dar din cate stiu, orice scurgere de culoare roz si pana la maro inchis nu e buna! Du-te la doctor, de cand ai scurgerea asta?
Pana acum nu ai fost la doctor?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#330 2008-11-24 06:47:14

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lili pala, suna-ti de urgenta doctorul. nu mai sta asa. nici o scurgere rozalie nu e ok in sarcina, poate fi semnul unei iminente de avort. exista medicamente care sa mentina sarcina acolo. si eu am luat, atit in primul trimestru, pt vreo 10 saptamini, cit si acum, pe ultima suta de metri...

Offline

 

#331 2008-11-24 09:33:46

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lili pala a scris:

ma dor sanii, da.... daca ii strang, iese o picatura de lichid straveziu...
am zile cand am o usoara stare de greata si zile cand nu am nimic...

mai rau e ca ma doare spatele (si nu-mi dau seama daca e o problema mai veche de la coloana) si am o secretie vaginala ussoooor maronie... de fapt mai mult rozalie....redusa cantitativ.... oare ce-o fi asta?
la prima nu am avut asa ceva....

in schimb, sunt tare incantata de starea mea de spirit... sunt asa de fericita..

daca sangerarea e in preajma perioadei cand trebuia sa iti vina ciclul poate fi sangerarea de nidare, altfel, daca nu ti-a trecut intr-o zi-doua e periculoasa si poate fi iiminenta de avort
durerea de spate, daca nu e de la coloana si e undeva asociata umarului drept poate fi semn de sarcina extrauterina, mai ales daca pui in balanta si sangerarea
in toate cazurile, trebuie sa suni medicul ginecolog sa te controleze, sa iti faca niste analize, o eco ceva, ideea e ca nu sta asa


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#332 2008-11-24 11:21:29

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

spatele ma doare in regiunea lombara, aprox in regiunea rinichilor.iar secretia aia apare si dispare. oricum, multumesc de sfaturi, azi ma duc la doctor.


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#333 2008-11-24 14:05:08

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh, cum te mai simti? ma gandesc la tine si iti trimit gandurile mele bune sa te linisteasca! te pupa si rebeca!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#334 2008-11-24 14:45:09

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

samy, multumesc pt grija ta  :k?ra:  uite, chiar azi, ma duc din nou la dr. n-am mai fost de miercuri big_smile atunci colul era inchis. incepind de joi am avut dureri mari de burta, jos, mai rau ca la menstra, intepaturi pe toata suprafata burtii, furnicaturi in partea de sus, chiar unde se termina uterul, crampe ca la menstra, secretie mai apoasa, tot tacimu big_smile am supravietuit zilele astea cu no spa, cam 4 pe zi, uscosin si, bineinteles, maalox, impotriva aciditatii stomacale. am terminat aseara si tratamentul cu utrogestan, uraaa!  smile vineri am implini 37 de saptamini impreuna, deci ar trece pericolul de nastere prematura, am fi la termen. azi chiar mi-am intrebat dr la telefon: daca ajung pina vineri cind sint 37 de sapt de la UM, asa-i ca nu mai e prematur? o inceput sa rida la telefon saracu  lol stie ce stresata sint si incearca sa ma linisteasca de fiecare data. voi ce faceti? cum te simti? ce face Rebeca? va pup dulce pe amindoua  :k?ra:  kram

Offline

 

#335 2008-11-24 18:08:44

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

rh,si eu iti trimit toate gandurile mele bune ! va fi bine ! puss

Offline

 

#336 2008-11-24 19:21:26

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

iti multumesc mult, claudia  puss din fericire, colul e tot inchis  majoreta s-a mai scurtat un pic, dar e normal  cool

Offline

 

#337 2008-11-24 20:18:22

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

smile seara burtici smile ,offf dar ce harnice ati fost applause mi-a trebuit vreo 2 ore sa va iau din urma wink ,in primulle urez bun venit noilor burticutze majoreta sa aiba o sarcina cat mai usoara gravida si bebei sanatosi si frumosi bebe  bebe

Rh wow  alcool  alcool  alcool mai putin si vineeeeeeeee majoreta  majoreta  majoreta ,doamne ce a mai trecut timpul :k?ra: ,tinemi pumnii sa fie bine signof10  :k?ra: ,si abia asteptam poze cu bebe punk  punk

Alexia in legatura cu somnul alcool  alcool  bang  bang  bang si lamine e la fel sad ,am niste insomnii bang  bang


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#338 2008-11-24 20:51:10

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Mai fetelor, eu u stiu ce sa mai cred. Citesc tot felul de site-uri in care scrie ca un bebe la 4 saptamani jumate este f f mic, al meu la 4 saptamani si 4 zile are deja 7 mm. Toata lumea zice ca e prea mare, numai doctora nu mi-a spus nimic de faptul asta. Este posibil sa fie 2 in acelasi sac si de aceea are 7 mm? E anormal sa aibe 7 mm la 4 saptamani si 4 zile?


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#339 2008-11-24 22:14:01

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

nu stiu sa-ti raspund la intrebare. eu am facut azi un echo si drul nu a vazut NIMIC.( eu am 4 saptamani si o zi) drept urmare, dupa aceea am mai facut un test de sarcina...rotfl  si e pozitiv. m-am mai linistiti pentru inca doua zile lol

love _t, de unde esti, si... care numele tau? al meu e Liliana
intreb pentru ca probabil o sa forbim de fff multe ori....

Ultima oara a fost editat de lili pala (2008-11-24 22:16:09)


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#340 2008-11-24 23:55:56

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

love_t a scris:

Mai fetelor, eu u stiu ce sa mai cred. Citesc tot felul de site-uri in care scrie ca un bebe la 4 saptamani jumate este f f mic, al meu la 4 saptamani si 4 zile are deja 7 mm. Toata lumea zice ca e prea mare, numai doctora nu mi-a spus nimic de faptul asta. Este posibil sa fie 2 in acelasi sac si de aceea are 7 mm? E anormal sa aibe 7 mm la 4 saptamani si 4 zile?

nu-ti mai face ganduri, cine stie cum a masurat doctorita, la mine di 23 nov pana in 26 dec avea 1,4mm, lasa pana la urmatorul control, mai bine sa fie mare decat prea mic

Offline

 

#341 2008-11-25 01:21:02

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Cornelia, merci mult pt incurajari  storstark
Lili, eu sunt din Bucuresti dar acum nu mai sunt in Romania, ma numesc Oana.
Tie ti-au facut ecografie abdominala sau intravaginala? Ca mie mi-au facut intravaginala, asa a vazut bebele.
Ai fost la doctor? Ce ti-au spus despre petele maronii pe care le-ai avut? Esti ok acum?  puss

Ultima oara a fost editat de love_t (2008-11-25 01:23:31)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#342 2008-11-25 09:12:10

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

nu va mai stresati fetelor cu masuratul copiilor in mm......., nici asa........, in primele saptamani se poate face intravaginala, si eu am facut, dar nici macar nu am intrebat cati mm are, nici nu mi-a trecut prin cap....important era daca e sau nu e acolo........, mai asteptati si voi macar o luna cu masuratorile astea........
si eu ziceam ca le-am inebunit pe fetele de pe forum cu testele mele, sa va zica rh, samy, tzenica, raluka, etc........


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.