homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-64


#1198 2009-01-22 12:59:09

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

thanandar a scris:

Fetelor, multumesc mult de ajutor , dar eu tot la cineva de la Elias ma fost.Daca m-as duce la altul tot de acolo cum mi-ati recomandat voi, credeti ca se va opari cand i-oi arata ecografiile si analizele facute la un medic de la Elias? Daca o sa zica ...acum ce faci ne schimbi intre noi? ce sa fac?
Pup

Atunci mergi la CFR 2. Insa nu stiu daca medicul de care ti-am zis e acolo de garda azi. Eu am fost mai mult in week-end si erau mai liberi medicii.
Daca nu te superi cum se numea medicul tau?

Aaa mi-am adus aminte, mai am o doctora la care mai ma duceam eu inainte de sarcina: Filipescu Mihaela. Am fost la cabinetul ei din Bd Sincai (mai aproape de timpuri noi). Tel de la cabinet este 021.330.55.03 (Cabinet Iulia se numeste).
Si lucreaza la spitalul Bucur parca.

Filipescu MIhaela este sotia dr meu Filipescu Alexandru si din cate stiu si eu ea este la spitalul Bucur iar el la Elias

Offline

 



#1199 2009-01-22 13:07:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

la ora asta ttenzika este pe cale sa nasca applause

Offline

 

#1200 2009-01-22 13:25:54

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Offline

 

#1201 2009-01-22 13:46:19

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

wow, nu vreau sa imi amintesc....... sper sa fie ok!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1202 2009-01-22 13:53:20

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

bafta tenziiiiiii!!!! puss


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2009-01-22 13:54:00

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

alexa, cat ziceai ca manca puiul tau la o masa?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1204 2009-01-22 13:55:53

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ttentzika baftaaa  majoreta
Oare o fi nascut deja?


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1205 2009-01-22 14:05:24

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Offline

 

#1206 2009-01-22 14:10:46

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

o fi in travaliu......


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1207 2009-01-22 14:19:23

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Fetele,
Acum de cand cu greturile, mi-au ramas foarte putine mancaruri care l-as putea manca, din pacate.
Carnea o suport cu greu si putina si mai mult fiarta. Nu suport mirosul de gratar, care inainte ma innebunea....si mi-au ramas ouale....singurele care nu-mi displasc si inainte imi placeau.
Problema este ca mi-e teama ca mananc prea multe (si asta din lipsa de alternative). Asa ca ieri am mancat vreo 3 fierte bineinteles, ca prajelile nu le suport.
Imi pot face rau?
Nu mananc chiar in fiecare zi.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1208 2009-01-22 15:57:32

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

thanandar a scris:

Fetelor, multumesc mult de ajutor , dar eu tot la cineva de la Elias ma fost.Daca m-as duce la altul tot de acolo cum mi-ati recomandat voi, credeti ca se va opari cand i-oi arata ecografiile si analizele facute la un medic de la Elias? Daca o sa zica ...acum ce faci ne schimbi intre noi? ce sa fac?
Pup

eu am dus-o pe fina-mea  la el cand avea 24 se saptamani si a primit-o. inainate fusese la dr Parvu , dar a urlat la ea la un control si aplecat de la el asa ca daca vrei te poti duce cu toata increderea ca te va lua in evidenta , daca vrei iti pot da nr lui de pel sa vb cu el


lilipala si eu spun la fel urgent la dr, e o per critica asta , mai bine sa te vada ca sa stai tu linistita

Laura ai cumva idee daca il gasesc pe dr Filipescu si la alt cabinet particular decat al d-lui vladareanu.Daca nu, ai idee cam in cat timp se fac programarile? Cum e ca om Filipescu? Ecografiile 3D-4D tot el le face?
Multumesc !
Pup

Offline

 

#1209 2009-01-22 16:02:34

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu am fost numai la spital,stiu doar de cabinetul dr vladareanu,eco iti recomanda si el si eu sa-l faci la Medical City, super cabinet crede-ma,mai scump dar bun,ca om e super ,mie mi-a placut f mult si pe cine am trimis la el au fost super multumite.Poti merge martea ca e de garda . se sta ceva la coada dar iti face eco la fiecare control , il masoara cantareste,  si toate analizele acolo, acolo iti recolteaza tu te duci doar sa iei rezultatul

Offline

 

#1210 2009-01-22 16:13:13

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lauraura a scris:

eu am fost numai la spital,stiu doar de cabinetul dr vladareanu,eco iti recomanda si el si eu sa-l faci la Medical City, super cabinet crede-ma,mai scump dar bun,ca om e super ,mie mi-a placut f mult si pe cine am trimis la el au fost super multumite.Poti merge martea ca e de garda . se sta ceva la coada dar iti face eco la fiecare control , il masoara cantareste,  si toate analizele acolo, acolo iti recolteaza tu te duci doar sa iei rezultatul

Si la Medical City la cine ai facut tu eco 4D? Au si un ecran separat sa-l poti vedea si tu ca la medicul asta la care am fost eu nu avea. As merge la Filipescu dar mi-e sa nu zica ceva vazand ca am facut toate investigatiile de pana acum la un alt medic tot de la Elias.Stii cum sunt doctorii.......Si inca ceva...eu deocamdata am ramas fara serviciu, am asigurare medicala caci mi-o platesc lunar , dar ducandu-ma la spital, o sa-mi ceara vreo adev de salariu pe care eu evident nu o am, sa nu se uite chioras la mine, zicand asta de unde o fi venind, fara job. Daca se gandeste ca nu o sa primeasca nimik de la mine , cu toate ca eu o sa fiu pregatita cu bani atunci, normal. Asa la privat nu te intreaba nimeni daca esti sau nu angajat. Nu  stiu ce sa fac.

Offline

 

#1211 2009-01-22 16:44:22

lauraura
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 823

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

la MOna zvanca asistentya lui Vladareanu ca el nu era, au ecran seaparat in care poti vede si tu si sotul copilul,da la spital tb adeverinta ,dar nu este nici o problema daca nu ai, de bani nu cred case pune prb , ai\u fost zile in care nu i-am dat numik ca a plecat pe sala la nastere , si a fost ok, cand am nascut sotul avrut sa ii dea inainte banii si a zis ca nu dupa daca suntem multumiti .fiecare ii da cat are , nu se supara

Offline

 

#1212 2009-01-22 16:49:24

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Thanandar, daca vrei sa eviti toate astea mergi atunci la un centru medical gen Medicover, Medlife. Platesti si nu te intreaba nimeni nimic.
Eu ma duc la Medicover ca am contract cu ei. De la Medicover am mai auzit de Diana Gheorghiu, spitalul Pantelimon. Nu am fost la ea, dar am auzit numai de bine.
Eu zic sa te grabesti sa faci o alegere caci trebuie sa faci dublu test pana in saptamana a 14-a din cate stiu eu.

Si sfatul meu incearca sa gasesti un medic care sa nu fie foarte ocupat si cautat de multa lume, mai ales daca nu ai probleme cu sarcina. Vei da si bani multi si nu va avea timp mult de tine.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1213 2009-01-22 17:22:10

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

juli si mie mi-e ff rau, dupa cum mai ziceam ...dar la prima sarcina a fost mai naspa...mancam numai banane, rosii spanac, apoi din luna a 5a a 6a am inceput sa mananc fructe, smantana si muuult mult zahar: cate 2-3 prajituri pe zi. am pus in 4 luni 26 de kile, copilul a fost de 3800 gr, APGAR 10. de revenit mi-am revenit in 6 luni, numai in prima luna am dat jos 16 kg (din care 6 in spital). ce vreua de fapt sa zic? nu te indemn sa mananci dulciuri, doamne fereste... lol vreau sa spun sa mananci ce poti si cat poti, nu te stresa prea tare. copilul va lua de la tine tot ce ii trebuie.ma gandesc ca nu esti un caz disperat... adica daca ai muri de rau ai fi deja la spital luand masuri, nu?
uite, eu vomit de cateva ori pe zi, dar nu ma ingrijorez pt ca pot manca ORICE...
LASA CA O SA FIE BINE pentru toate si sa speram ca aveasta perioada va dura fff putin! sanatate si rabdare! te pup, pa!


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#1214 2009-01-22 17:41:17

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Multumesc Lili,
Nu e chiar asa de rau. Dar nici nu as vrea in spital
Eu sunt foarte slaba de felul meu am abia 46 kg la 1.66-1.67 m
Si acum de cand cu raul am ajuns la 45 kg.
La mine lipsa unei mese consistente ma termina, ma simt lesinata, fara vlaga si putere. Si chiar daca pofta de mancare nu am cine stie ce, chair daca mananc putin imi simt stomacul gol, ma roade, ma arde si ma ia cu rau.
Noroc ca la servici stau la birou toata ziua.

Oare imi fac rau prea multe oua, chiar si fierte? Pe-astea le suport totusi.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1215 2009-01-22 17:55:33

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

vesti de le tenzika?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1216 2009-01-22 18:02:11

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

Oare imi fac rau prea multe oua, chiar si fierte? Pe-astea le suport totusi.

ouale pica mai greu la ficat, dar daca ai pofta de trei  e bine, atat timp cat nu mananci in fiecare zi.

daca as fi in locul tau, eu as manca oua, apoi, dupa un timp, mi-as face analizele TGO si TGP. daca ies bine, as manca in continuare, daca nu, m-as opri... oricum cred ca dupa un timp mi s-ar apleca de oua... lol


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.