homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2-84


#1578 2009-03-12 09:38:02

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Iar am avut vise ciudate...... :f?rv?nad:
Am visat ca parca aveam o fetita, si era mica, mica si o spalam la chiuveta si mi-era frica ca este apa prea fierbinte. Facusem caldura in casa ca sa nu-i fie frig.
Apoi m-am trezit ca nu am patutul bun, era prea jos, nu avea saltea. Si copilul meu imi spunea ca nu-i nimic, ca e bun si asa.
Plus ca parca ma luase pe nepregatite, nu-i spalasem hainutele si nu le calcasem si-l imbracasem cu ceva de la o vecina.....Doamne.... disperat v-am zis eu ca o sa o iau razna.....


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 



#1579 2009-03-12 10:11:25

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

asta nu-i nimic... azi noapte am visat ca mi-a picat fata printre gratii de la ultimul etaj (pe scara blocului) si o vedeam asa cum se duce in jos... la nesfarsit. si parca sotul meu zicea ca... gata , asta e, nu mai scapa! m-am trezit instantaneu, ingrozita! era ora 6. m-am culcat la loc, am adormit si am visat ca fata s-a inecat intr-o piscina in care chipurile vroiam sa spal niste covoare!
m-am trezit la 7, si de atunci ma tot gandesc si nu-mi revin!


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#1580 2009-03-12 10:34:06

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Doamne ce cosmaruri ai.  yikes
Stii ce e rau?....ca le tinem minte, din pacate.
Ar fi mai bine sa le uitam imediat ce ne trezim.......


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1581 2009-03-12 10:57:50

freealy25
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 166

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Doamne,lili! Nici nu vreau sa ma gandesc ce ai simtit !
si eu am avut un vis urat saptamana asta si...ma gandeam sa fac o festanie ca ...asa de tare m-am speriat ca mi se facuse piele de gaina pe picioare si ....ma durea pielea.M-am trezit frecandu-ma pe picioare ca sa nu ma mai doara.Eu nu am visat copii , am visat ca in casa parca era un spirit rau care deschidea si inchidea frigiderul si ...lumina se stingea si se aprindea ...dar nu reuseam sa o aprind mai mult ...si tot ma kinuiam sa aprind candela si nu puteam ...  popa
Aaaa..si ....bunica mea zice ca daca vrei sa uiti visul ...sa te uiti spre geam afara si ...nu ti-l vei mai aminti ...La mine ...nu a tinut .... bang
Va pup fetele ...si va urez ...o zi buuuna!


Robert-Andrei bebe -Minunea care ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1582 2009-03-12 11:05:11

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Aoleo freealy, ce vis.....
Mergi la Biserica si spui o rugaciune, si sigur va fi mai bine.
Si eu am zis ca incep sa spun in fiecare seara rugaciuni, ca de cele mai multe ori uit si adorm....
Poate asa alungam visele astea si sa putem dormi linistite.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2009-03-12 11:33:20

freealy25
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 166

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Da Juli, atunci cand m-am trezit am spus Tatal Nostru si ...m-am mai linistit dar tot imi veneau in minte acele imagini ...Si eu ...inainte de a ramane insarcinata ...de cele mai multe ori adormeam fara sa ma rog ,dar de cand am ramas ,zic in fiecare seara o rugaciune macar si ma dau cu mir pe sani si pe burtika ....ca sa am laptic si sa creasca bebe sanatos acolo.
Am mai citit undeva ca ...o femeie gravida traieste visele mult mai intens.


Robert-Andrei bebe -Minunea care ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1584 2009-03-12 11:38:35

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lili pala a scris:

asta nu-i nimic... azi noapte am visat ca mi-a picat fata printre gratii de la ultimul etaj (pe scara blocului) si o vedeam asa cum se duce in jos... la nesfarsit. si parca sotul meu zicea ca... gata , asta e, nu mai scapa! m-am trezit instantaneu, ingrozita! era ora 6. m-am culcat la loc, am adormit si am visat ca fata s-a inecat intr-o piscina in care chipurile vroiam sa spal niste covoare!
m-am trezit la 7, si de atunci ma tot gandesc si nu-mi revin!

am avut si eu vise si vise! ele sunt proiectarea unor inchipuiri in functie de ce gandim intens in ultima vreme, de ce ne temem sau ne face fericiti si am invatat sa nu le mai iau in considerare.
daca am o frica de a pati ceva eu sau familia mea visez urat
si apropo de rugaciuni, rusine sa imi fie dar in sarcina asta nu prea m-am rugat, iar in cea trecuta numai prin biserici eram........de ce oare, nu stiu..


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#1585 2009-03-12 13:44:33

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

si eu am avut o gramada de vise urate...de cele mai multe ori visez ca sangerez...
dar cel ami nasol a fost ca sangeram rau si pe tampon era pielea de pe fata a lui bebe...ca si cum ar fi fost jupuita...si de fapt era de pe tot corpusorul lui dar din fata...
a fost ingrozitor...
m-am trezit si imi venea sa plang

Offline

 

#1586 2009-03-12 14:48:42

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

vai fetelor, vad ca se poate deschide topic nou cu vise urate la gravidute! vad ca toate visam urat!
eu o visez pe fiica-mea probabil din cauza ca ma simt vinovata ca-i fac pereche. ma tem ca o sa trebuiasca sa impart dragostea la doi copii. cred ca de asta ma tem cel mai tare. nu stiu cum o sa iubesc doi copii la fel...


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#1587 2009-03-12 18:06:12

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

helaaaaau big_smile
azi m-a impuns Victoras  cel/cea naravas/a de am ras de n-am mai putut big_smile
hai sa va zic cum. Stateam in masina si am inceput sa simt ca si cum un delfin ar intra si iesi din apa (voi aveti fluturi eu am delfini, na), in partea dreapta cam la nivelul osului coxal (partea superioara) ca si inaltime dar mai spre interior evident.
Apoi a inceput sa ma impunga, tot in locul asta smile erau impunsaturi scurte. Apoi parca a fost mai lung de parca imi iradia in jos pe picior :f?rv?nad:.
Fetelor daca nici astea nu au fost miscari ale bebelui eu refuz sa il mai pandesc rotfl

si inca ceva...ieri am baut pt prima data alcool de cand am aflat ca voi fi mamica  rodnar, am baut o bericica de 0.33 si acum mi-e rusine  rodnar rodnar rodnar radeam cu sotul meu ca poate l-am imbatat pe victoras si acum da din colt in colt prin burta saracul rotfl
doamne fereste

PS-cand am stranutat am simtit o impunsatura mai puternica in exact acelasi loc...e de rau?

Ultima oara a fost editat de pipacslany (2009-03-12 18:08:09)

Offline

 

#1588 2009-03-12 18:10:42

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Si eu mai savurez din cand in cand cate o gura - doua de vin.
In seara asta mananc sarmale si cred ca o sa iau si o gura de vin, de pofta.
N-o fi foc.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1589 2009-03-12 18:17:08

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

Juli a scris:

Si eu mai savurez din cand in cand cate o gura - doua de vin.
In seara asta mananc sarmale si cred ca o sa iau si o gura de vin, de pofta.
N-o fi foc.

pofta mare la sarmale scumpo puss si sa va fie de bine vinutzul smile
juli nu mai pui poze cu burtica? sunt curioasa cat s-a facut smile

Offline

 

#1590 2009-03-12 20:27:45

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fetelor ce cosmaruri aveti, mi s-a zbralit mie pilea pe mine, dar daca as fi avut un asemenea vis cred ca faceam infarct  grater

ce frumos ai descris pipa cum ai simtit  al9leacer


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#1591 2009-03-12 20:33:34

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

fleurette a scris:

ce frumos ai descris pipa cum ai simtit  al9leacer

fleur tu realizezi ca nu peste mult timp o sa povestesti si tu din astea? hjarta

Offline

 

#1592 2009-03-12 20:37:02

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

vai pipa deja imi dau lacrimile, cred ca atunci o sa plang in hohote de fericire  al9leacer ... dar mai am o gramada de asteptat  big_smile


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#1593 2009-03-12 20:40:23

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

lasa ca sunt muuulte bucurii si pe drum wink prima ecografie cand micutzul e doar un punct, apoi devine o fasolica, apoi cand  ii distingi capsorul manutzele si piciorusele si cand il vezi cum se agita prin burta...puss

Offline

 

#1594 2009-03-12 21:05:21

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

ma uitam azi la pozele de la eco care ni le-a trimis o colega cand era gravida si ma gandeam cand o sa vad si eu asa cred ca lesin de emotie...e coplesitor  al9leacer


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#1595 2009-03-12 21:11:47

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

eu din pacate nu am putut sa obtin poze cu bebe pt ca medicul meu de aici nu face...nu stiu de ce
dar le am in cap.
sunt intr-un orasel mic deocamdata, doctorul imi place f mult, e f de treaba si cu el vreau sa nasc (desi cateodata ma simt ciudat ca nu m-am gandit nicio clipa sa imi aleg o clinica renumita sad).am zis ca prefer sa raman aici pana nasc, e mai liniste. smile
sunt plecata din cluj de vreo 2 ani si pot sa spun ca s-a aglomerat intr-un hal cat am lipsit, e de nerecunoscut. nu as face fata, gravidutza fiind, sa alerg de colo colo. aici am totul la 2 pasi big_smile
dupa ce voi naste insa, la scurt timp (sper) ma intorc. ca mi-e dor de zapaceala aia cateodata  chicot

Ultima oara a fost editat de pipacslany (2009-03-12 22:00:43)

Offline

 

#1596 2009-03-13 08:55:50

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: discutii de tot felul intre viitoarele mamici 2

dar nu poti sa faci poze cu tel? sa ai amintire  al9leacer


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.