homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!-7


#115 2008-12-12 18:46:49

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

asteapta sa se faca 7 zile de intarziere sau 3 saptamani de la contacul cu risc si fa un test de sarcina
contactul a fost in perioada fertila?

Offline

 



#116 2008-12-12 19:07:11

liliac
Membru
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 2

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

buna! sunt noua pe aici.....am tot citit multe pe aici. si sunt bagata in ceata......    am fost la medicul ginecolog si mi-a zis sa iau melleva35 pt un tratament pt ovare polichistice.acum....iau pastile de 2 luni.acum as vrea sa fac sex cu partenerul meu. sunt protejata sau nu?
multumesc....


:*aly:*

Offline

 

#117 2008-12-12 19:08:22

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

normal ca esti protejata daca le iei corect

Offline

 

#118 2008-12-12 22:36:04

Mary07
Membru
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 3

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

Buna:)
daca fac tratament pt reglarea ciclului cu Duphaston(progesteron) si am luat Postinor ar putea ca acesta sa nu-si faca efectul din cauza Duphastonului?

Offline

 

#119 2008-12-13 08:31:21

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

Postinorul isi va face efectul. Doar ca e posibil sa apara dereglari ale ciclului menstrual.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-12-13 21:12:04

iubyiuby
New member
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 5

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

ce anticonceptionale sa folosesc,nu am mai folosit pana acum,trebuie sa merg la un medic?

Offline

 

#121 2008-12-13 21:16:01

iubyiuby
New member
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 5

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

ajutati-ma va rog dati un sfat ce safac sa merg la un medic sa-mi recomante ceva sau pot sa merg la farmacie sa-mi iau

Offline

 

#122 2008-12-13 23:18:54

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

du-te la medicul de planning
ac nu se iau dupa ureche sau dupa sfatul farmacistei/prietenolor etc

Offline

 

#123 2008-12-14 11:00:45

iubyiuby
New member
Inregistrat: 2008-12-12
Mesaje: 5

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

nu stiu ce aniticonceptionale sa folosesc ma puteti ajuta?

Offline

 

#124 2008-12-14 11:03:22

persifona
Vizitator

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

Nu putem sa te ajutam decat spunandu-ti sa mergi la medicul de planning. El e cel in masura sa-ti spuna ce sa iei.

 

#125 2008-12-14 13:29:19

mony_kdulce
New member
Inregistrat: 2007-08-09
Mesaje: 16

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

doamne ajuta ! mi-a venit menstruatia big_smile am scapat de griji imediat voi da iama la farmacie sa-mi iau marvelon:D pt k la planning e inchis astazi deci.. dar iubitul meu nu va afla ! vreau sa-i trag o sperietura pt k vad k da semne ca ar bate in retragere adik raspunsul lui a fost : "nu vreau acum sa fiu..." (tata)! de park eu as vrea sa fiu mama dar am sa joc rolul pana la capat sa vad cat il duce mintea! si el a fost acolo cand s-a produs..incidentul deci ar trebui macar sa-si asume de acuma in colo orice fapt nu?ne auzim feteleor mai bine preveniti voi decat sa tratati apoi-pentru ca nici un baiat nu-si asuma

Ultima oara a fost editat de mony_kdulce (2008-12-14 21:03:54)


Dragostea e intotdeauna rabdatoare si draguta,niciodata nu e geloasa,dragostea nu e laudaroasa sau increzuta,nu e nepoliticoasa sau egoista; nu se apara,dar nici nu se razbuna.. Dragostea nu gaseste placere in pacatele altora..dar gaseste placere in adevar... este intotdeuna gata sa ierte,sa aiba incredere,sa spere...si sa indure...orice urmeaza.

Offline

 

#126 2008-12-14 14:17:30

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

iubyiuby ai warn pentru needitarea mesajelor 120 si 121

mony_kdulce nu mai scrie cu majuscule. pe forum nu se tipa

Offline

 

#127 2008-12-14 21:02:28

mony_kdulce
New member
Inregistrat: 2007-08-09
Mesaje: 16

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

imi cer scuze nu era intentionat nu era vb de tipat probabil am apasat caps lokul din greseala:)


Dragostea e intotdeauna rabdatoare si draguta,niciodata nu e geloasa,dragostea nu e laudaroasa sau increzuta,nu e nepoliticoasa sau egoista; nu se apara,dar nici nu se razbuna.. Dragostea nu gaseste placere in pacatele altora..dar gaseste placere in adevar... este intotdeuna gata sa ierte,sa aiba incredere,sa spere...si sa indure...orice urmeaza.

Offline

 

#128 2008-12-14 21:07:08

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

mony_kdulce a scris:

doamne ajuta ! mi-a venit menstruatia big_smile am scapat de griji imediat voi da iama la farmacie sa-mi iau marvelon:D pt k la planning e inchis astazi deci.. dar iubitul meu nu va afla ! vreau sa-i trag o sperietura pt k vad k da semne ca ar bate in retragere adik raspunsul lui a fost : "nu vreau acum sa fiu..." (tata)! de park eu as vrea sa fiu mama dar am sa joc rolul pana la capat sa vad cat il duce mintea! si el a fost acolo cand s-a produs..incidentul deci ar trebui macar sa-si asume de acuma in colo orice fapt nu?ne auzim feteleor mai bine preveniti voi decat sa tratati apoi-pentru ca nici un baiat nu-si asuma

miine ibnsa e deschis la planning precis si nu e deloc prea tirziu sa incepi miine contraceptivele...faci insa cum vrei


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#129 2008-12-15 04:21:44

florina66
Membru
Inregistrat: 2008-12-15
Mesaje: 3

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

buna!numele meu e florina si scriu pentru prima data aici .Am si eu o prblm sper din inima sa ma ajutati-in urma cu 2 luni am luat postinor,si mi-a venit menstruatia exact cand trebuia< mentionez ca in ultimile 4 luni menstruatia mi-a venit exact pe 6>.Si dupa 5 zile d la venirea menstruatiei am avut un contact neprotejat,insa nu am mai luat postinor.Insa sunt 9 zile de cand nu mi-a venit menstruatia si imi fac griji .. desi in toata perioada asta am facut 3 teste de sarcina diferite si toate au iesit negativ<facute dim,la prima urina>dar tot nu mi-a venit mentruatia:((>as putea fii insarcinata???sau intarzierea este cauzata de POstinor??Poate sa imi intarzie atat de mult??am mare nevoie de rasp.dumneavoastra!

Offline

 

#130 2008-12-15 04:31:40

florina66
Membru
Inregistrat: 2008-12-15
Mesaje: 3

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

buna!numele meu e florina si scriu pentru prima data aici .Am si eu o prblm sper din inima sa ma ajutati-in urma cu 2 luni am luat postinor,si mi-a venit menstruatia exact cand trebuia< mentionez ca in ultimile 4 luni menstruatia mi-a venit exact pe 6>.Si dupa 5 zile d la venirea menstruatiei am avut un contact neprotejat,insa nu am mai luat postinor.Insa sunt 9 zile de cand nu mi-a venit menstruatia si imi fac griji .. desi in toata perioada asta am facut 3 teste de sarcina diferite si toate au iesit negativ<facute dim,la prima urina>dar tot nu mi-a venit mentruatia:((>as putea fii insarcinata???sau intarzierea este cauzata de POstinor??Poate sa imi intarzie atat de mult??am mare nevoie de rasp.dumneavoastra!

Offline

 

#131 2008-12-15 08:37:16

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

Daca testele au fost facite la trei saptamani de la contactul cu risc sau la 7 zile de intarziere a menstrei, rezultatele sunt bune. Cred ca ar fi cazul sa mergi la medic sa vezi de ce nu vine menstra. E posibil sa fie dereglare de la postinor.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#132 2008-12-15 08:45:25

whiteplum911
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-29
Mesaje: 15

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

Buna dimineata!! Eu am inceput sa iau saptamana trecuta yasmin, si in ziua in care am luat a 6-a pastila (am inteles ca dupa 7 zile pot renunta la protectie suplimentara) am avut un accident si s-a rupt prez. Nu stiu daca eram in perioada fertila, dar oricum el nu si-a dat drumul decat afara. Ca sa fiu sigura, am luat imediat dupa jumatate de ora postinor2 si la 12 ore si a doua pastila.
Acum intrebarea ar fi: mai exista sanse sa raman insarcinata? si ce fac? sa mai iau in continuare si restul pastilelor anticonceptionale yasmin? Multumesc pentru ajutor!


"be the change you want to see in the world"

Offline

 

#133 2008-12-15 09:25:02

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Anticonceptionale de urgenta.Va rog,ajutati'ma!

Continua cu yasminul. Sansele de sarcina sunt foarte mici, catre zero.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.