homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pe parcursul sarcinii


#1 2008-10-21 15:39:35

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Pe parcursul sarcinii

Buna fetelor! am fost ieri la doctora mea pt ecografie,am 4 luni jumate de sarcina dar din pacate nu a putut sa mi spuna ce sex are copilul.am luat 1 luna tratament cu duphaston cate 4/zi si mi a spus ca atata timp cat am dureri de burta trebuie sa iau duphaston pana in luna a 8 asad  si nici nu mi a trecut chistul care are 4 cm.Bebe a spus ca e bine dezvoltat..si ar trebui sa fac 3D si as vrea sa stiu care este cel mai mic pret la eco 3D si unde si dak la acea eco se pot depista malformatii..aaa..si eu am grupa de sange 01 iar al meu are A2 si mi a spus ca tre sa fac dozare de anticorpi, voi ati facut cele care nu ati avut aceasi grupa de sange cu sotul? trebuie neaparat sa fac dozarea aia dak eu am rh pozitiv..numai pt grupa de sange? in ce consta dozarea aceea..? sper sa mi scrieti..va multumesc si va pup!

Offline

 



#2 2008-10-21 15:47:48

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Pe parcursul sarcinii

si mie mi-a dat sa fac dozarea de anticorpi  iar pe mine 4D m-a costat cu  CD 340 lei

si eu am RH pozitiv l-a pus si pe sotul meu sa isi faca rh si daca avem unul pozitiv si celalalt negativa sa vacem anti d daca avem amandoi la fel anti A daca nu ma insel

Ultima oara a fost editat de cocoleta (2008-10-21 15:50:03)

Offline

 

#3 2008-10-21 15:52:44

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Pe parcursul sarcinii

draga mkissu, deja este un topic dedicat perioadei sarcinii si discutiilor intre viitoarele mamici. te rog sa postezi acolo, inclusiv mesajul acesta. topicul asta il voi inchide, altfel se aglomereaza inutil forumul. vei primi raspunsuri acolo.

LE: poti scrie mesajul din nou, la discutii intre viitoarele mamici.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.