homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Blondul - o culoare greu de intretinut


#1 2008-10-29 09:28:36

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Blondul - o culoare greu de intretinut

Salut!

As vrea sa primesc niste sfaturi de la voi,blondele sau cele care ati fost blonde.
Vreau sa ma vopsesc,dar vreau o culoare uniforma.La radacini imi iese o culoare,iar la lungimea parului alta.Daca ma decolorez la radacini = acelasi lucru , radacinile imi ies mai deschise,decat fara decolorare.
Nu vreau sa ma decolorez in intregime ca stiu ce am de tras:manunchi de par cazut,pe langa par aspru si care nu se aseaza...

daca ati mai fost la salon sau daca stiti ceva...ajutati-ma pls


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 



#2 2008-10-29 09:33:50

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Eu m-am facut cu Color Casting Blonde (nuanta 700), si a iesit frumos, desi am avut suvite dese de la mijlocul capului in jos. A iesit uniform, o culoare blond-inchis frumoasa, si nici nu mi-a afectat parul - e matasos si stralucitor big_smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#3 2008-10-29 09:34:44

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

blueeyes a scris:

Eu m-am facut cu Color Casting Blonde (nuanta 700), si a iesit frumos, desi am avut suvite dese de la mijlocul capului in jos. A iesit uniform, o culoare blond-inchis frumoasa, si nici nu mi-a afectat parul - e matasos si stralucitor big_smile

Poti sa pui o poza?si cat a costat vopseaua?


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#4 2008-10-29 09:39:19

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

pai ce culoare ai acum in cap?
daca vrei ceva uniform mergi la o coafeza buna! e extrem de greu sa-ti iasa uniform pe lungime ma refer.
Eu cand am trecut la blond, mai intai am facut cateva randuri de suvite, si abea dup-aia tot capul. Fara decolorari decat pe suvite, si dupa vre-o 4 luni am avut un blond super


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#5 2008-10-29 09:54:54

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Andreea89 a scris:

blueeyes a scris:

Eu m-am facut cu Color Casting Blonde (nuanta 700), si a iesit frumos, desi am avut suvite dese de la mijlocul capului in jos. A iesit uniform, o culoare blond-inchis frumoasa, si nici nu mi-a afectat parul - e matasos si stralucitor big_smile

Poti sa pui o poza?si cat a costat vopseaua?

Iaca http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … ir_001.jpg
Poza nu e tocmai buna, pentru ca bate culoarea spre rosu. In realitate a iesit ca si pe cutie.
A costat 25 de lei.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-10-29 10:27:29

persifona
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Catsingul asta nu e permanent?

 

#7 2008-10-29 11:00:21

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Nu,e fara amoniac.Prin urmare nu ataca firul de par,dar se duce dupa cateva spalari.
Si eu sunt blonda.Nuanta mea se cheama blonde claire cendre(adica blond deschis nisipiu).Acum nu stiu ce sa-ti spun,mie nu-mi place ca blondul sa fie uniform,mai ales daca e f deschis,fiindca arata...fals.Eu imi decolorez cateva sufite o data la 6 luni si dupa pun vopsea peste ele.Mi se pare ca asa arata mai interesant si mai natural,de parca m-am decolorat de la soare.

Ultima oara a fost editat de Chick (2008-10-29 11:00:58)

Offline

 

#8 2008-10-29 11:22:40

persifona
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Si mie-mi place mai mult in suvite, cum zice Chick.
Ma bate gandul sa ma mai inchid un pic, ca prea am exagerat in ultima vreme, cu blondul asta "puisor" cum ii zice Janis lol Deja mi se pare ca par prea alba. Bine, ca sunt lol dar poate cu o culoare nitel mai inchisa nu se mai vede chiar asa.

 

#9 2008-10-29 11:24:14

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Cu suvite e ok atat timp cat le faci regulat... Daca nu ai timp/chef sa te duci din luna in luna, creste la radacini si se vede... In plus, mie mi-a uscat parul destul de rau, asa ca am decis ca revin la culoarea mea naturala smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#10 2008-10-29 11:57:41

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

persi cam greu de trecut la un blond mai inchis tot timpul radacina va ramane o nuanta nchisa iar de pe varfuri se va decolora.

eu cand ma decoloram incercam sa o fac cu vopsele ce contineau pachetel cu decolorant imi luam de la wellaton sau de la pallete xxl nuantele cele mai albe apoi imi luam de la loreal casting nuanta 801 parca oricum e singura care incepe cu 8 la inceput aveam tente de gri - nisipiu dar frumoase (mie nu imi place cenusiul) iar pana se facea o luna sa ma vopses iar se duceau dar imi ramanea nuanta uniforma pe par.

acum merg la salon si ma decoloreaza fetele cu londa profesional ci oxidante de 1.8% deci f slab in comparatie cu cel de pe piata si mi se deschide super mult aproape de alb si pe urma ma vopsesc mie imi plac nuantele perlate care bat in roz lemn de trandafir dar foarte finut.

luni ma vopsesc si va pun poze daca pot

Ultima oara a fost editat de cocoleta (2008-10-29 12:02:56)

Offline

 

#11 2008-10-29 14:25:08

skumpi
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

vai nu mai ziceti k se duce dupa "cateva" spalari ca numa mor lol se duce dupa 7 luni x-(

 

#12 2008-10-29 14:27:15

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

la ce te referi la loreal casting ? la mine se duce dupa cel mult 4 spalari si cum ma vopsesc la o 4-6 saptamani nu fac criza. oricum pe blond nu sta nici o nuanta fie ea cu sau fara amoniac

Offline

 

#13 2008-10-29 14:31:50

skumpi
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

da...la casting

 

#14 2008-10-29 14:32:56

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

poate nuantele de maro tin mai mult dar parul blond e prost in general si daca imi pun o vopsea neagra nu ma tine se decoloreaza repede

Offline

 

#15 2008-10-29 14:32:59

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

se duce skumpi,imi pare rau.La mine s-a dus in vreo luna

Offline

 

#16 2008-10-29 15:49:40

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

si eu sunt blonda si abia dupa vreo 5-6 ture (odata a o luna-o luna jumate) la coafeza mi-a iesit ceva mai uniform.. si nici acum nu e ff radacinie cu varfurile de la spate...
iti trebe o coafeza fff buna si muula rabdare. nici intr-un caz nu iese din prima asta fii sigura. blondul e mult mai dificil decate alte culori.
asta e culoarea mea de acum:
* * *

Ultima oara a fost editat de mary_aleee (2008-10-30 00:28:45)


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#17 2008-10-29 15:51:31

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

tu nu te decolorezi nu?

Offline

 

#18 2008-10-29 16:15:20

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

nu deloc... niciodata never.. chit ca nu o sa-mi iasa niciodata blondul tau (te-am vazut in niste poze) dar sunt impotriva.. ma vopsesc in fiecare luna si asta ajunge..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#19 2008-10-29 16:16:52

persifona
Vizitator

Re: Blondul - o culoare greu de intretinut

Da coco, ai dreptate, dar nu ma deranjeaza atat de tare ca nu o sa iasa uniform.. adica eu am trecut de la roscat la blond fara decolorare, doar prin vopsiri succesive cu un blond coniac, care avea o tenta de roscat. Si e drept ca la un moment dat era 50-50 blond-roscat da acum ma gandesc ca daca am trecut de asta, merge sa-l fac niste nuante mai inchis. Nici nu stiu ce culoare vreau.. trebuie sa ma uit printr-un supermarket la ceva cataloage ca sa ma hotarasc.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.