homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt cine are sau a avut pisica-14


#248 2010-06-14 22:58:54

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

poate cineva repede asa sa-mi raspunda? supa  stiu ca abia postai intrebarea, dar nu as vrea sa astept pana maine (nu mai pot sta mult acum).

are ceva ca i-am dat niste palmute pisicii peste cap? nu am dat tare, dar totusi... grater


bebe V., soarele si luna

Offline

 



#249 2010-06-14 23:20:03

deeadeea21
Hero member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 2153

Re: pt cine are sau a avut pisica

eu mi-as plange mie de mila, nu pisicii big_smile

Offline

 

#250 2010-06-14 23:21:00

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: pt cine are sau a avut pisica

april sunset a scris:

poate cineva repede asa sa-mi raspunda? supa  stiu ca abia postai intrebarea, dar nu as vrea sa astept pana maine (nu mai pot sta mult acum).

are ceva ca i-am dat niste palmute pisicii peste cap? nu am dat tare, dar totusi... grater

Acuma, faptul e consumat. Da macar n-o mai loviti de acum incolo. E destul de chinuita ca e semi-vagaboanda sad
Eu n-am mai auzit ca animalele sa se agite asa de la caldura. Ale mele sunt asa de molesite incat nu le mai arde de muscat / zgariat. Daca e puiut se explica, are mai multa energie. Oricum, dati-i apa proaspata des. Altceva, nu stiu ce ati putea face. Cat e pe afara, se ascunde ea de soare. Numai catzelul meu e asa de tantalau ca sta unde-i soarele mai puternic si el - negru-taciune. Apoi, abia se tareste la castonul cu apa.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#251 2010-06-14 23:22:07

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

deeadeea21 a scris:

eu mi-as plange mie de mila, nu pisicii big_smile

ma gandesc ca te referi la zgarieturi. da-le naiba ca trec ele, nu mor din atat chicot


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#252 2010-06-14 23:24:10

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

kathrynn a scris:

april sunset a scris:

poate cineva repede asa sa-mi raspunda? supa  stiu ca abia postai intrebarea, dar nu as vrea sa astept pana maine (nu mai pot sta mult acum).

are ceva ca i-am dat niste palmute pisicii peste cap? nu am dat tare, dar totusi... grater

Acuma, faptul e consumat. Da macar n-o mai loviti de acum incolo. E destul de chinuita ca e semi-vagaboanda sad
Eu n-am mai auzit ca animalele sa se agite asa de la caldura. Ale mele sunt asa de molesite incat nu le mai arde de muscat / zgariat. Daca e puiut se explica, are mai multa energie. Oricum, dati-i apa proaspata des. Altceva, nu stiu ce ati putea face. Cat e pe afara, se ascunde ea de soare. Numai catzelul meu e asa de tantalau ca sta unde-i soarele mai puternic si el - negru-taciune. Apoi, abia se tareste la castonul cu apa.

iti dai seama ca ii dam apa si lapte rece, dar ieri, de ex, a baut foarte putin neutral m-am mirat si eu si maica-mea cum pe caldura asta bea atat de putin.
si inainte avea energie, dar se juca frumos, azi fu de-a dreptul turbata neutral


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2010-06-15 00:31:24

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: pt cine are sau a avut pisica

april sad puss

Offline

 

#254 2010-06-15 12:00:24

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: pt cine are sau a avut pisica

April, am avut şi eu o pisică pe care o iubeam super mult şi prin primăvară a făcut exact ca a ta: a sărit pe mine şi pe mama, ne-a muşcat de ne dăduse s?ngele, făcea super ur?t.

Sigur la a mea nu a fost căldura cauza că eram prin aprilie, dar am dus-o la vet şi mi-a luat-o sad. Cică ar fi avut un os care-i apăsa pe cap şi din cauza asta a făcut aşa... nu ştiu dacă e relevant ce ţi-am zis eu acum, dar n-ar strica să ?ntrebi şi un vet de ce face aşa smile.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#255 2010-06-15 12:21:40

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: pt cine are sau a avut pisica

April nu are nici o relevanta ca i-ai dat 2 palmute ca doar nu i-ai dat una ff tare...
a mea a cazut de la 4 si crede-ma ca si-a lovit toate alea..cred ca i-a amestecat bine de tot gandurile..si in rest si-a mai luat din greseala un picior in cap,ca era intuneric,cand era mai mica am calcat-o ..tot din greseala...da n-a patit nimic,mai ales sa inceapa sa faca asa
pisoiu avea ceva dinainte sa il iei tu

Offline

 

#256 2010-06-15 22:25:27

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

jen puss
multumesc pt raspunsuri, fetelor smile o luai si acum in casa ca o auzii mieunand. acum e in hol, se joaca de nebuna cu o mingiuca. mai sarii sa muste si sa zgarie, dar in niciun caz ca ieri si acum, cand ii spusai ca nu are voie, dadu drumu. sper sa nu aibe ceva cum ai zis tu, lala sad

inca o intrebare: pot sa-i dau lapte de la frigider?


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#257 2010-06-15 23:03:37

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

April, daca avea ceva, nu mai era la fel de energica in continuare. Daca e s-o mai potolesti, macar da-i la fund, daca altfel nu se poate, nu-i mai da peste cap. Stiu ca n-ai fost rau - intentionata, dar zic pentru viitor. Si Carlos e cam haotic asa si uneori tre sa-l scutur un pic sa priceapa ca mana sau piciorul meu nu-i locul cel mai propice pentru tocitul ghearelor smile E greu sa priceapa din prima doar din cuvinte, mai ales daca nu sta cu voi tot timpul, sa se obisnuiasca si sa asocieze o comanda verbala cu o fapta.
Nu-i mai da lapte deloc, da-i doar apa, laptele nu-i cel mai indicat pentru pisici. Si nici apa sa nu fie foarte, foarte rece.

Offline

 

#258 2010-06-15 23:17:46

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

LadyPink a scris:

April, daca avea ceva, nu mai era la fel de energica in continuare.

da, la asta ma gandeam si eu.
eu n-as mai vrea deloc sa dau in ea, nici macar peste fund, dar daca o ia iar razna, o voi ciupi putin chicot
multumesc pt sfat, o s-o raresc cu laptele smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#259 2010-06-16 00:05:59

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: pt cine are sau a avut pisica

Imi amintesc de pisi a mea cand era puiuc mic big_smile Mi-a sarit o data in bolul cu lapte si cereale pe care il aveam in poala rotfl M-am enervat atat de rau ca i-am tras una pe spate de m-a durut mana neutral Mi-a parut asa de rau pe urma si imi era atat de mila de ea grater De atunci nici ca am mai atins-o, nici cu o floare! O las sa ma muste, sa faca ce vrea ea hjarta Ingerasul meu mic hjarta

Offline

 

#260 2010-06-16 00:08:02

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

Uite aici un articol despre laptele in dieta pisicii

Trebuie sa se invete cu comenzile verbale. Tine-l pe loc pana se potoleste in timp ce-i repeti ''nu'' sau ''nu e voie'' sau cum crezi tu mai bine. Cand se calmeaza un pic da-i drumul. Si tot asa pana incepe sa priceapa. E anevoios procesul la inceput pana incepe sa priceapa ce e voie si ce nu. Nu inseamna ca dupa n-o sa mai faca, chiar daca stie ca nu-i voie, dar macar va intelege din ce-i spui tu si putem spera ca se va opri doar cand va auzi comanda smile

Ultima oara a fost editat de LadyPink (2010-06-16 00:10:01)

Offline

 

#261 2010-06-16 00:10:26

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: pt cine are sau a avut pisica

si referitor la problema ta april, si eu cred ca si caldura a avut un rol in comportamentul ei, dar mai cred ca si exagerezi un pic. Si pisica mea sare la mine sa ma muste cand misc mana, dar se joaca si eu daca trag mana repede ma face praf. Trebuie sa ai incredere in ea ca stie ce face. Nu va musca incat sa-ti dea sangele, stie cand sa se opreasca. Si fara miscari bruste pentru ca ea agata cu ghearele, iar tu tragi.

Si .. daca tot o iei in casa in fiecare zi.. de ce nu o pastrezi de tot? Asa e periculos pentru voi (pt ca nu e vaccinata, deparazitata & co) si o innebunesti si pe ea de cap ..

Offline

 

#262 2010-06-16 00:20:19

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

Carlos al meu nu prea face diferenta intre joaca si muscat smile Te apuca si daca incerci sa te eliberezi, mai rau se infige smile cu el am inca avantajul ca pot sa-l apuc de ceafa si e brusc chill si-n transa lol

Offline

 

#263 2010-06-16 15:27:06

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

alexia a scris:

Nu va musca incat sa-ti dea sangele, stie cand sa se opreasca.

Si .. daca tot o iei in casa in fiecare zi.. de ce nu o pastrezi de tot?

pai asta a fost problema, ca n-a stiut sa muste "normal" si mi-a dat sangele si nici n-a stiut ca trebuie sa se opreasca lol
nu vreau s-o pastrez de tot pt ca n-as mai putea face aproape nimic. n-as mai putea pleca undeva cu ai mei pt ca nu as avea cu cine s-o las. din toamna plec la facultate, iar maica-mea nu are rabdarea si energia necesara sa se ocupe de ea + ca ar implica destule cheltuieli pe care acum nu ni le prea putem permite. si sunt momente in care chiar nu am timp pt ea. deci, e o mare responsabilitate pe care nu ma simt in stare sa mi-o asum sad


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#264 2010-06-16 17:14:43

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: pt cine are sau a avut pisica

pisoii mei au prins curaj, au inceput sa exploreze locul, azi m-am urcat dupa fetita alba in copac...lol
gemenii se joaca tot timpul si mor de ras cand ma uit la ei, fetita alba insa e mai retrasa, nici nu ii place sa fie alintata (nu fuge de mine dar incearca sa scape cand o iau in brate)... cred ca are ceva traume fiind si mai mica decat ceilalti doi


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#265 2010-06-16 17:15:51

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: pt cine are sau a avut pisica

ciudat... nicio pisica nu m-a muscat mai tare decat era cazul lol Nici alea de [e strada cu care m-am mai jucat.

Intr-adevar, pisica implica o responsabilitate destul de mare.. sad

Offline

 

#266 2010-06-16 20:54:13

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pt cine are sau a avut pisica

Emilya a scris:

incearca sa scape cand o iau in brate

asa era si a mea la inceput, statea la mangaiat, dar cand o luam in brate, se zbatea sa-i dau drumu. acum insa, nu mai e asa. vine ea la noi si ne sare in poala s-o tinem.

poate o sa se dea si a ta pe brazda smile pe de alta parte, sunt mate carora chiar nu le place in brate. are bunica-mea o vecina care are o mata de vreo 6 ani. numai daca pui mana pe ea s-o mangai incepe sa dea din coada si sa se agite. n-am vazut asa ceva lol

vazui azi pe un post local o stire despre 7 oameni care au ajuns la spital pt ca au fost muscati de cainii lor. spuneau ca din cauza caldurii, unele animale o iau un pic razna, unele din ele chiar turband.
deci, cred ca am nimerit-o la inceput chicot a mea din cauza caldurii a fost asa turbata acum 2 zile

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-06-16 20:58:13)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.