homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt cine are sau a avut pisica-38


#704 2012-07-06 20:39:42

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: pt cine are sau a avut pisica

stai linistita bunny
eu am pisoi acasa la ai mei, de 12 ani.
si pisoiul meu sta 1 data de 2 ori pe an cam o saptamana singur. in toata bucataria are vase cu apa si mancare, chiar si pe hol are apa si mancare, si are nisip in amandoua baile. niciodata nu a terminat mancarea sau apa, si niciodata nu a facut in tot nisipul astfel incat sa nu mai aibe unde sa faca...

ce i drept mama spune ca atunci cand vin ei in concediu e mai gras matzu , face burta, ca cu atata mancare si in bucatarie si pe hol mananca, ca purcelu lol

Offline

 



#705 2012-07-07 10:41:59

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: pt cine are sau a avut pisica

V's bunny depinde ce e obisnuit sa manance.. indicat e sa-i lasi boabe, nu carne sau mancare gatita. Si cel mai important, apa la discretie (cateva boluri cu apa rece cand pleci, unde e obisnuit el sa bea) Stai linistita, in nici un caz nu o sa moara de foame wink


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#706 2012-07-08 19:08:39

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: pt cine are sau a avut pisica

Fetelor, m-am intors. I-am lasat mai multe boluri cu bobite si apa si doua litiere cu nisip. A mancat aproape toata mancarea, dar a folosit doar litiera in care face de obicei. N-a facut nicio prostie, cred ca s-a jucat cu mingiutele lui ca le-am gasit pe sub canapea si a dormit. Offff  a fost un chin pentru mine sa-l stiu singurel, el cred ca a stat bine-mersi tongue Dar acu e lipit de picioarele mele si de ale lui frate-meu lol Azi cred ma culc tarziu lol Eu eram ingrijorata fiindca e mic, dar cred ca nu i-a fost asa rau.

Offline

 

#707 2012-07-11 13:52:53

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: pt cine are sau a avut pisica

nu mai sh ce sa fac.pisica mea nu mai are pofta de mancare,probabil este de la caldura,.....mananca doar iaurt rece o data de doua ori pe zi,sa ma ingrijorez?si sa dau fuga la medic.....>totusi ea manca mai mult(carne si altele)
voi ce faceti cu pisicile voastre pe caldura asta>


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#708 2012-07-11 14:43:48

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: pt cine are sau a avut pisica

eu cred ca o pisica este un motiv de bucurie si relaxare, nu de stres smile
si pisica mea mananca putin pe vremea asta si nu vad de ce m-as ingrijora. ea stie mai bine decat mine cat anume ii trebuie.
poti sa-i schimbi mancarea cu alt tip, eventual cumpara-i o conserva de alt fel. carne poti sa-i dai o bucatica dar n-o lasa in castronel pentru ca se altereaza extrem de repede.
si nu-i da iaurtul rece din frigider.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2012-07-11 15:21:02

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: pt cine are sau a avut pisica

eva, stai linistita, ca Jami al meu zace de doua sapt. se taraste peste tot si se lungeste si doarme tot timpul...de la caldura.
mananca f putin acum, ba chiar si apa bea mai putina, dar bea...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#710 2012-07-11 15:53:19

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: pt cine are sau a avut pisica

alinda,normal ca ma stressez.e prima data cand am o pisica la bloc,si m-am atasat de ea,de asta am si luat-o;da mancarea oricum i-o dau direct din frigider si daca nu o papa....o arunc..
nu am mai vazut-o asa si ma gandeam ca poate trebuie sa o duc la doctor,nu stiu cum se manifesta anumite lucruri la ea.
multumesc pt sfaturi


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#711 2012-07-11 16:01:17

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: pt cine are sau a avut pisica

nu ii mai da manacare rece!  mancare direct din frigider.
atunci chiar ca o imbolnavesti.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#712 2012-07-11 16:04:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: pt cine are sau a avut pisica

buna fete si eu o pisica mare de 4 ani eu o am de 2 ani si la mine cand plec de acasa o las afara (stau la bloc) insa am invatat-o sa-si faca nevoile afara si noaptea face ce vrea tot afara .Mai nou am un pisoi mic pe care l-am gasit acum 3 saptamani cred si care era pe moarte, insa a fost un ambitios si avrut sa traiasca.Si el sta noaptea afara si ziua in casa,
Problema e ca cea mare este foarte geloasa si nu stiu cum sa o fac sa se impace cu cel mic.El s-ar juca cu ea , insa ea ...e jaleeeeeee, maraie , nici nu vrea sa ma priveasca, e suparata si comenteaza ca o nevasta geloasa!Ce sa fac? tillfreds


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#713 2012-07-11 16:27:59

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: pt cine are sau a avut pisica

eva, cum iti spune si wild, NU-i ma da mancarea din frigider pisicii! doar nu-i tii conservele in frigider, nu? sau mancarea uscata? cu ce o hranesti, de fapt?
si nu te mai stresa asa ca n-are rost. pisicile sunt niste animale extrem de usor de intretinut. gasesti o gramada de informatii si pe net, cauta si citeste-le daca n-ai mai avut pisica pana acum.
cel mai simplu este sa-i cumperi mancare uscata si sa alternezi aromele si marcile, sunt o gramada in comert. mancarea aia nu e perisabila, e speciala pentru ele si nu-ti mai da atata bataie de cap. poti sa-i dai din cand in cand cate un pic de iaurt sau smantana dar niciodata reci.

rozi, si a mea e foarte geloasa si n-am reusit s-o impac ci nicio alta pisica, indiferent de varsta sau sexul "intrusului". asa ca nu stiu ce sa-ti spun, e posibil sa nu accepte puisorul, mai ales daca ea e sterilizata.

Ultima oara a fost editat de alinda (2012-07-11 16:30:32)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#714 2012-07-11 16:31:08

daenarys
Vizitator

Re: pt cine are sau a avut pisica

fetelor de ce nu e bine sa ii dai mancare rece?
eu conservale el le tin in frigider si le scot cu cateva ore inainte sa ii dau sa manance
m am gandit ca nu e ok sa papa rece,dar ce anume ar putea sa faca?

 

#715 2012-07-11 16:38:58

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: pt cine are sau a avut pisica

are si mama o birmaneza rasfatata foc...si cam de un an are si un pui...care acum s-a facut cat a pisica si aia la fel de rasfatata...noi o avem de mica,am luat-o dupa intarcat si ne-am chinuit cu ea sa o invatam sa manance...cel putin cu educatia a fost usor..cred ca avea bunul simt in sange...de bebelus cerea afara...si nu am avut probleme decat la prima fatare...acum i-a luat anticonceptionale ca o dispera pe mama...e o experienta placuta sa ai o pisica dar iti trebuie si rabdare...

Offline

 

#716 2012-07-11 16:46:03

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: pt cine are sau a avut pisica

pai dae, e cam ca la oameni, cand organismul ti-e supraincalzit nu prea e cazul sa mananci/bei foarte rece.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#717 2012-07-11 18:52:15

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: pt cine are sau a avut pisica

dae, una e sa le tii in frigider si sa scoti sa se ,,incalzeasca'' pana ajunge la temperatura camerei, alta e sa ii dai direct din frigider, rece.
poate raci la stomac, poate raci in general...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#718 2012-07-11 18:56:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: pt cine are sau a avut pisica

alinda nu e sterilizata , dar nu a facut pui de cand o am eu de 2 ani, stai ca in oct anul asta face 3 ani de cand o am
inainte nu era geloasa , ami aduceam cate un pui si mancau amandoi din aceeasi farfurie, dar pe mitu mic nu-l suporta efectiv, il bate.Am lasat-o sa-l bata, sa-si regleze conturile si vad eu ca s-a mai potolit , dar nu definitiv.
E pus sii simplu oarba de gelozie chicot
Eu ii dau boabe , si lafel alternez , dar ii plac doar cele cu pui si legume - pernite -
si logic e lesinata dupa mancarea umeda.Acum ca sunt 2 le iau pliculete si mananca amandoi , si nu le mai bag la rece.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#719 2012-07-11 19:30:07

daenarys
Vizitator

Re: pt cine are sau a avut pisica

ms fetelor de lamurire puss

 

#720 2012-07-12 14:56:59

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: pt cine are sau a avut pisica

si eu credeam .k daca ii dau mancare rece...o mai ajut......
nu ii dau mancare uscata...mie mi se pare ca miroase groaznic,si asa nu stiu cum saraca papa din asta umeda(wiskas si din altele)
oricum alterneaza,,adica ii mai dau si pui sau vita bineinteles gatita... mornincoffee
de fapt da are un loc in frigider unde ii pun mancarea umeda cesafac

Ultima oara a fost editat de eva_an (2012-07-12 15:02:14)


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#721 2012-07-12 15:13:13

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: pt cine are sau a avut pisica

pai va mirosi ea groaznic, dar nu trebuie s-o mananci tu si nici s-o mirosi lol e speciala pentru pisici, contine toti nutrientii, etc.
pisicile nu-s fani ai mancarii gatite (daca la asta te referi), dar na... tu-i dai ce vrei. poate de-aia nici nu mananca. oricum, nu-i da mezeluri ca nu-i fac bine.
repet, da-i mancarea la temperatura camerei, nu din frigider.

Ultima oara a fost editat de alinda (2012-07-12 15:14:12)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#722 2012-07-12 16:17:04

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: pt cine are sau a avut pisica

Mie tocmai ce mi-a facut azi pisoiul o "bucurie" pe gresia de pe hol.. Nu inteleg dc a facut caca acolo. De cand il am, n-a mai avut decat un "derapaj" de genul asta, cand a facut tot caca pe covorul din baie. Nisipul era ok, litiera nu era murdara. Si nu-mi dau seama de ce azi a preferat sa faca pe hol si nu in litiera, nici cand l-am lasat singur weekendul trecut n-am avut probleme, a facut unde trebuie. Bolnavior nu e, sa fi fost doar nesimtit?! Plus ca de cateva zile e foarte vorbaret, miorlaie ca nebunul. M-am gandit ca o fi intors cu coada-n sus din cz caldurii... De mancat mananca bine, bea apa, e hiper energic de ne-a innebunit, are crize de isterie cu jucariile, alearga singur in pozitie de atac prin casa lol nu stiu de ce are probleme de comportament zilele astea nustiu

Ultima oara a fost editat de V's bunny (2012-07-12 16:24:00)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.