homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal-2


#20 2008-12-19 17:14:30

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

da... pai oricum ma duceam la doctor
dar vroiam sa stiu pe ce medicamente merg  si alti doctori , ca idee
eu maine am consultatie la doctor

Offline

 



#21 2008-12-22 20:47:57

deea creatza
New member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2008-10-24
Mesaje: 14

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

buna ...am fost diagnosticata cu vreo luna si ceva in urma cu colpita micotica...am avut tratament de 7 zile cu ovule mycoheal sau ceva de genu si flucovim una inainte si una dupa tratament..cred ca a recidivat micoza asta si am tot citit pe aici tratamente pentru colpita micotica.e bine sa repet si eu tratamentul? care l-am avut ma refer.daca nu ce ar fi recomandat ? acu nu pot ajunge la ginecolog si de asta intreb ca nu mai suport simptomele:( ...va multumesc si as dori un raspuns cat mai repede va rog eu mult sad

Offline

 

#22 2008-12-22 21:18:33

deea creatza
New member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2008-10-24
Mesaje: 14

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

sau pastila aia care am luat-o inainte si dupa era fluconazol ?? nu mai stiu exact era albastra asta stiu tongue ideea e ca eu cred ca mi-o dat-o ca am luat ceva pentru infectia urinara care am avut-o in acelasi tipm si am facut tratament . si daca repet tratamentul ar trbui sa iau si mycoheal si pastiluta albastra ?

Offline

 

#23 2008-12-22 22:44:56

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

repeta trat dar dupa sarbatori mergi la medic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#24 2008-12-22 23:59:30

deea creatza
New member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2008-10-24
Mesaje: 14

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

merci mult crys:P o sa merg cu siguranta tongue dar in cazul in care nu gasesc medicamentele recomandate ??

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-12-23 00:07:05

deea creatza
New member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2008-10-24
Mesaje: 14

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

si pentru mancarimi ce as putea face ?sad ceva crema este ? stiu ca cel mai bine e sa consult un doctor dar ..sad pana atunci ..

Offline

 

#26 2008-12-23 00:08:45

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

deea creatza editeaza te rog msjele ca sa nu treb sa ti dau warn...incearca cu crema clotrimazol...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#27 2008-12-28 13:19:11

deea creatza
New member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2008-10-24
Mesaje: 14

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

buna din nou ...am inceput acu 5  zile tratamentul si acuma mi-o venit ...sa continui dupa ce imi trece?

Offline

 

#28 2008-12-28 13:23:34

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

daca ai ovule de luat, vezi ce scrie pe prospect. scrie daca e ok sau nu sa iei pe perioada menstrei.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#29 2008-12-28 13:23:58

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

vezi cum te simti dupa menstra. daca simptomele au trecut in mare poti sa incerci tratamentul cu iaurt. daca nu mergi la medic si refa analiza de secretie pt ca din cate vad din ce ai scris mai sus acesta e al doilea tratament

Offline

 

#30 2008-12-28 13:35:12

deea creatza
New member
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2008-10-24
Mesaje: 14

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

pai da e al doile ...ideea e ca primu tratament l-am facut cu mycoheal si acu nu am gasit in farmacii si mi-o zis ca e bun si klion D pt ca are acceasi substanta activa.simptomele mi-au trecut. si vad ca pe prospect nu scrie nimic de menstruatie.

Offline

 

#31 2008-12-28 13:41:25

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

poti sa il intrerupi si sa il continui dupa. ar fi mai bine.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#32 2009-01-08 20:40:49

sylvy
New member
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 8

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

V-am promis ca o sa va mai tin la curent cu ce zice doctorita mea, am fost la ea la consult inainte de craciun cu  2 zile si a zis ca sunt santoasa. dar mi-a recomandat melcon ovule 15 zile, o sa incep de sambata tratamentul ca abia le-am gasit ma duc sambata sa le iau.

Cat despre analize a zis ca sunt in mare parte bine execptand rezultatul ecografiei care trebuie repetate in ultima zi de ciclu deoarece am un ovar si endometru ingrosat, lucru care putea fi posibil datorita faptului ca urma sa imi vina ciclul.

A spus sa mai astept si sa nu iau inca cezarette, sa astept pana dupa ce refac ecografia si daca iese iar endometru ingrosat atunci sa iau.

Am o intrebare si pentru doctoreasa sau cine a mai luat cezarette, ce efecte secundare ar avea afecteaza persoanee cu varice?e adevarat ca duce la lipsa ciclului periode foarte mari? O sa ma ingras iar? ce inseamna colpita mixta?



ps: La multi ani tuturor sanatate si sa fiti fericite si implinite.

Ultima oara a fost editat de sylvy (2009-01-09 07:43:05)

Offline

 

#33 2009-01-08 21:26:52

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

cand iei minipilule se poate ca menstra sa nu vina deloc in pauza
te ingrasi daca ele nu sunt potrivite pt tine
colpita mixta inseamna o infectie cauzata de mai multi germeni..de aceea e mixta

Offline

 

#34 2009-02-24 13:03:33

adelush
Membru
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

buna,
sunt noua pe acest site si as avea mare nevoie de niste informatii si spersa ma ajute cineva in acest sens. incepand cu luna august 2008 am avut niste sangerari in timpul actului sexual.am mers in sept la dr.si mi s-a spus ca totul e in regula, nici o rana pe col, nimic ingrijorator, am repetat controlul acum 2 sapt deoarece sangerarile au devenit din ce in ce mai abundente, diagnostic exocervicita, tratament cu macmiror ovule pe care nu le-am gasit nicaieri, doar pastile, si am facut tratament 10 zile.acum am mai facut un control la un dr.renumit si mi s-a descoperit un polip cervical ectropion,mi s-a rec.internare cu extirparea polip,cauterizarea zonei, cu biopsie.va rog lamuriti-ma cat de grava este aceasta problema deoarece sunt tare ingrijorata si speriata.va multumesc.

Offline

 

#35 2010-12-15 14:53:41

lavi mary
Membru
Inregistrat: 2010-12-15
Mesaje: 2

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

buna,ma numesc lavinia si am 21 de ani.nu demult am fost la medic si am fost diagnosticata cu vaginita mixta si am primit urmatorul tratament:fluomizin 10g comprimapte vaginale,metronidazol arena 250 mg (mi s-a sp sa le iau dimineata si seara si eu si prietenul meu) si canesten cu care ma dadeam seara inainte de culcare si eu si prietenul.dar nu inteleg de ce si akum mai simt arsusri cand urinez si cateodata si dak nu ma duc la baie.tin sa va spun k am terminat tratamentul de 3 zile si prietenul meu mai are o zi k a uitat sa ia de 2 ori.am citit prospectele si la fluomizin scria k o sa simt ceva arsuri la inceputul tratamentului dar eu ma simtit pe toata perioada tratamentului si akum ceva mai rar dar le simt.vreau sa stiu dak e normal sau nu mi-a trecut inca? tin sa va mai spun k eu numai cu el am avut relatii sexuale si nu am mai avut nici un partener in afara de el dar el a mai avut o partenera inaintea mea.la inceput o perioada destul de lunga am folosit prezervative si de cand nu mai folosim au inceput problemele.nu este an in care sa nu ma duc la ginecolog.el tot spune k il dor rinichii si urina ii e mai inchisa si nu ii e limpede.va rog sa imi spuneti dak e din cauza asta? deja m-am saturat de mine nu stiu ce am,sunt disperata.
cand am fost akum trei luni mi s-a spus ca am o rana pe uter si mi s-a luat de pe rana secretie si am facut analize la care a iesit k am o inflamatie sau ceva de genu si mi s-a facut si testu papa nicolau la care mi-a iesit II.oare ce pot sa am ca am dat o groza de bani pe medicamente?? dak puteti va rog sa-mi spuneti ce inseamna mai pe larg vaginita mixta. va rog sa ma ajutati!!
mai vreau sa va spun k ma schimb si ma spal in fiecare zi!

Offline

 

#36 2010-12-15 16:27:26

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

dupa tratament ar trebui sa refaci analiza de secretie ca sa fii sigura ca a trecut. vaginita mixta e o infectie cu mai multe tipuri de bacterii/ciuperci, probabil la tine o fi fost candida si gardnerella (sau altceva).
durerile de rinichi ale prietenului n-au treaba cu tine, ar trebui totusi sa-si vada si el de sanatate.
pentru rana pe col n-ai primit vreun tratament?


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#37 2010-12-15 17:05:56

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: colpita, vaginita, rana col uterin, polip vaginal

Sterge unul din posturi, Lavinia, ai sa iei warn de la moderatoare smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.