homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina oprita din evolutie


#1 2008-11-22 22:31:35

doruta
New member
Inregistrat: 2008-05-19
Mesaje: 20

sarcina oprita din evolutie

ce ziceti voi ce am patit? am mers la doctor pt. un control nu ma simteam bine ma durea burta ciclul aveam normal mia facut ecograf si control gine. mia zis ca am o infectie urinara mia dat zanocin 7 zile dupa care mam dus iar si a zis pai tu esti insarcinata ai aptoxim.10saptamani,mam bucurat dar pt. putin timp deoarece in urmatoarea saptamana am mers la alt medic si mia zis ca intradevar sant insarcinata dar sarcina e oprita din evolutie de vreo 2 saptamani.sa fie din cauza zanocinului oare? la 10saptamami sa nu vada sarcina sau sa prea bucurat cand a vazut euro eu nu mai inteleg asemenea doctori mie scarba de ei.

Offline

 



#2 2008-11-23 10:43:55

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: sarcina oprita din evolutie

Imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat doruta.....astia nu se pot numi doctori. E clar ca la 10 saptamani se vede o sarcina....

Offline

 

#3 2008-11-23 12:14:23

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: sarcina oprita din evolutie

doruta a scris:

ce ziceti voi ce am patit? am mers la doctor pt. un control nu ma simteam bine ma durea burta ciclul aveam normal mia facut ecograf si control gine. mia zis ca am o infectie urinara mia dat zanocin 7 zile dupa care mam dus iar si a zis pai tu esti insarcinata ai aptoxim.10saptamani,mam bucurat dar pt. putin timp deoarece in urmatoarea saptamana am mers la alt medic si mia zis ca intradevar sant insarcinata dar sarcina e oprita din evolutie de vreo 2 saptamani.sa fie din cauza zanocinului oare? la 10saptamami sa nu vada sarcina sau sa prea bucurat cand a vazut euro eu nu mai inteleg asemenea doctori mie scarba de ei.

nu stiu cum si-a dat seama dr ala ca tu ai avea infectie urinara, fara sa te trimita la urocultura....pe de alta parte, ti-a facut echograf si nu a vazut ca esti gravida....este incredibil...ala nu e dr!  yikes  yikes  yikes  yikes  yikes  yikes  yikes
nu putem sti noi de ce s-a oprit sarcina din evolutie  sad imi pare ft rau pt ceea ce ti s-a intimplat  puss

Offline

 

#4 2008-11-23 16:14:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sarcina oprita din evolutie

sincer nu cred ca e de vina zanocinul...nu si-a avut insa rostul si sigur era de evitat in sarcina...nu am cuvinte...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2008-11-24 00:58:48

doruta
New member
Inregistrat: 2008-05-19
Mesaje: 20

Re: sarcina oprita din evolutie

mersi dragutelor pt. raspunsuri cu voi ma mai alint dar vreau sa va intreb dupa cat timp sa mai incerc sa raman insarcinata pt. ca am auzit mai multe variante vreau si parerea voastra,am 35 ani si nu am copii si imi doresc din tot sufletul

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-11-24 07:06:34

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: sarcina oprita din evolutie

doruta, ai fost acum la un dr care sa iti spuna daca totul e ok, dupa avort, daca s-a eliminat tot ce trebuia sa se elimine? ti-a fost prescris un tratament impotriva infectiilor si a pierderii mari de singe?

Offline

 

#7 2008-11-24 09:43:31

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: sarcina oprita din evolutie

eu am avut o sarcina oprita in evolutie, s-a vazut de la 5 saptamani, dar nu s-a mai dezvoltat si am fost chiuretata la 8 saptamani, dar se manifesta cu frisoane, adica am simtit ca ceva nu era in regula de la bun inceput
daca tu insa vrei copii, trebuie ca in fiecare luna sa iti faci test de sarcina daca iti intarzie ciclul, tocmai pt a nu lua medicamente interzise in sarcina, cel putin dupa perioada de ovulatie si pana la urmatorul ciclu sa te feresti de medicamente in caz ca ai ramas
iti poti face si teste de ovulatie lunar, eu asa am facut ca sa stiu cand ovulez exact, mai ales ca dupa 35 scade fertilitatea
si in primul rand ar trebui ca partenerul sa faca o spermograma, degeaba vrei tu copii, daca el nu poate - adica poate avea spermatozoizi cu defecte, care chiar sa fertilizeze un ovul si aceasta poate fi unda dintre cauzele opririi unei sarcini in evolutie, nucleul sa nu fie format, sa fie o sarcina molara, etc
si racelile netratate pot duce la infertilitate si uneori medicii recomanda zanocin pt tratarea lor si apoi poti ramane

Ultima oara a fost editat de daliana (2008-11-24 09:45:24)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#8 2008-11-24 12:04:49

doruta
New member
Inregistrat: 2008-05-19
Mesaje: 20

Re: sarcina oprita din evolutie

nu am fost inca parca mie frica de ei ma chiuretat acum 3 saptamani nu mia dat nici un tratament nu am avut scurgeri mari de sange nici frisoane

Offline

 

#9 2008-11-24 12:13:10

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: sarcina oprita din evolutie

trebuie sa mergi neaparat din nou la dr, ca sa vezi ca totul e ok. daca ti-e asa de groaza de dr la care ai fost, gaseste-ti un altul. de unde esti? poate iti putem recomanda pe cineva.

Offline

 

#10 2008-11-24 12:19:33

doruta
New member
Inregistrat: 2008-05-19
Mesaje: 20

Re: sarcina oprita din evolutie

din sighetul marmatiei si am fost la baia mare la medicul ala grozav

Offline

 

#11 2008-11-24 12:22:46

doruta
New member
Inregistrat: 2008-05-19
Mesaje: 20

Re: sarcina oprita din evolutie

vreeau sa spun ca inca nu am avut nici contact sexual dupa avort  pt. ca mie frica medicul nu mia zis absolut nimic ce sa fac cum sa fac

Offline

 

#12 2008-11-24 12:24:32

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sarcina oprita din evolutie

Doruta, editeaza ultimele mesaje ca o sa iei warn


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#13 2008-11-24 12:44:01

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: sarcina oprita din evolutie

doruta, uite aici un topic cu doctori ginecologi recomandati de fetele de pe forum, poate gasesti pe cineva
http://forum.anticonceptionale.ro/t1742 … -buni.html

citeste regulile forumului si respecta-le, te rog. acum ai warn conform regulii 8

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.