homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere


#1 2008-11-27 19:52:27

aio
New member
Inregistrat: 2007-04-09
Mesaje: 10

intarziere

Buna seara.
Iau Novinette de un an de zile.
De obicei ciclul imi venea miercuri, cel tarziu joi la pranz.
Astazi este joi seara si inca nu am ciclu, desi trebuia sa-mi vina de ieri.
Am facut acum si un test de sarcina Surecheck, care a iesit negativ.
Intrebarea mea este: daca nici maine pana seara, cand trebuie sa incep sa iau din nou pastilele, nu imi vine ciclul le mai iau sau nu?
Va multumesc anticipat pt raspunsuri

Offline

 



#2 2008-11-27 19:53:56

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: intarziere

daca ai luat corect folia stai linistita...incepi folia si daca nu apare nici pauza viitoare mergi la medic sa tile schimbe...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-12-08 20:50:04

a_m_v
Membru
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 1

Re: intarziere

buna.
am si eu problema, sunt la a 8-a zi de intarziere, menstra imi vine regulat, nu am avut nici o intarziere mai mult de 2zile, poate din cauza unei raceli, am contact protejat cu prezervativul, mi-am facut si 3 teste, primul a fost acum 3zile cu clear blue-negativ si azi cu alte 2 barza si narcis- negative.Sanii imi sunt mariti, putin durerosi! pot avea o dereglare hormonala? sau o sarcina? ce sfat imi dati?? multumesc

Offline

 

#4 2008-12-09 08:39:06

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: intarziere

Daca testele de azi (a opta zi de intarziere) au fost negative, nu se pune problema unei sarcini. Sanii mariti si durerosi pot fi semn de spm. Mai asteapta cateva zile. Daca menstra nu apare mergi la medic. Numai el iti poate spune cu exactitate care este cauza intarzierii.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.