homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doctoressa, un sfat- schimbare pilule


#1 2008-11-28 16:25:14

krisonuta
Membru
De la: Brasov
Inregistrat: 2008-11-27
Mesaje: 2

Doctoressa, un sfat- schimbare pilule

Doctoressa, sper sa ma poti ajuta cu un sfat.
Am luat timp de 2 ani Logest, insa dupa acesti 2 ani (si ceva) am inceput sa am scurgeri maronii. M-am dus la control la dr. ginecolog, care mi-a facut o ecografie si m-a trimis la Papanicolau (care a iesit ok). Dupa control mi-a prescris Yasmin. Asta se intampla acum 4-5 luni. Iau de atunci Yasmin, dar scurgerile maronii persista. As dori, inainte sa merg iar la ea, sa imi spui parerea ta in privinta problemei- care e problema, ce tip de pilule ar trebui sa iau...?
Mentionez ca am inceput cu TriRegol, inainte de Logest, dar m-a ingrasat si imi facea o greata cumplita.

Multumesc!

Offline

 



#2 2008-11-28 16:37:40

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Doctoressa, un sfat- schimbare pilule

Sper sa accepti si sfatul meu, desi nu sunt doctoressa...
Vad ca esti din Brasov, de ce nu te duci in Policlinica Astra la cabinetul de planificare familiala? doctorita de acolo e foarte rabdatoare si o adevarata profesionista.
Tri-Regol cine ti le-a dat (cumva dna. dr Antonya Livia)? sunt doar curioasa, se pare ca ea da Tri-Regol la toata lumea.

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2008-11-28 16:43:12)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#3 2008-11-28 17:53:17

krisonuta
Membru
De la: Brasov
Inregistrat: 2008-11-27
Mesaje: 2

Re: Doctoressa, un sfat- schimbare pilule

Blueyes, nu m-am gandit sa merg la planning..multumesc smile Cum o cheama pe doctorita de la planning?

P.S. Nu mai tin minte cine mi-a prescris TriRegol, eram in studentie atunci... si nu mai tin minte cum o chema pe d-na de la cabinetul studentesc...

Offline

 

#4 2008-11-28 22:06:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Doctoressa, un sfat- schimbare pilule

exact asta ti-as fi spus si eu, mergi la planning pentru contraceptive, nu la ginecolog...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2008-11-29 11:48:47

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Doctoressa, un sfat- schimbare pilule

krisonuta a scris:

Blueyes, nu m-am gandit sa merg la planning..multumesc smile Cum o cheama pe doctorita de la planning?

P.S. Nu mai tin minte cine mi-a prescris TriRegol, eram in studentie atunci... si nu mai tin minte cum o chema pe d-na de la cabinetul studentesc...

Pe doamna dr o cheama Mateoc Gabriela... Sta cu tine si-ti explica tot ce trebuie sa stii, chiar daca ai mai folosit antibebe. Si pe mine m-a scapat de efectele unor anticonceptionale luate la sfatul cu-i nu trebuie...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.