homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pierderea florei vaginale


#1 2008-12-06 13:37:14

roxanamihaela
New member
Inregistrat: 2008-12-06
Mesaje: 10

pierderea florei vaginale

BUNA  ...nu stiu ce tratament trebuie sa iau pentru a mi reface flora vaginala ...mi s au prescris niste ovule COLPOTROPHINE pe care trebuie sa le administrez una la 2 zile si mi s a recomandat sa renunt la anticonceptionale si foarte multa rabdare ....flora vaginala nu revine la normal ..nu ma ud in timpul actului sexual ..ce ar trebui sa mai fac ..va rog frumos sa mi raspundeti ...multumesc ...

Offline

 



#2 2008-12-06 13:43:56

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pierderea florei vaginale

eu sincer sunt pro tratamente naturale (in special cel cu iaurt intravaginal) cand vine vb de refacerea florei si nu cu ovule...si nu ai dc sa intrerupi anticonceptionalele...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-12-06 14:08:12

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

crys_ty_na a scris:

eu sincer sunt pro tratamente naturale (in special cel cu iaurt intravaginal) cand vine vb de refacerea florei si nu cu ovule...si nu ai dc sa intrerupi anticonceptionalele...

cristina, am tot citit si eu de refacerea florei cu iaurt si nu stiam ce sa cred daca-i pe bune sau e o chestie babeasca. exista un iaurt special pt asta? cum se procedeaza? intreb din curiozitate

Offline

 

#4 2008-12-06 14:17:10

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: pierderea florei vaginale

roxana fa tratamentul cu ovule care ti l-a dat medicul...ovulelel alea colpotrophine sunt f bune pt ce problema ai tu...ajuta la lubrifierea naturala f mult o sa vezi si eu am folosit 12 zile si mi-au facut f bine. Parerea mea e sa-ti asculti medicul si daca ti-a zis sa renunti la pilule fa asta...si alege o alta metoda de contraceptie.

Offline

 

#5 2008-12-06 14:22:32

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pierderea florei vaginale

complez a scris:

crys_ty_na a scris:

eu sincer sunt pro tratamente naturale (in special cel cu iaurt intravaginal) cand vine vb de refacerea florei si nu cu ovule...si nu ai dc sa intrerupi anticonceptionalele...

cristina, am tot citit si eu de refacerea florei cu iaurt si nu stiam ce sa cred daca-i pe bune sau e o chestie babeasca. exista un iaurt special pt asta? cum se procedeaza? intreb din curiozitate

e pe bune...si eu am fost reticenta la inceput dar am incercat si am ramas surprinsa...nu exista un iaurt special...cu iaurt care l gasesti in comert...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-06 20:38:07

roxanamihaela
New member
Inregistrat: 2008-12-06
Mesaje: 10

Re: pierderea florei vaginale

multumesc ..problema e ca tu ai luat ovulele timp de 12 zile ...mie mi a fost recomandat o seara da una nu si doar zece ovule ...crezi ca ar trebui sa mai continui cu aceste ovule deoarece in maxim zece zile o sa mi apara si menstruatia si o sa fiu nevoita sa le opresc ...am mai fost tratata inainte si cu macmirol si canesten ...nu stiu ce sa mai incerc ..astept raspuns
multumesc

Offline

 

#7 2008-12-06 20:49:39

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

crys_ty_na a scris:

complez a scris:

crys_ty_na a scris:

eu sincer sunt pro tratamente naturale (in special cel cu iaurt intravaginal) cand vine vb de refacerea florei si nu cu ovule...si nu ai dc sa intrerupi anticonceptionalele...

cristina, am tot citit si eu de refacerea florei cu iaurt si nu stiam ce sa cred daca-i pe bune sau e o chestie babeasca. exista un iaurt special pt asta? cum se procedeaza? intreb din curiozitate

e pe bune...si eu am fost reticenta la inceput dar am incercat si am ramas surprinsa...nu exista un iaurt special...cu iaurt care l gasesti in comert...

cum anume faci? introduci cu o seringa in vagin? cam cat timp?

Offline

 

#8 2008-12-06 20:59:23

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: pierderea florei vaginale

se pune iaurt natural intr-o seringa de 5 ml si stand culcata, iti introduci iaurtul in vagin...se pune in general timp de 5 seri...inainte de culcare pt a nu curge iaurtul imediat ca pe timupl noptii el actioneaza acolo inauntru

Offline

 

#9 2008-12-06 22:55:47

roxanamihaela
New member
Inregistrat: 2008-12-06
Mesaje: 10

Re: pierderea florei vaginale

astept raspunsu tau adrulina si mersi inca o data

Offline

 

#10 2008-12-07 00:19:11

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

andrulina a scris:

se pune iaurt natural intr-o seringa de 5 ml si stand culcata, iti introduci iaurtul in vagin...se pune in general timp de 5 seri...inainte de culcare pt a nu curge iaurtul imediat ca pe timupl noptii el actioneaza acolo inauntru

multumesc mult

Offline

 

#11 2008-12-07 00:30:38

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: pierderea florei vaginale

roxanamihaela a scris:

multumesc ..problema e ca tu ai luat ovulele timp de 12 zile ...mie mi a fost recomandat o seara da una nu si doar zece ovule ...crezi ca ar trebui sa mai continui cu aceste ovule deoarece in maxim zece zile o sa mi apara si menstruatia si o sa fiu nevoita sa le opresc ...am mai fost tratata inainte si cu macmirol si canesten ...nu stiu ce sa mai incerc ..astept raspuns
multumesc

macmiror si canesten nu refac flora ci trateaza candida...poti pune pana la menstrasa vezi daca te ajuta...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#12 2008-12-09 22:38:37

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

care sunt simptomele dupa care iti dai seama ca ti-ai pierdut flora vaginala normala?

Offline

 

#13 2008-12-09 22:40:11

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pierderea florei vaginale

pierderea florei=dereglare=> secretie neobisnuita si/sau usturimi, dureri la contact etc

Offline

 

#14 2008-12-09 22:41:55

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

lady in black a scris:

pierderea florei=dereglare=> secretie neobisnuita si/sau usturimi, dureri la contact etc

se poate pierde si dupa ce am avut candida o perioada mai indelungata?

Offline

 

#15 2008-12-09 22:44:27

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pierderea florei vaginale

pai da, dar tratamentele pentru candida refac de obicei flora...daca a tot recidivat si desi ai tratat-o inca mai ai unele simptome ar fi bine sa apelezi la iaurt, biotics
si eu sunt in aceeasi situatie..desi am tratat-o inca tot nu ma simt ok sad

Offline

 

#16 2008-12-09 22:45:48

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

a deci ma intelegi perfect.da pai dupa tratament, daca nu ma simt ok o sa bag niste iaurt big_smile ms pt raspunsuri. mie de fapt mi-e frica sa nu am usturimi si dupa tratament

Offline

 

#17 2008-12-09 22:49:16

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pierderea florei vaginale

incearca cu iaurt, eu am obtinut mai demult rezultate bune..si eu tot vreau sa pun, dar tot uit sa cumpar seringi lol
mi-e frica de la atata candida sa nu fac rana pe col. sper sa scapam odata de ea. si ai grija si la imunitate, ajuta mult

Offline

 

#18 2008-12-10 14:00:56

roxanamihaela
New member
Inregistrat: 2008-12-06
Mesaje: 10

Re: pierderea florei vaginale

buna din nou ...va recomand ovulele colpotrophine care mie mi au facut foarte bine si flora s a refacut ...sunt si foarte accesibile ca pret ...mentionez ca trebuie sa aveti si o igiena forte drastica ...sa nu mai folositi tamopoane ci doar absorbante ...chiloteii de bumbac tongue iar spalatul sa se realizeze fara sapunuri sau geluri ci doar cu apa sau in ultima instanta cu un gel intim desi nu recomand ...

Offline

 

#19 2008-12-10 14:37:02

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: pierderea florei vaginale

uite, ce observ acum pe durata tratamentului pt candida este un pic enervant. seara imi pun ovulul de fluomizin si dimineatza el se elimina. curge inapoi afara si atunci simt usturime.dupa ce ma spal si il curat de acolo nu ma mai ustura. e de la mine sau asa reactioneaza pielea acolo cand ies resturile de ovul?

ps: de la candida se face rana pe col??????? omg!

Ultima oara a fost editat de complez (2008-12-10 14:37:25)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.