homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Test de sarcina dupa postinor?


#1 2008-12-07 23:54:45

ericka
New member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 35

test de sarcina dupa postinor?

nu miam dat seama dar ciclul mia intarziat deja 1 sapt si ieri sa rupt prezervaivul si am luat postinor2...daka fac un test de sarcina rezultatul va fi sau nu relevant? ...tin sa specific ca am luat luna asta antibiotice Zanocin si vitamina F( e pt curatirea organismului si a sangelui/ ficatului in special...dar si pt a creste fertilitatea si a rezolva sterilitatea in unele cazuri)  astept rasp plssss


sex is a drug! and i like it :>

Offline

 



#2 2008-12-08 08:10:38

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: test de sarcina dupa postinor?

cred ca un dr. iti poate raspunde la asta........
in primul rand trebuia sa faci un test de sarcina inainte de postinor tinand cont ca ti-a intarziat ciclul
in al doilea rand nu inteleg de ce ai luat postinor, daca tu erai deja cu ciclul in intarziere, de unde perioada fertila ???? l-i luat degeaba, basca daca esti insarcinata l-ai luat peste sarcina..........................


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#3 2008-12-08 08:49:40

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: test de sarcina dupa postinor?

Rezultatul testului nu este influentat de postinor. Insa, cum zicea si daliana, daca deja e vorba de o sarcina nu ai facut tocmai bine ca ai luat postinor. Daca testul se pozitiveaza mergi si discuta cu un medic si vezi ce te sfatuieste.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.