homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ma dor ochii!!!-2


#20 2009-03-02 00:40:07

Alexa_84
New member
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 65

Re: Ma dor ochii!!!

am o problema asemanatoare....eu niciodata n-am avut probleme cu ochii..pana acum cateva luni...am inceput sa i-au anticonceptionale...prima data harmonete(la recomandarea medicului)..le-am luat 3 luni dar aveam mereu acele scurgeri maronii si imi simteam sanii foarte moi si am renuntat:D...am mers din nou la medic(de data asta la planning nu la ginecolog) sa-mi recomande alt tip...si mi-a dat marvelon..dupa prima luna am facut ceva infectie..candida..mi-a zis medicul ginecoloc ca marvelon contine o doza foarte mare de hormoni...si nu se mai foloseste de pe vremea mamei..si mi-a zis sa trec din nou pe harmonete....si-am trecut din decembrie ..dupa o luna de zile am inceput sa vad ca sunt umflata la ochi..si am cearcane..si ma dor ochi..ii simt mereu obositi....dar ce ma deranjeaza sunt pungutele de sub ochi..care sunt groaznic de inestetice..credeti ca poate fi de la anticonceptionale?
multumesc..si scuze daca am scris prea mult:P

Offline

 



#21 2009-03-02 13:00:58

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Ma dor ochii!!!

alexa eu te`as sfatui sa mergi la un medic oftalmolog mai intai.
sa nu fie de la oboseala, sau chiar de la vedere si sa ai nev de ochelari


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#22 2009-03-02 15:19:11

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Ma dor ochii!!!

daca zici ca ai pungute sub ochi s-ar putea sa fie de la retentia de apa
ochii ii simti uscati?
oricum fa si un control oftalmologic

in legatura cu marvelon....stai linistita, se mai folosesc(daca dai o cautare ai sa vezi cate fete le iau), sunt ac de generatia a treia

Offline

 

#23 2009-03-03 23:20:25

Alexa_84
New member
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 65

Re: Ma dor ochii!!!

lady in black a scris:

daca zici ca ai pungute sub ochi s-ar putea sa fie de la retentia de apa
ochii ii simti uscati?
oricum fa si un control oftalmologic

in legatura cu marvelon....stai linistita, se mai folosesc(daca dai o cautare ai sa vezi cate fete le iau), sunt ac de generatia a treia

Ochii nu-i simt uscati,.,din contra ochiul drept imi lacrimeaza foarte mult si la recomandarea unei farmaciste am folosit "visine"..dar fara nici un folos...control oftalmologic am facut...in vara...si vad foarte bine..n-am nevoie de ochelari iar de la oboseala sigur nu e pt ca momentan nu lucrez sad...ma tem sa nu fie de la anticonceptionale...pt ca eu am impresia ca de cand am inceput sa le i-au au aparut si pungutele..
Iar referitor la marvelon...medicul ginecolog mi-a zis ca daca vreau sa ma distrug pe baza hormonala sa merg mai departe cu marvelon..sad..normal ca am renuntat la ele si am trecut din nou pe harmonette..Mi-e teama sa le schimb din nou pt ca am fost la 2 medici diferiti..cu 2 pareri la fel de diferite..sad

Offline

 

#24 2009-03-03 23:31:33

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Ma dor ochii!!!

pai pungutele cred ca pot fi de la retentia de apa care poate fi de la ac mai ales in primele luni. poti vb eventual cu un medic de planning
iar in legatura cu ce ti-a zis acel medic despre mervelon... eu nu i-as mai cere sfatul in legatura cu ac neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-03-03 23:34:32

Alexa_84
New member
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 65

Re: Ma dor ochii!!!

lady in black a scris:

pai pungutele cred ca pot fi de la retentia de apa care poate fi de la ac mai ales in primele luni. poti vb eventual cu un medic de planning
iar in legatura cu ce ti-a zis acel medic despre mervelon... eu nu i-as mai cere sfatul in legatura cu ac neutral

Multumesc...am sa mai merg in continuare inca o luna cu harmonete..poate mai e nevoie de o perioada de acomodare cu organismul...iar daca nu...voi merge din nou la planning
Multumesc frumos

Offline

 

#26 2009-03-03 23:42:01

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Ma dor ochii!!!

cu placere

Offline

 

#27 2009-11-25 17:09:29

Diana888
Full member
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 605

Re: Ma dor ochii!!!

Fetele ce parere aveti...mereu patesc cand sunt obosita, ochiul stang mi se roseste intr-un colt in partea dinspre nas si parca ma ustura si clipesc mai des..a-ti patit asa ceva?? Chestia asta mi se intampla cam de un an...nu-l am tot timpu rosu..doar cand sunt obosita...


"De la sublim la ridicol nu e decat un pas" (Napoleon Bonaparte)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.