homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale


#1 2009-01-09 18:37:57

anicika
New member
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 8

anticonceptionale

buna! sunt noua pe acest site, dar am observat ca este foarte utill! am si eu o problema: acum sase luni, medicul (fara vreo analiza) mi-a prescris yasmine pt ovare inflamate si ca metoda contraceptiva. Dupa patru luni am renuntat la ele deoarece imi aparusera foarte multe cosuri pe fata, m-am si ingrasat si cel mai rau este ma dureau foarte tare sanii. acum cand am fost din nou la cabinet, la a doua ecografie (prima am facut-o acum sase luni si nu aveam nimic) medicul mi-a spus ca am sase chisturi pe un ovar si mi-a recomandat diane 35. ce stiti de aceste anticonceptionale? eu numai lucruri rele am auzit. si este posibil sa imi fi aparut chisturile din cauza administrarii unui anticonceptional nepotrivit mie (adica yasmine sa imi fi provocat dereglarea hormonala)? aveti un sfat si pt mine?

Offline

 



#2 2009-01-09 18:44:16

persifona
Vizitator

Re: anticonceptionale

Ai warn pt postat doua subiecte cu acelasi mesaj.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.