homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutati-ma cu un sfat


#1 2009-01-10 10:56:41

maris-cristina_ioana
New member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 7

ajutati-ma cu un sfat

sunt noua pe forum si sunt distrusa.
am ramas insarcinata si dupa 2 luni a trebuit sa fac avort nocry , dupa 2 saptamani am fost la ecograf si mi s-au descoperit cheaguri in uter, am fost curatata ( aspirat) din nou bang . acum ar trebui sa vin sange , vine dar putin . imi este teama de un al treilea rechiuretaj( grater  dc se mai poate intampla) si as vrea sa stiu oare mi-a fost afectat uterul  tare? si dc e problema si mai pot face copii bebic . acum medicamente iau ospen si flamexin. multumesc

Offline

 



#2 2009-01-10 11:25:52

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: ajutati-ma cu un sfat

fireste ca uterul a fost destul de traumatizat...... si ar trebui sa se refaca. Ia tratamentul indicat de medic si cauta si tratamente naturiste si, evident, foloseste o metoda contraceptiva pana la momentul la care doresti copii.
Daca mai poti face sau nu copii, vei afla la momentul respectiv. Nimeni nu iti poate garanta asta, nici daca nu ai fi facut chiuretaj.
Vezi ca ai postat de 2 ori acelasi subiect, sterge-l pe celalalt pana nu te sanctioneaza un moderator.......

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-10 11:30:41)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#3 2009-01-10 14:22:45

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: ajutati-ma cu un sfat

maris-cristina_ioana ai warn pt postare multipla. citeste te rog regulamentul.
te rog sa continui la celalat topic.
acest topic este inchis.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.