homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tatuaj sprancene...?-4


#58 2010-12-29 22:24:27

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Tatuaj sprancene...?

whitecat a scris:

Eu le-am facut si singurul lucru pe care il regret e ca nu le-am facut mai devreme. Am dat 200ron pt sprancene si a iesit f natural. am inteles ca prin Bucuresti e mult mai scump. P.s. eu sunt din Iasi

mi se pare extrem de ieftin,mai ales ca sunt facute fir cu fir.sa le stapanesti sanatoasa.poate ne pui si o poza sa le vedem


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 



#59 2010-12-30 13:28:37

whitecat
New member
Inregistrat: 2010-12-29
Mesaje: 5

Re: Tatuaj sprancene...?

Si eu m-am mirat cand am auzit de pret. mi-a fost putin frica. Stiti voi ca ieftin si bun nu prea exista. Ma gandeam ca e vreo smecherie sau ca foloseste ace de cusut si cerneala Pelikan. Sau ca or sa arate de parca sunt desenate cu markerul  cesafac . pana nu a fost gata nu m-am linistit. La urma imi venea sa o pup de bucurie.

Pe fetele care se gandesc sa faca asta le sfatuiesc sa se gandesca bine unde se duc. Nu acceptati sa va tatueze o persoana fara portofoliul propriu cu poze inainte si dupa. Nu poze luate de pe net ci poze cu clientele reale. In rest nu va faceti griji prea multe pt durere, e suportabila. Si un pret ridicat nu inseamna neaparat servicii de calitate.

Offline

 

#60 2010-12-30 14:01:51

whitecat
New member
Inregistrat: 2010-12-29
Mesaje: 5

Re: Tatuaj sprancene...?

dianah a scris:

whitecat a scris:

Eu le-am facut si singurul lucru pe care il regret e ca nu le-am facut mai devreme. Am dat 200ron pt sprancene si a iesit f natural. am inteles ca prin Bucuresti e mult mai scump. P.s. eu sunt din Iasi

mi se pare extrem de ieftin,mai ales ca sunt facute fir cu fir.sa le stapanesti sanatoasa.poate ne pui si o poza sa le vedem

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/38840_copy_of_dscf0401_-_copy.jpg


Asta e o poza mai veche inainte de a-mi face sprancenele

Offline

 

#61 2010-12-30 14:03:39

whitecat
New member
Inregistrat: 2010-12-29
Mesaje: 5

Re: Tatuaj sprancene...?

dianah a scris:

whitecat a scris:

Eu le-am facut si singurul lucru pe care il regret e ca nu le-am facut mai devreme. Am dat 200ron pt sprancene si a iesit f natural. am inteles ca prin Bucuresti e mult mai scump. P.s. eu sunt din Iasi

mi se pare extrem de ieftin,mai ales ca sunt facute fir cu fir.sa le stapanesti sanatoasa.poate ne pui si o poza sa le vedem

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/38840_copy_of_dscf0074_-_copy.jpg



Si asa arata dupa. Mie imi plac. Voi ce parere aveti?

Offline

 

#62 2010-12-30 14:16:55

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Tatuaj sprancene...?

mult mai bine big_smile

insa eu nu mi-as face tatuaj nici moarta... eu m-am chinuit o gramada cu cosmeticiana mea sa-mi repare forma sprancenelor, si de atunci sunt super incantata de ele.. le mai si conturez eu un pic cu creion pt sprancene, sunt cam goale in partea dinspre nas.. dar dupa ce le creionez putin (cu un creion fff bun, nu dermatograf sau mai stiu eu ce) arata f bine, imi incadreaza fata super!
fetelor orice se poate corecta, nu apelati la masuri dinastea drastice. se vede clar de aproape ca nu aveti fire acolo sau ca cresc unele fire peste tatuaj.. parca-s pictate sau facute cu markerul. sa zicem ca e o solutie pt cele ce nu se pot salva si vor sa-si faca un sablon permanent pt cosmeticiene ca sa se ia dupa el.. si apoi nu va mai re-tatuati. parerea mea..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2011-01-01 10:47:15

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Tatuaj sprancene...?

whitecat ,imi plac mult  hjarta


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#64 2011-01-01 11:02:51

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Tatuaj sprancene...?

arata mult mai bine sparancenele tatuate insa...nu imi place forma delooc. De ce nu le-ai arcuit un pic?

Offline

 

#65 2011-01-03 13:08:57

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Tatuaj sprancene...?

dianah a scris:

whitecat ,imi plac mult  hjarta

si mie imi plac , si cu maro arata mult mai natural  tummenupp


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#66 2011-01-03 13:37:50

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: Tatuaj sprancene...?

sunt primele sprancene tatuate care nu mi se par artificiale big_smile sunt chiar frumoase smile si forma e superba big_smile naturale... chiar imi plac smile sa le stapanesti sanatoasa!


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#67 2011-02-01 14:14:42

maziluluci
New member
Inregistrat: 2011-02-01
Mesaje: 7

Re: Tatuaj sprancene...?

Mi-am tatuat sprancenele la Diana Gulan in urma cu un an. M-a costat 210 E. Rezultatul a fost unul dezastruos. Mult prea arcuite, nenaturale, subtiri si deloc EGALE. Pigmentul a sarit din prima luna si am ramas cu un maro care batea spre portocaliu. Ea face tuturor aceeasi spranceana (zice ea ca aia e forma corecta) indiferent de forma fetei. Nu mai aveti incredere in orice fatuca posesoare de salon, ca sa nu patiti ce am patit eu. Am avut mult de tras in urma acestei experiente.

Offline

 

#68 2011-02-01 14:30:56

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Tatuaj sprancene...?

maziluluci ai warn pt postare multipla si reclama negativa.
citeste regulamentul te rog

Offline

 

#69 2011-02-19 21:58:54

rusu.lau
Membru
Inregistrat: 2011-02-19
Mesaje: 1

Re: Tatuaj sprancene...?

dianah a scris:

jen,m-a costat 250 ron si tine intre 3-5 ani.se face retus dupa 2-3 luni,care e inclus in pret.

buna Diana te rog frumos zimi si mie unde ti-ai tatuat sprancenele in Iasi,pentru ca si eu sunt  din Iasi si vreau sa apelez la aceasta tehnica.si acum cat timp ai dat 250ron pentru ca eu am gasit cu 200E sau 150E.ast rasp tau multumesc.

Offline

 

#70 2011-02-21 20:26:20

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Tatuaj sprancene...?

dar eu nu sunt din iasi,sunt din zalau.sorry


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#71 2011-04-05 13:08:50

ciby
Membru
Inregistrat: 2011-04-05
Mesaje: 1

Re: Tatuaj sprancene...?

Eu mi-am tatuaj sprancenele acum 4 saptamani la doamna Ildiko Zarescu (gasiti nr de tel si site dand un search pe google cu numele).Mi-a luat mult timp pana sa ma decid insa cand am fost micuta mi-am stricat sprancenele pensandu-le ciudat si ma enerva sa ma chinuiesc in fiecare dimineata sa mi le conturez cu creionul.Doamna Ildiko lucreaza particular, poate veni la domiciliu vostru sau puteti sa mergeti la domiciliu dumneaei.Prima impresie, asa cum citisem si pe alte forum-uri, a fost ca intr-adevar e f draguta si amabila si cel mai important, modesta.Are o mana foarte usoara, tatuajul nu m-a durut deloc..mai degraba ma doare cand ma pensez.In plus, a tinut cont de ceea ce i-am spus eu ca imi doresc.Initial mi le-a conturat, apoi m-a intrebat daca imi plac..am mai pus-o sa imi modifice pe ici, pe colo..dupa care a inceput tatuarea.Cand a terminat si m-am uitat in oglinda, m-am cam speriat.Stiam eu ca initial au o culoare mai intensa insa parca nici forma nu-mi mai placea.Mi se parea ca arat ca o papusa pictata.Dumneaei mi-a zis sa astept ca peste cateva zile culoarea nu va mai fi atat de intesa si peste o sapt, doua cand vor cadea cojitele vor arata f natural, insa eu nu prea eram sigura ca imi vor placea.Vazandu-ma asa nelinistita mi-a spus ca se poate schimba forma total la corectia (prima corectie care e gratuita) stergandu-mi chiar total tatuajul folosind tatuare cu pigmenti de culoarea pielii..Insa dupa 2-3 zile, pierzandu-si culoarea intensa si forma parea altfel, iar cand mi-a cazut cojita am ramas surprinsa de cat de frumos arata.E drept ca mi-a facut forma dupa cum imi creste mie parul asa ca decat un mic spatiu de 3-4 mm este fara par, asa ca par f naturale.Nimeni nu a crezut ca le-am tatuat si deja am primit o multime de complimente.
Asa ca, daca aveti probleme cu sprancenele, e pacat sa va chinuiti.Eu zic ca doamna Ildiko este alegerea perfecta si in plus, preturile sunt ff bune.
Din pacate, nu stiu cum sa incarc o poza, am gasit in instructiuni doar sa incarc o poza dintr-un anume link, nu si direct din calculator.

Offline

 

#72 2011-04-06 14:08:14

laurantonya
Membru
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 1

Re: Tatuaj sprancene...?

Ciby, m-am hotarat sa-mi fac si eu un tatuaj al sprancenelor ( la mine chiar e nevoie  pt. ca imi ia ceva timp de fiecare data sa le conturez ) .Crezi ca ai putea sa-mi trimiti si mie o poza cu rezultatul obtinut ? smile Dupa cautari indelungate tot la d-na Ildiko Zarescu m-am oprit . Id-ul meu de mess este: laurantonya. Multumesc anticipat . smile

Offline

 

#73 2011-04-06 14:32:22

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Tatuaj sprancene...?

reclama cumva? smile


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#74 2011-07-17 15:11:08

alezac
Membru
Inregistrat: 2011-07-17
Mesaje: 4

Re: Tatuaj sprancene...?

Salutare Whitecat !
Imi poti spune te rog unde anume ti-ai tatuat sprancenele ?
Te rog raspunde-mi la adresa email alexandrazacornea@yahoo.com .

Multumesc anticipat! goodluck

Offline

 

#75 2011-07-17 19:29:35

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Tatuaj sprancene...?

eu folosesc creion pt sprancene .... m-am gandit la tatuaj,dar imi e cam frica lol cand merg la plaja folosesc un rimel pt sprancene waterproof,iar in timpul zile dupa cum spuneam un creion...am incercat si creioane de la avon,oriflame,seventeen iar acum flomar....o sa le mai incerc si pe cel de la maxfactor....


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#76 2011-07-17 20:54:13

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: Tatuaj sprancene...?

eu vreau neaparat sa-mi tatuez conturul pleoapei inferioare.. (poate chiar si cea superioara, cine stie !)

am ochii foarte sensibili si nu-mi prieste niciun demachiant in jurul ochilor, iar cu servetele pt bebelusi trebuie sa frec mai tare si nici asa nu-mi doresc pe termen lung... sad


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.