homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme libido


#1 2009-01-14 17:48:21

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Probleme libido

Bun gasit tuturor,

Incep prin a-mi cere scuze ca postez ditamai textul.

Am 21 de ani, sunt baiat si am indraznit sa ma inscriu pe acest forum (unde vad ca majoritatea sunt fete).
Va supun atentiei (si sper sa primesc niste sfaturi) urmatoarea problema:
Mi-am inceput viat asexuala pe la varsta de 16 ani (din nefericire la o petrecere, spun "nefericire" deoarece nu a fost asa cum ma asteptam eu sa fie)...a fost un mare fiasco sad datorita unuo controverste polemici intre mine insumi si al meu eu interior (Giga contra, probabil vi s-a intamplat si voua sa va contrazica "ceva" in adancul gandurilor voastre) referitor la posibilitatea unor prestatii nedemne de lauda.(eram in perioada in care traiam cu impresia ca intr-o relatie conteaza doar ceea ce se intampla in pat...eram mic si nestiutor, ulterior am descoperit ca sunt multe alte "chestii" care conteaza la fel de mult).
Asadar, pe fondul fricii fata de ejacularea precoce, am constata ca ma aflu in stadiul in care nu reusesc sa ejaculez deloc in timpul unui act sexual.(Fapt ce s-a dovedit a fi un avantaj, actul sexual dura undeva in jur de 3-4 ore, chiar si o noapte intreaga, cu partenerele care rezistau atata timp), iar climaxul, la mine, avea loc prin masturbare la sfarsitul contactului sexual.Cateodata se intampla sa am probleme de erectie pe parcursul actului, dar se rezolvau prin auto stimulare.
La un momentdat a inceput sa ma sperie "treaba asta" deoarece incepusem sa pierd multe partenere pe fodul vietii sexuale "prea active".
Mentionez ca sunt un baiat extrem de receptiv la nevoile partenerei, sunt grijuliu in pat si romantic deasemeni, deci sexul nu era un chin pentru partenere. Nu putine au fost insa momentele in care eram "lasat balta" de catre respectivele fete, dupa ore de "activitate"... si mentionez ca durerea testiculara nu este placuta...(e asemanatoare cu durerea de ovare la fete).
Am fost la o clinica privata care se ocupa cu astfel de probleme, "barbatesti", am facut 1000 de analize (hormonale, psihice,etc) si concluzia a fost : "Prietene,e pe fond psihic...trebuie sa incepi psihoterapie"...m-am conformat, dar cand am vazut ca sedintele in cauza erau mai degraba "studii realizate pe mine" si incercari de a ma convinge ca in copilarie am suferit nu stiu ce traume (culmea, eu avand o copilarie normala, fara evenimente majore)...si pe de-asupra o sedinta de o ora costa 100 de euro...am hotarat sa renunt si am inceput sa studiez psihologia.(am descoperit ca imi place si am facut un curs de psihologie-consiliere)
In ultima perioada am descoperit ca dupa indelungi exercitii ale muschiului kegel, pot sa imi controlez ejacularile si astfel am ajuns la concluzia ca sunt vindecat.
In urma cu 2 luni, la recomandarea unui medic sportiv, am inceput sa-mi "ajut corpul" care nu prea mai vroia creasca la sala, administrandu-mi niste pastile (methandienona - am scris substanta activa, deoarece am inteles ca nu am voie s afac reclama) 20 mg/zi-21 zile, dupa care 30mg/zi-10 zile...insotite de un hepatoprotector si niste suplimente nutritive.
Mi-am administrat si 250mg testosteron enanthat (o singura data)-injectabil.
Am orpit aceste administrari in momentul in care am constata ca am niste simptome de inceput de ginecomastie.
Analizele medicale- atat inainte, in timpul cat si dupa terminarea acestui ciclu - erau in parametrii normali.(cel putin asa mi-a zis medicul respetiv).
Problema mare a aparul la cateva zile dupa ce am terminat de administrat pastilele....Am constata o scadere drastica a libido-ului si a mentinerii erectiei, cu toate ca iau un supliment nutritiv pe baza de plante (tribulus terestris se numeste planta) pentru reglarea activitatii hipotalamusului si a glandei pituitare.
Cineva mi-a recomandat apilarnil-propolis (ceva din miere de albine, sau ceva de genul asta) pentru cresterea libido-ului.


"Carpe Diem"

Offline

 

#2 2009-01-14 18:56:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Probleme libido

tot ce pot sa-ti spun e ca SPER ca te-ai linistit cu "ajutatul corpului" prin drogatul cu tot felul de substante dubioase...

restul.... stii chestia aia cu "sexul trece printr urechi"... chiar daca se refera mai mult la femei, e valabila si pt barbati.... totul e psihic, intr-adevar, te analizezi prea mult.... lasa-te dus de val alaturi de o partenera pe care s-o iubesti  la nebunie... si IN CARE SA AI INCREDERE.... si totul va fi ok wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3 2009-01-14 19:07:54

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Probleme libido

1. Nu mai lua medicamente ca-ti spune "cineva"....nu mai baga tot felul de subsatante in tine sa-ti ajuti corpul sa "creasca"....potif ace f bine doar sala fara sa inghiti toate prafurile.
2. daca problema erectiei s-a rezolvat si nu te mai tine ore intregi si poti si tu ejacula atunci e ok....
3. problema libidoului se va rezolva cu timpul....
4. nu te mai stresa in halul asta si nu te mai analiza asa mult
5. nu te mai masturba...invata sa ai orgasm in timpul actului sexual nu prin masturbare la sfarsit pt ca pt o partenera e destul de frustrant sa te vada ca te tine atat si sa nu-ti dai drumul in timpul actului...i-o trece si ei prin cap ca nu te poate aduce la orgasm ca nu e suficient de buna etc....

Offline

 

#4 2009-01-14 19:10:17

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Probleme libido

ai sa-ti distrugi tot sistemul hormonal daca continui cu astfel de preparate. Ce fel de medic e ala de-ti propune asemenea tampenii si cat de naiv esti de lasi toti idiotii sa experimenteze in halul asta pe pielea ta? Nu-ti creea probleme cand nu e cazul. Esti inca tanar si e pacat sa te distrugi.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#5 2009-01-15 08:39:04

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: Probleme libido

Multumesc pentru raspunsuri


"Carpe Diem"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-17 12:20:27

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: Probleme libido

Am revenit cu noutati.

Se pare ca mi-a trecut problema de libido...Aseara, logodnica mea s-a costumat in naughty girl si m-a vindecat big_smile
A ramas insa problema ejacularii...ei ii convine ca dureaza ore...pentru mine insa e putin frustrant...
Cred ca o sa incep o perioada de abstinenta, poate,poate big_smile

Multumesc inca odata celor care au raspuns cu scopul de a ma ajuta.


"Carpe Diem"

Offline

 

#7 2009-01-17 13:07:08

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Probleme libido

parca spunei ca ai depasit acea problema
din moment ce ai reusit atunci vei reusi si acum smile

Offline

 

#8 2009-01-19 08:14:24

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: Probleme libido

Pai o depasisem....vad ca a revenit sad


"Carpe Diem"

Offline

 

#9 2009-01-19 12:12:34

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Probleme libido

pai...cred ca te autoanalizezi prea mult in continuare...incearca sa te relaxezi...si sa savurezi momentu...din moment ce prietena ta e multumita nu vad unde e problema...si pe tine n-ar trebui nicidecum sa te frustreze o treaba de care alti barbati si-ar dori sa fie in stare...eu zic ca daca o sa treci de blocajul asta psihic o sa fie ok...nu toti barbatii sunt la fel...unii ejaculeaza mai devreme..altii isi mentin erectia pe termen mai lung...atata timp cat exista satisfactie in cuplu nu exista motiv de frustrare...deci ia-o usor...si relaxeaza-te mai mult


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#10 2009-01-19 12:50:48

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: Probleme libido

Multumesc pentru sprijin, o sa tin cont si de sfatul tau


"Carpe Diem"

Offline

 

#11 2009-01-19 12:56:55

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Probleme libido

n-ai pentru ce... smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#12 2009-01-19 14:07:43

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Probleme libido

pai daca ei ii convine situatia nu vad dc te stresezi tu...mai rau era daca ea avea ceva impotriva ca pe tine te tine prea mult...dar daca nu zice nimic n-ar tb sa fi frustrat.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.