homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sa intampla?


#1 2009-01-16 16:23:03

kidda
New member
Inregistrat: 2007-11-03
Mesaje: 5

ce sa intampla?

Buna!In luna decembrie am inceput sa iau anticonceptionale Marvelon 28 prescrise de medicul de la plannig.Le-am luat conform instructiunilor,incepand cu prima zi a menstruatiei,insa am renuntat la ele dupa 2 saptamani pentru ca nu ma simteam deloc bine.Dupa ce am renuntat la ele,la o zi am inceput sa sangerez si a tinut 4 zile dupa care s-a oprit.E din cauza faptului ca am renuntat la pastile?Am incercat sa sun o sun de d-na doctor de la plannig insa are telefonul inchis de ceva vreme si nu am alta optiune.Si cand ar trebui sa imi vina urmatoarea menstruatie?Va multumesc

Offline

 



#2 2009-01-16 22:25:25

andutu
Full member
Inregistrat: 2008-10-05
Mesaje: 532

Re: ce sa intampla?

in primul rand trebuia sa duci blisterul pana la capat pt ca daca nu ti se da organismul peste cap...cu ce nu te-ai simtit bine de le-ai lasat???scrie si in prospect ca anumite reactii sunt normale pana la obisnuirea organismului


Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata!

Offline

 

#3 2009-01-16 22:31:29

zlata
Full member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 377

Re: ce sa intampla?

E de la intreruperea pastilelor sangerarea...si dupa ce am luat Dianne35 si am renuntat la jumatatea blisterului,mi-a venit menstruatia...si apoi peste 2 saptamani iar mi-a venit (la data la care trebuia normal sa imi vina).


Oricat ti-ar fi de greu nu uita sa zambesti...maine va fi mai bine smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.