homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare pentru Doctoressa -condiloame


#1 2009-01-27 09:58:38

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

Draga Doctoressa, din pacate am devenit membra a acestei rubrici si am foarte multe nelamuriri la care sper sa ma poti ajuta. Acum o saptamana am fost la ginecolog pentru ca am simtit ca este ceva in neregula cu mine.Am fost diagnosticata cu vulvovaginita micotica pentru care mi sa dat nizoral 200 si o crema intravaginala Ginofort..sper ca si-au facut efectul.Apoi, alt diagnostic pe langa cel dat a fost condilomatoza..din pacate; mi sa dat o solutie numita Condylin, cu care sa ma dau timp de 3 zile. Am facut intocmai cum mi sa spus, dar am observat ca acea solutie nu-si face efectul, si am incetat sa mai dau cu acea solutie.Am o idee..dar nu stiu daca este buna..Am citit pe net despre tinctura de propolis k este buna la toate.As dori sa stiu daca pot da local si pe acele condiloame?Imi va trece cu aceasta tinctura?Daca nu,spune-mi te rog, o alta metoda sa scap de ele, pentru ca m-am panicat suficient cand am citit pe net despre condiloame, si am aflat ca este un virus, care in prezent nu are leac definitiv grater .Si in toate rubricile tale despre aceste probleme...am aflat ca multe fete au problema asta si ca inca se chinuie sa scape de ele..pentru ca nici un medicament nu-si face efectul.Te rog mult..Ajuta-ma!Astept raspunsul cat mai curand.Mersi!


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 



#2 2009-01-27 10:01:13

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

Inca ceva..acele bubite continua sa apara, ba chiar mi-a aparut una si pe anus..te rog din suflet sa ma ajuti.Mersi inca odata!


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#3 2009-01-27 10:22:37

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

PrityGirl ai warn pentru ca nu ai editat. Citeste si respecta regulamentul forumului.


Ce te-a facut sa ajungi la concluzia ca nu isi face efectul Condylinul? Sincer nu cred ca trebuia sa intrerupi tratamentul. Cel mai bine e sa mergi din nou la medic si sa discuti cu el toate nelamuririle. Aici nu iti va recomnda nimeni un tratament.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#4 2009-01-27 10:27:14

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

trebuie sa ai rabdare , nu trece dupa 3 zile , eu zic sa mergi tot pe tratament dat de doctor decat pe naturiste
eventual , dupa ce dipar , sa mergi pe naturiste

Offline

 

#5 2009-01-27 11:54:07

delia2008
New member
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 50

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

pritygirl continua tratamentul cu condyline. dupa 3 zile faci o pauza (nu mai stiu exact de cate zile- citeste pe prospect) si apoi reia. este de preferat saq nu faci nici sex in perioada tratamentului ca se inmultesc. si in plus ai grija si cum te stergi pentru ca si asa le poti raspandi. iar daca tot nu isi face efectul condylinul - desi ma indoiesc- mergi din nou la medic, eventual si pentru un tratament pentru imunizarea organismului.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-27 22:37:09

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

multumesc tuturor celor care mi-au raspuns.maine ma voi duce la ginecolog, si astept vesti bune, sper.cat despre tratament, voi face pauza si voi continua.si eventual si un tratament pentru imunitate. voi ce tratament pentru imunitate ati luat?unu eficient.cat despre rabdare, nu prea am,pentru ca am o sesiune de dat, iar eu nu ma pot concentra sa invat,pentru ca ma preocupa problema asta; atat pentru mine cat si pentru prietenul meu.sa auzim de bine.va pup.


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#7 2009-01-28 23:18:55

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

am fost la ginecolog, e totul bine inafara de o candidoza,pentru care deja am luat tratament. dupa ce imi vor trece acele condiloame,sper,cum sa-mi protejez prietenu sa nu ia si el hpv?dar totusi sa putem avea in continuare relatii sexuale fara griji?apropo, am inceput un tratament pentru imunitate cu tinctura de propolis.sper sa dea rezultate bune!inca ceva,cum sa-mi protejez familia sa nu ia hpv?se pot infecta chiar si dupa capacul wc?scuze de atatea intrebari,dar am multe nelamuriri.cine ma poate ajuta cu raspunsuri sigure,ii multumesc.va pup


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#8 2009-01-28 23:33:58

urzica
New member
Inregistrat: 2009-01-25
Mesaje: 23

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

pai in primul rand nu stii daca ai hpv , trebuie sa faci tiparea urgent !  Daca ai tu are si iubitul tau insa la barbati se manifesta mai greu ....iar in legatura cu familia ta , teoretic hpv se ia prin contact sexual , atingerea organelor sexuale chiar daca nu are loc penetrarea si de la mama la fat , practic nu stiu ce sa zic ....oricum nu cred ca prin capac`ul de wc s-ar putea lua !

Ultima oara a fost editat de urzica (2009-01-28 23:34:23)

Offline

 

#9 2009-01-28 23:42:06

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms de raspuns urzica.pai doctorita ginecolog mi-a zis ca am hpv.si ca nam sa scap de acest virus.daca se vor vindeca bubitele,pot face sex,macar cu prezervativ?ca fara e mai riscant.totusi din diferite discutii pe topic,am inteles ca cei cu acest virus isi continua viata sexuala ca inainte,decat ca sunt mai grijulii.prietenul meu ce ar putea lua pentru acest virus?apropo,am facut testul papanicolau,daca la asta se refera tiparea hpv.a iesit clasa II.normal cica.la asta te refereai?

Ultima oara a fost editat de PrityGirl (2009-01-28 23:48:38)


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#10 2009-01-29 19:36:19

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

tipajul hpv e altceva.costa in jur de 4 milioane, depinde unde ti-l faci si iti spune daca ai tulpini ce pot cauza cancer sau nu.atat.

Offline

 

#11 2009-01-29 23:51:45

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms complez.daca imi poti spune:acele bubite se pot raspandi si in alte parti ale corpului?sau doar in zona genitala?nu voi mai putea niciodata sa fac sex fara prezervativ?ca nu vreau sa ia si prietenul meu.


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#12 2009-01-30 08:42:16

urzica
New member
Inregistrat: 2009-01-25
Mesaje: 23

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

Clasa II este rezultatul papanicolaului , n-are treaba cu hpv-ul , indica daca esti suspecta , la modul ca daca ai bifate casutele cu hpv . In general ptr o femeie activa sexual , clasa II e buna . Iar in legatura cu partenerul .... daca ai tu are si el ... perioada de incubatie e mai mare .... ! iginena e importanta super mult ! se pot extinde in zona anala , si poti face chiar si in cavitatea bucala  daca faci sex oral [mai rar apare ] , trebuie tratat de la inceput !

Offline

 

#13 2009-01-30 12:25:58

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms de raspuns.stiam ca pot aparea si in cavitatea bucala,iar in zona anala deja mi-au aparut din pacate,dar deja le tratez cu solutie.ma refeream la faptul, daca pot sa apara si pe maini,picioare..restul corpului?dar ce nu stie nimeni sa-mi raspunda,este daca am voie sa fac sex fara prezervativ?chiar daca are sau nu si prietenul meu.asta e dilema mea cea mai mare.astept rapuns.pup


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#14 2009-01-30 16:19:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

PrityGirl a scris:

ms de raspuns.stiam ca pot aparea si in cavitatea bucala,iar in zona anala deja mi-au aparut din pacate,dar deja le tratez cu solutie.ma refeream la faptul, daca pot sa apara si pe maini,picioare..restul corpului?dar ce nu stie nimeni sa-mi raspunda,este daca am voie sa fac sex fara prezervativ?chiar daca are sau nu si prietenul meu.asta e dilema mea cea mai mare.astept rapuns.pup

poti face sex fara prezervativ(presupun ca pina acum ai facut asa)...prietenul tau are sigur...de altfel, si tu trebuie ca ai luat de undeva virusul asta...si daca nu ai facut sex neprotejat cu altcineva in afara de partenerul tau, l-ai luat de la el.
de pe capacul de WC nu se ia


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#15 2009-01-30 17:54:05

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms mult de raspuns doctoressa.sex nam facut cu nimeni altcineva,iar fratele meu are aceste bubite de 1 an.si debea acum se trateaza,pentru ca nu a stiut ce erau.eu cred ca am luat de la el,ca tin minte ca m-am sters cu prosopul lui, si din alta parte nu aveam de unde sa iau.aceste bubite pot aparea si in alte zone ale corpului decat cea genitala?adica,pe picioare,maini si alte zone?ca sa stiu mai exact cum trebuie sa am grija sa nu se extinda aceste bubite,cu care ma tot chinui si care mi-au schimbat viata la 180 grade.astept rapuns.ms


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#16 2009-01-30 20:49:41

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

nu apar si in alte zone

Offline

 

#17 2009-01-30 23:30:07

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

ms mult de raspuns.sa auzim de bine


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

#18 2009-01-30 23:45:46

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

cu placere si sanatate smile

Offline

 

#19 2009-02-01 14:56:30

PrityGirl
New member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 71

Re: Intrebare pentru Doctoressa -condiloame

draga doctoressa am si eu o intrebare: pe perioada tratamentului pentru condiloame,am voie sa fac sex cu prezervativ macar?sa-mi raspunda si mie cineva cat mai curand si cat mai sigur,cineva care a trecut prin asta.astept raspund.ms.pup


E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc .. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.