homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce urinez des?-2


#20 2009-02-07 14:41:11

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: de ce urinez des?

deea_eu a scris:

buna...sunt noua pe aici..si am si eu o intrebare... de 3 zile am senzatia ca urinez tot timpul. Inainte sa am ultimul contanct sexual nu am avut aceasta senzatie..si acum o am de nu stiu ce sa mai fac. Am luat urinal imediat atunci cand am avut senzatia, pt ca doar ce fusesem la ginecolog si  analizele de secretie si papanicolau au iesit bune.O fi infectie urinara ceva? Am mai avut senzatia asta acum cateva luni si am luat urinal si mi-a trecut.Am stat in frig in ultima vreme..si e posibil sa fie si de la asta...dar..voi ce ziceti?
Va rog sa imi dati un sfat..pt c anu stiu ce sa fac...
Va multumesc

ai putea sa mergi lamedic pt o urocultura...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#21 2009-02-07 18:58:21

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: de ce urinez des?

ecriss, si eu sunt exact la fel, de vreo 2 ani incoace. in general cand stau in casa, si sunt ocupata, uit de toate, si merg la baie numa chiar cand simt ca explodez, cateodata ajung sa rezist si 6 ore, dar cum sunt foarte rar acasa, si obisnuita sa merg des la baie, afara nu mai functioneaza. de fiecare data inainte sa plec de undeva, musai ma duc la baie, iar daca stau mai mult de un ceas pe'afara imediat imi aduc aminte ca de o ora nu am fost la baie si deja simt ca ma trece. ghiciti: ma duc, si abia 1-2 picaturi acolo. tongue iubi si-a dat seama de asta,si ma dezvata el: umblam numa pe jos, gata masina,si de cate ori ii spun: am nevoie la baie, zice nu, nu ai nevoie, mergi cand ajungem acasa, si nu ma lasa smile
examene de urina am facut de vreo 4 ori in astia 2 ani, la laboratoare diverse,si toate sunt ft bune. si fara alte simptome: gen dureri, senzatii de arsura, usturimi, nimic nimic smile
ah, si a zis cineva mai sus de 3 in 1, si eu merg foarte des de la cafea ness sau 3 in 1, de aia merg doar pe naturala acuma. de la aia chiar nu am pb sau vb vine, o fi doar in mintea mea wink
si am gasit un site despre legat numai de sindromu vezicii hiperactive si sunt trecute cabinetele care participa la acest program, unul national, pt tratarea sindromului. smile o sa merg si eu la unul tongue

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-02-07 19:22:02)


Goodnight moon

Offline

 

#22 2009-02-07 20:20:11

ecriss
New member
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 12

Re: de ce urinez des?

Finesse, ma regasesc total in ceea ce povestesti, asa sunt si eu. Cat am ocupatie si lucrez nu ma gandesc sa ma duc la baie, dar daca nu am nimic de facut ma duc si de 5-6 ori pe ora.
Spune-mi si mie te rog despre ce site e vorba.

Offline

 

#23 2009-02-07 21:39:53

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: de ce urinez des?

ecriss, acesta este site-ul: http://www.oab.ro
oab este prescurtarea pentru sindromul vezicii hiperactive, sunt cateva articole pe aceasta tema, simptomele, cauzele, care ar fi tratamentele si cabinetele implicate. probabil sunt si cateva site-uri mai amanuntite, dar m-am oprit la acesta din moment ce am gasit ce ma interesa: cabinete si medici tongue care stiu despre ce este vorba cand o sa merg si o sa le spun care mi problema smile
multa sanatate! smile


Goodnight moon

Offline

 

#24 2009-02-09 08:36:56

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: de ce urinez des?

ecriss a scris:

majestik, si eu am aceeasi problema. Urinez foarte des, chiar si la cateva minute cateodata. Asta mi se intampla de cativa ani si am mers sa imi fac niste analize sa vad ce e in neregula. Am fost la un urolog si am facut o ecografie, sumar de urina si urocultura si toate au iesit foarte bune.  Mi s-a pus diagnosticul de vezica hiperactiva si mi s-a explicat ca mi-am invatat vezica sa se contracte la cantitati mici de urina. Mi s-a inidicat sa ma abtin cat mai mult si ca ajutor am luat un medicament numit Vesicare. Medicamentul m-a ajutat destul de mult dar trebuia luat cel putin un an de zile si am renuntat dupa 2 luni.  Era destul de scump, 150 RON o cutie cu 30 de pastile si trebuia sa iau una pe zi. Ma saturasem sa am si grija astora in fiecare zi, pe langa anticonceptionale, si sa bag atatea pastile in mine.
Acum situatia e ca la inceput, m-am resemnat cu gandul ca asa sunt si asta e.
Apropo, si eu am mai accentuata senzatia de a urina dupa contact sexual.

si la mine au iesit bine toate analizele, iar sfatul pe care ti l-a dat doctorul eu deja il pun in aplicare fara sa vreu  chicot  din cauza serviciului
da andru stiu ca nu e bine si ca se elimina prin transpiratie, dar stii cat de mult transpir eu? lol din cauza asta mi-am comandat acum ceva de pe net, ca eu si iarna transpir si am bluzele umede tongue
oi avea sindromul vezicii hiperactive...


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-09 16:31:44

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: de ce urinez des?

Fetele, chiar daca citind pe net vi se pare ca ati avea vreo afectiune, e mai bine sa mergeti la medic si mai ales sa nu-i spuneti nush ce diagnostic cand intrati in cabinet. smile

Offline

 

#26 2009-02-10 10:47:41

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: de ce urinez des?

da, sunt de acord cu tine, dar de ce sa ma duc sa dau banii pe consultatie doar pentru ca am eu impresia ca am ceva.
cred ca mai degraba postand aici "problemele" noastre asteptam nu rezolvari cat pareri pentru a ne mai linistii smile


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#27 2009-02-10 12:02:29

happcyu
New member
Inregistrat: 2009-02-10
Mesaje: 10

Re: de ce urinez des?

buna ma scuzati ca ma bag ca musca in lapte ,dar parerea mea este sa mergi la medic
sa vezi ceti spune .......si eu o patesc ma duc des la totolet--prob este ca stau prea mult timp in frig cand ajung acasa de la servici picioarele imi sunt sloi de gheata ,chestia este -cand sunt acasa nu patesc asa --asta ca nu stau in frig
dar totusi sfatul meu este sa te duci la medic

Offline

 

#28 2009-02-10 12:52:40

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: de ce urinez des?

pentru mine nu e kiar o ... grija numai ca eram curoiasa daca pot considera asta o problema de sanatate, ca daca nu e, eu pot sa stau si asa tongue


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#29 2009-02-10 12:54:47

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: de ce urinez des?

La mine clar e de la cap, tin minte cand aveam cativa ani, ma obliga bunica sa ma duc la culcare si nu puteam dormi, faceam carare la baie. Si acum fac la fel smile cand nu pot sa dorm sau sunt mai agitata.

Offline

 

#30 2009-02-10 13:08:01

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: de ce urinez des?

heim chicot
uite, eu acum 10 minute mancai o jumatate de mignola si deja cer la buda roll


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#31 2009-03-21 04:19:18

Scorpio
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 47

Re: de ce urinez des?

sunt si eu cam in aceeasi situatie. de multe ori trebuie sa ma duc la baie cam la 10 min dupa ce beau putin mai mult. nu ma ustura deloc si fac chiar mult. si nevoia de a merge nu se creeaza treptat, cum ar fi normal, ci in 'impulsuri'. si aman de cateva ori, dar nu pot prea mult...

l-am intrebat pe ginecologul meu si a zis ca asta e, trebuie sa ma obisnuiesc si sa fac exercitii kegel. dar nu stiu... chiar e normal sa fac asa de repede dupa ce beau? sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.