homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3-5


#77 2009-02-09 12:09:08

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

suuuuuuuuuuuuuper Ank...daca-ti spun ca mi-au dat lacrimile cand povesteai de eco o sa razi dar asa e....tare ma bucur pentru fiecare dintre voi care vedeti 2 liniute si e totul ok

Love...e super fain caruciorul.....cand am aflat de bebe si noi faceam planuri in legatura cu ce o sa cumparam iar al meu iubit ( care a stat in Grecia 10 ani...asta pana m-a cunoscut pe mine si a bagat de seama ca tot romancuta vrea..hihihi) imi zicea ca sunt niste firme care au hainute de bebelusi extraordinare....asa ca te inteleg de ce cumperi de acum...pupici

pass felicitari pt ovulatie ....baga   patfierbinte produce patfierbinte
rruxxy ...sa dea DD sa fie 2 liniute
mai dragutelor eu imi ridic moralul intr-un mod original ..cred...pana sa dau de voi nu m-am gandit niciodata la teste de ovulatie , am mai citit e drept de per fertila so ovulatie dar doar asa ca sa ma distrez....dar de cand cu per asta nefasta ( ca eu urasc ianuarie ) si dupa discutii cu dr am ajuns la o concluzie.....eu am ramas din prima luna de cand am incercat....asta nu inseamna ca DD imi va mai da o sansa la bebe? ok sunt un caz ciudat ( asta pt ca in afara de fumat nu ma incadrez in nicio cauza posibila pt o extrauterina ..si totusi am facut-o    sad si sad produce sad)
bat campii e clar.....


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 



#78 2009-02-09 12:09:32

cristaup
Full member
De la: timisoara
Inregistrat: 2008-10-29
Mesaje: 136

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

love_t superb carutul tau..sa il conduci cu placere  wink  fetelor va doresc o saptamana usoara si fara stres  smoke2
offtopic
si eu am vazut 7 pounds..foarte bun filmul. Va recomand sa vedeti "Baby Mama" ca e cu tematica   big_smile


rugaciune bebic

Offline

 

#79 2009-02-09 12:18:51

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

multumesc pentru raspunsuri fetelor.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-02-09 12:19:09)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#80 2009-02-09 12:20:40

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Love_t, mi-a placut mult carutzul... wink cand va fi si ocupat si de o mogaldeatza mica si scumpa...atunci sa te tii smile

Ma bucur ca ti-a placut filmul, Anca... inseamna ca te poti baza pe recomandarile facute de mine in continuare.. rotfl ce modesta sunt smile

Camy, imi place de tine ca reusesti sa-ti ridici moralul prin orice mijloace si-ti admir taria cu care mai poti sta inca de vorba cu noi si sa ne sustii mereu, in ciuda celor intamplate... Nota 11 din partea mea  puss


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#81 2009-02-09 12:23:19

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Camy puss kram puss kram puss kram
Esti o dulcica.. abia astept sa mai treaca din timp si sa fii si tu din nou gravida si sa fie totul ok popa rugaciune

Apropos te-ai gandit sa mai mergi si la alt dr, mai incolo? Tu spuneai zilele trecute ca esti "batraioara"? Daca nu te deranjeaza intrebarea, poti sa-mi spui cati anishori ai?

pup

Maria DA hotarat. puss Mai astept recomandari rotfl puss

Ultima oara a fost editat de AnkSan (2009-02-09 12:25:05)


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-02-09 12:39:14

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Camy, daca a stat 10 ani in Grecia, inseamna ca stie greceste  tongue
Asa e, aici e mult mai diferit decat in Ro... atunci cand sunt reduceri, pai sunt reduceri calumea, de pana la 70% si trebuie s aprinzi momentul. Gasesti haine de f buna calitate la preturi foarte bune.
Magazinele renumite pt copii sunt Mothercare, Prenatal si Jumbo.
la Jumbo au cele mai mici preturi, in materie de hainute.

Maria, abia astept sa vina mogaldeata mea sa isi ocupe locul in carut  hjarta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#83 2009-02-09 12:49:14

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

fetelor am adus lista mai aproape.     
          11.02 - fleurette

          12.02 - crissy85, floricica

          15.02 - alina elena

          16.02 - carra

          18.02 - pass, tina

          21.02 - maria, cristaup

          24.02 - adina, ruxy

Fleurette ai facus test?
floricica tu zici ca ai facut test ?
si au iesit doua linii?
s-au nu am inteles eu bine. ca tre sa iti vina pe 12 nu? au iesit doua linii cu 3 zile inainte de ati veni?

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-02-09 12:49:28)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#84 2009-02-09 12:54:10

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Camy dar nu esti "batranica" esti chiar bine. kram
Multi inainte si sa fiti sanatosi. smile puss Si al meu are 28 si arata de 17..lol Eu insa imi arat varsta, 29 fac in curand. sad

Pai sa stii ca si eu tot din acelasi motiv iti spuneam sa mergi si la alt dr, ot pt perioada de asteptare...asa ca go for it! goodluck Si Doamne Ajuta rugaciune
Chiar nu mi se pare aiurea; daca dupa controale totul este ok...why not? puss popa


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#85 2009-02-09 13:01:58

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

anca, tu cat ai asteptat dupa chiuretaj? parca 2 sau 3 luni, nu? pai si de ce trebuie sa astepti un an ...?  :f?rv?nad:

Offline

 

#86 2009-02-09 13:04:38

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Dragutelor, eu ma mut pe 20 cu testarea... pe 21 oricum plec in Austria si cu siguranta ca voi vrea sa stiu o treaba inainte... Si sa va anunt si pe voi bineinteles... sa nu ramaneti curioase pana ma intorc wink

          11.02 - fleurette

          12.02 - crissy85, floricica

          15.02 - alina elena

          16.02 - carra

          18.02 - pass, tina

          20.02 - maria

          21.02 - cristaup

          24.02 - adina, ruxy


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#87 2009-02-09 13:07:31

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

passenger a scris:

Delia, secretia de care zici tu prevesteste ovulatia, ea apare in perioada fertila care dureaza 4-5 zile.

da' ce ma mira e ca ....tot am secretia asa de vreo saptamana....si sunt deja in ziua 20...  tillfreds ...intreb si eu ca incerc sa ma lamuresc cum e treaba cu ciclul meu...pentru viitor


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#88 2009-02-09 13:08:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Mie mi-e drag de toate!  :k?ra:  puss  kram 

Ma mut si eu cu testarea, daca abia sunt la ovulatie, nu are cum sa imi vina pe 18 februarie.. cred.. ma scot de pe lista, pt. ca nu stiu cand va veni. sad Nu stiu cand sa ma trec

          11.02 - fleurette

          12.02 - crissy85, floricica

          15.02 - alina elena

          16.02 - carra

          18.02 - tina

          20.02 - maria

          21.02 - cristaup

          24.02 - adina, ruxy

Delia, inainte de perioada fertila secretia incepe sa devina transparenta, ea exista pe tot parcursul ciclului menstrual, doar ca in cele 4-5 zile "fierbinti", e diferita. e mai abundenta si alunecoasa

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-02-09 13:13:45)

Offline

 

#89 2009-02-09 13:08:46

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

love_t , subscriu si eu, carutul e superb, cam scump, dar merita.......

ruxxy, eu sunt cam odata cu tine, dar la mine nu prea a aprut secretia, ori a aparut saptamana trecuta si a fost in cantitate mica nesesizabla, dar eu saptmana trecuta ma prestat o zi da si una nu, inca ieri era zi cu nu,,,dar a fost in final cu ,, da,, smile

pe mine tot ma doare in parte ade jos, asa ca o greutate....o fi de la ovulatie...dar cat sa ma tina? caci cf calculelor, sapt trecuta am fost la ovulatie...oricum eu o sa prestez si saptamna asta, tot asa ...o zi da si una nu....al meu deja imi zice dimineata,, azi avem programre ???,, sau ,, vezi ca azi esti programata,,
sincer nu-mi place nici asa , cu programari,ca sunt cam stresata, oricum a fost o luna de incercare , de luna viitoare o sa facem, cand simtim si in perioada ovulatiei cam zilnic....

iar legat de varsta, eu ce sa mai zic : al meu are 40, dar nu arata, iar eu fac 29 peste o luna si nici eu nu arat ,, asa zic eu,, lol


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#90 2009-02-09 13:12:55

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Pass eu sincera sa fiu, de fapt si de drept, hopsieu de asteptat nu am asteptat big_smile, desi dra mi-a spus sa astept 3 luni. lol insa doar in mom in care am vazut ca nu-mi vine primul cm...m-am panicat si am asteptat totusi sa-mi vina.. smile
Dupa ce mi-a venit am prestat patfierbinte...desi ok-ul l-am primit dupa.. rotfl

Faza era ca eu eram disperat rau de tot.. lol

La Camy spun mai mult pt ca este vorba despre trompa si interventia a fost mai greutza. Insa daca organismul se reface repejor...rotfl rugaciune

Camy esti o dulcica si o dragalasa kram puss
Ai sa vezi ca se va vindeca bine si repede.
By the way...eu i-am dat pe ceai de coada soricelului si cretisoara, pt refacerea uterului, cicatrizare de fapt si ca sa-mi vina cm-ul, si pt regularizarea lui.
Camy ti le recomand; cretisoara este pt fertilitate. goodluck

Insa coada soricelului nu e ok in sarcina.

Pupp

Maria deja am trecut blondutzul pe lista...nu mai ai cale de intoarcere. lol puss

Adina multi inainte. puss Eu fac in Aprilie.. rotfl
Daca spiritul este tanar...ce mai conteaza varsta.. rotfl
Eheeee ce am scos-o pe asta.... rotfl

Ultima oara a fost editat de AnkSan (2009-02-09 13:15:57)


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#91 2009-02-09 13:17:37

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

nu ti-a fost frica sa ramai desi dr. a zis ca nu e ok?  neutral

Offline

 

#92 2009-02-09 13:22:34

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Adina, dar temperatura ti-ai luat-o? E un f bun indicator al ovulatiei... cel putin la mine asa e... eu secretia nu prea o inteleg... adica eu nu o vad niciodata ca albusul de ou, si totusi ovulez... Ovulatia se produce din cate am observat eu in ziua de dinainte sa creasca temperatura brusc...

Pass, aceeasi intrebare... ai incercat sa te iei si dupa temperatura? Daca zici ca ovulezi azi, maine ar trebui sa ai temperatura deja crescuta... Orientativ, ai putea sa te pui pe listuta undeva in 23-24, parerea mea wink

Anca, esti nebunica... ce-am mai ras cu blondutzul iar...  rotfl Multumesc pentru incredere, atunci pe 20 il astept, daca zici ca nu mai e cale de intoarcere  puss


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#93 2009-02-09 13:24:59

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

coada soricelui zice a' .....bun ...asta cumpar azi
hai sa va zic de refacere....la 24 ore de la operatie eu mergeam ....adica nu mergeam ...faceam ture pt ca in spital nu am putut dormi deloc asa ca am facut ture pe hol cele 2 zile pe care le-am stat acolo....cand a venit a doua zi dim la mine iubitu' si m-a vazut pe " bulevard" s-a inchinat...toata lumea zicea sa stau in pat dar eu daca luasem calmante si nu ma durea nimic ....de ce sa stau?....sincer dupa prima sapt nu am mai avut niciun fel de tinere sau durere...nimic....oricum ma refac in general bine....mai am 2 operatii ( altfel) si la niciuna nu am avut retineri dupa prima sapt

ce vroiam sa va mai intreb....de venit nu mi-a venit....ovulatia a trecut ( ca am vazut-o) dar de 2 zile imi curge ceva albicios non-stop....oare ce-o mai fi si asta? ma ingrijorez pt ca multumesc lui DD nu am avut niciodata nimic gen  anexita sau alte boli d-astea.....
Anca  puss si puss produce puss


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#94 2009-02-09 13:30:10

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

Pass...hopsieu eram si eu disperata rotfl

Mi-a fost cand am vazut ca nu-mi mai venea....insa nu ma gandeam ca daca nu aveam cm, putea sa existe ovulatia. lol

Pt ca de ex soacra mea...il nascuse de 3-4 luni pe al meu scump sotior si a aflat apoi ca era insarcinata...cu cumnatica mea. Asta in lipsa cm-ului.. rotfl

Pass eu sunt destul de nebunatica si indarjita cand imi doresc ceva ffff mult. puss kram

Ultima oara a fost editat de AnkSan (2009-02-09 13:59:10)


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#95 2009-02-09 13:43:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 3

eu sunt panicoasa. mie mi-a fost teama si dupa avortul menstrual sa raman. ma gandeam ca poate nu-s complet refacuta.
ma gandeam sa trec la protectie o perioada, dupa ce am avut avortul menstrual. ma gandesc ca daca as fi facut un chiuretaj, cred ca nici acum nu faceam sex neprotejat de teama sa nu fie traumatizat uterul si sa patesc ceva

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.