homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog sa ma ajutati!!!!


#1 2009-02-11 23:10:22

lauraaaaa
New member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 19

va rog sa ma ajutati!!!!

am ji eu o f mare grija.. sad folosesk rigevidon ji jtiu k dk uiti sa iei o pastila poti sa iei a 2`a zi 2 .. dar am mai uitat ji kte 2 ji luam a 3`a zi 3.. mi s`a int asta in mai multe luni. ciclul il am neregulat dintotdeauna.. imi venea km de 2 ori  p luna kte 3-4 maxim 5 zile.luna asta nu mi`a venit ink .. p 19 trebuie.. dar pastilele le termin pe 15.. mi se pare ciudat k nu mi`a venit pana akm.. deji kum v`am zis imi venea d 2 ori p luna.. nu am nici un simptom de sarcina.. nmk neobisnuit.. credeti k am ramas insarcinata? va rog sa`mi raspunde`ti...

Offline

 



#2 2009-02-11 23:14:42

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: va rog sa ma ajutati!!!!

1 scrie pe romaneste ca deabea am inteles cu stilul tau de "messenger" de a scrie 2 e o prostie sa iei a 2 zi 2 pastile dac ai uitat-o ...dac ai uitat o pastila sa o iei si au trecut 12 ore de la ora care trebuiai sa o iei normal trebuie protectie suplimentarta 7 zile !!!!!!!!! nus dace  vb de sarcina...dar e o amre prostie! cea ce ai facut dac ai avut relatii cand ai uiat o pastila ar fi sanse sa fi ramas...


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#3 2009-02-11 23:25:09

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: va rog sa ma ajutati!!!!

oana16 a scris:

e o prostie sa iei a 2 zi 2 pastile dac ai uitat-o ...

cand uiti o pastila e indicat sa o iei cat mai repede si daca au trecut 12 ore deci nu e chiar prostie. de protectie suplimentara tot e nevoie dar asa se procedeaza daca uiti sa iei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.