homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prietenul prietenei-2


#20 2009-02-13 22:25:47

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: prietenul prietenei

ioana_marinescu a scris:

...am vb cu el si cica se desparte de ea ca nu o iubeste si ca nu vrea sa ii dea iluzii...si ca nu poate sa vb cu ea cum vbeste cu mine orice si tot bate app din astea...si ea mia zis odata o chrestie: "la noi nu merge, cu tine i-ar fi mult mai bine" ... deci si ea simte ceva...in neregula la el... si totusi cred ca ea s-ar simti prost...dar chestiile astea din pacate nu se pot alege...se intampla si atat:(

nu stiu zau cum ar fi bine sa faci... dar eu sunt de principiu ca ce tie nu iti place altuia nu`i face si niciodata nu m`as certa cu o prietena din cauza unui baiat.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#21 2009-02-21 12:40:03

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: prietenul prietenei

daca tu consideri ca prietena ta nu se va simti deranjata ca, spre exemplu, maine te-ar putea vedea sarutandu-te si giugiulindu-te cu fostul ei gagic, atunci nu ai decat sa te combini cu el. personal, nu mi se pare un gest admirabil si sincer nu as putea face dragoste cu un tip care a fost combinat cu cea mai buna prietena a mea, oricat as tine la el...

Offline

 

#22 2009-02-22 10:46:00

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: prietenul prietenei

vorbeste cu prietena ta inainte de  a trece la fapte marete. Un asemenea barbat nu inseamna nimic bun. Un barbat care se respecta si e nefericit in relatia pe care o are altfel se comporta. Ar fi trebuit sa joace cinstit si anume sa vorbeasca cu iubita lui, sa-i spuna ca nu o iubeste, sa se desparta de ea si abia apoi sa isi faca ganduri in legatura cu alte femei. Cam naspa, eu nu as da doi lei pe un asemenea tip.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#23 2009-02-22 11:35:32

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: prietenul prietenei

si totusi sunt cu el acum oricat de imoral ar fi...ehjarta perfect...nu o sa regret ever ever


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#24 2009-02-22 12:03:51

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: prietenul prietenei

ioana_marinescu a scris:

si totusi sunt cu el acum oricat de imoral ar fi...ehjarta perfect...nu o sa regret ever ever

si prietena ta? ei s-au despartit?


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-22 12:06:36

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: prietenul prietenei

da s-au despartit smile ea inca nu stie...o sa ii spunem peste cv timp

Ultima oara a fost editat de ioana_marinescu (2009-02-22 12:06:58)


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 

#26 2009-02-22 12:49:12

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: prietenul prietenei

doamne ce aiurea smile sorry dar nu mi se pare deloc moral...o faceti pe la spate.Eu in locul ei nu as mai vrea sa te vad ever.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#27 2009-02-22 19:28:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: prietenul prietenei

fetelor, nu mai judecati.... daca e vorba de iubire... iubirea e dincolo de moralitate... moralitatea e inventata de oameni, iubirea de Dumnezeu.

sa fiti fericiti, ioana... dar eu, in locul tau, i-as spune prietenei. a-i spune mai tarziu este... pur si simplu las, nu ar suferi cu nimic mai putin. bravo voua ca v-ati asumat iubirea, bravo lui ca a fost destul de barbat incat sa nu te tina pe post de "amanta" si sa faca o ALEGERE (multi nu sunt in stare sa faca asta!).... dar eu te-as sfatui sa dovediti inca o data responsabilitate... si sa-i spuneti. oricat de dureros.... adevarul e cel mai sfant wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#28 2009-02-22 19:34:41

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: prietenul prietenei

eu una nu pot sa ma abtin.de aia a ajuns lumea asta asa pt ca nu mai exista principii,moralitate,nimic.Si nici macar prietenie.fata aia probabil aare incredere in ea si o considera prietena ei.....daca chiar il iubea putea inainte sa se incurce cu el sa vb cu fata aia,macar atata cred ca merita.decat cu asa o prietena mai bine fara,asta e clar
Si sorry katami,dar daca il consideri barbat pt ce a facut.......mda.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#29 2009-02-22 19:40:24

skumpi
Vizitator

Re: prietenul prietenei

ioana_marinescu a scris:

si totusi sunt cu el acum oricat de imoral ar fi...ehjarta perfect...nu o sa regret ever ever

sa vezi ce imoral va fi cand el o sa se dea la o prietena de`a ta  chicot
u chiar nu`ti pui cateva intrebari ? lol daca a fost cu ea si nu a avut bunu simt sa`i spuna in fata tot... nu crezi k istoria s`ar putea repeta si sa patesti u acelasi lucru ?
cati anisori ai ....totusi ?

 

#30 2009-02-22 19:54:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: prietenul prietenei

era pe aici o regula cu "sa nu judecam"....

eu una ma pun in situatia prietenei ei... daca sotul meu si-ar gasi o alta, n-as avea nimic cu ea... n-am pretentia ca sunt cea mai femeie de pe lume si ca al meu nu si-ar putea gasi una mai buna. dar daca sunt de acord cu tine la ceva.... e ce i-am zis si ei mai sus, m-as certa in primul rand cu el si in al doilea rand cu ea (daca ea mi-ar fi prietena, pt ca daca ar fi o straina n-as avea nimic cu ea) DACA NU MI-AR SPUNE ADEVARUL.

si mai ganditi-va nitel si la cliesul ala cu "barbati mai gasesti, dar o prietena adevarata nu".... daca ar fi sa va dati viata pt cineva drag, pe cine ati alege dintre barbatul iubit si cea mai buna prietena? eu cred in prietenie... in conditiile in care o vad echivalenta cu SINCERITATEA.... dar la fel cred ca legatura de iubire intre un barbat si o femeie este mai puternica si implineste un individ mai puternic decat o prietenie. incat daca as fi considerat ca barbatul respectiv e iubirea vietii (si nu doar un moft de moment), l-as fi luat de manuta si as fi mers cu el la ea, i-as fi spus totul, i-as fi cerut iertare si.... ne-am fi vazut de viata noastra, sperand ca ea sa inteleaga.

si da, andra, consider ca e mai "barbateste' sa te duci si sa-i spui "de azi gata", decat sa o inseli pe la spate... si pe cealalta, pe de alta parte, s-o transformi intr-o amanta....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#31 2009-02-22 20:03:51

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: prietenul prietenei

Pai poate nu a putut sa o tina de amanta ca nu a acceptat ea....oricum mai bine ma abtin ca as spune tareeee multe smile
Si eu am avut o prietena si eram cu un tip atunci de care ei ii placea si mi-a spus cand inca eram cu el ca il place si dupa ce ma despart de el ea ar vrea sa fie cu el si a vrut sa stie daca nu ma deranjeaza si normal ca daca a fost sincera nu m-a deranjat.Dar sa o faci asa pe la spate si apoi ii mai spui si prietena mi se pare sub orice critica.Si el la fel...numai barbat nu e si cum i-a facut-o aleia i-o va face si ei.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#32 2009-02-22 20:06:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: prietenul prietenei

la partea cu comunicarea sunt de acord cu tine, cel mai corect ar fi sa ii spuna... amandoi.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#33 2009-02-22 20:11:24

skumpi
Vizitator

Re: prietenul prietenei

pai nu judecam
ne spunem parerea` big_smile

si katami..sunt d acord ca iubirea nu tzine cont d multe... insa te intreb... despre ce iubire vorbim aici ?  chicot  eu tzin minte ca era vorba de "placut"
oricum...eu sunt curioasa de varsta lor...ca asa s`ar explica multe big_smile

si mi`am amintit ceva lol

fostul meu si iubi erau prieteni ( asa l`am cunoscut eu pe iubi...prin ex  chicot  ) si trecusera cateva luni de la despartirea de ex si cu toate astea cand am inceput sa umblu cu iubi i`am spus lui ex`. ca sa afle d la mine ca nah oricum... nu era tocmai frumos sa zic asa... insa puteam f bine sa nu`i zic nik...sa ne vada impreuna si sa aiba un soc smile si cu atat mai mult cu cat eram despartiti d ceva vreme si el umbla cu alta deja...deci nu ne mai lega nik .... dar din respect i`am spus .... bine nu mai spun ce a urmat apoi  roll  oricum ei 2 nu mai sunt prieteni ca nah  chicot  si nici eu cu ex nu mai tzin legatura da pun pariu ca oricand mi`ar scoate ochii pt ce am facut ... si merit intr`un fel...in alt fel nu  diablo

p.s : nu ma citati lol

Ultima oara a fost editat de skumpi (2009-02-22 20:21:25)

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.