homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sinuzita .punctie?! una ..doua?9?


#1 2009-02-15 23:27:03

lala_3612
New member
Inregistrat: 2008-11-19
Mesaje: 30

sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

am fost diagnosticata cu sinuzita maxilara de dreapta si sfenoidala de stanga.am facut o ingrozitoare punctie.doar in dreapta.na zis nimik de stanga,dar ma programat pe maine a o a 2a.a 2a e la fel de ingrozitoare?k am auzit ba k e mai putin dureroasa pt k dja e perforat sinusu,ba k ar fi mai dureroasa k este mai putin puroi...cine si-a facut un numar de cel putin 2 punctii sau stie cva si ma poate ajuta?

Offline

 



#2 2009-02-16 00:05:41

skumpi
Vizitator

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

eu nu am idee insa banuiesc k e groaznic
bafta multa si sa te faci bine puss

 

#3 2009-02-16 00:16:09

lala_3612
New member
Inregistrat: 2008-11-19
Mesaje: 30

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

merci.e naspa rau.mi-e groaza de urmatoarea:))park nu pot nici dormi

Offline

 

#4 2009-02-16 00:20:42

skumpi
Vizitator

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

te cred... o sa mai doara putin dar apoi scapi smile

 

#5 2009-02-16 00:34:24

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

lala_3612 a scris:

am fost diagnosticata cu sinuzita maxilara de dreapta si sfenoidala de stanga.am facut o ingrozitoare punctie.doar in dreapta.na zis nimik de stanga,dar ma programat pe maine a o a 2a.a 2a e la fel de ingrozitoare?k am auzit ba k e mai putin dureroasa pt k dja e perforat sinusu,ba k ar fi mai dureroasa k este mai putin puroi...cine si-a facut un numar de cel putin 2 punctii sau stie cva si ma poate ajuta?

Nu e logic sa fie mai dureros pt k e mai putin puroi, insa e posibil sa doara mai tare pt ca e zona deja sensibilizata din cauza primei punctii. Imi pare tare rau pt tine..am si eu sinuzita, dar n-am ajuns la punctie si nici nu m-a mai deranjat de acum cativa ani, cand am descoperit-o si am facut aerosol.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-16 09:39:26

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

groaznic. am trecut prin asa ceva. la 12 ani am facut o sinuzita urata de tot si am fost internatat 5 saptamani, timp in care mi-au facut 12 punctii. a fost groaznic. toate m-au durut la fel de tare. cand mi-a facut prima am lesinat de durere.
in fine...o practica primitiva daca ar fi sa ma iau dupa opiniile doctorilor la cre am mai fost si m-au consultat. toti au zis ca nu trebuia sa mi se faca punctie.
nu mai bine te duci la altcineva ca sa iti dea un tratament bun?
si acum au trecut 11 ani de atunci si am niste migrene ingrozitoare. neurologul zice ca sunt de la punctii. acuma nu stiu ce sa zic in legatura cu asta, dar NU punctiilor spun.

Ultima oara a fost editat de innana (2009-02-16 09:40:48)


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#7 2009-02-16 17:50:59

lala_3612
New member
Inregistrat: 2008-11-19
Mesaje: 30

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

prea tarziu.merci fetele de sfaturi,innana imi pare rau pt cele 12 punctii...eu am facut 2 si dja is pe jos.a 2a a fost mai suportabila,k era deja data gaura.au zis ca nu mai e nevoie.in skimb am fost foarte socata de cum se skimba medicii la fata dupa ce primesc pliculetu.eu nu sunt adepta,dar mama a insistat,si ne-am dus cu pliculetu.fantastic ce frumos s-a purtat cu mine,nu mi-a mai fost frika...m-a luat cu ameteli un pik dar a fost ok.a trecut.sper sa nu mai am probleme pe viitor.

Offline

 

#8 2009-02-16 23:27:31

nadye
Full member
Inregistrat: 2007-01-22
Mesaje: 212

Re: sinuzita .punctie?! una ..doua?9?

sper sa-ti treaca sinusita doar cu punctiile...si eu am facut punctii si dupa doar 1 sapt a recidivat...deci le-am facut degeaba...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.