homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 2-127


#2395 2010-01-19 20:13:37

Moonsh
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 341

Re: Shopping de cosmetice - 2

va rog recomandati-mi si mie un scrub bun pentru corp..preferabil sub 50 de roni big_smile
sau un magazin din Bucuresti in care as putea gasi (in afara de body shop)
Mersi

Offline

 



#2396 2010-01-19 21:20:16

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: Shopping de cosmetice - 2

a folosit sau foloseste cineva servetelele demachiante de la Nivea ?eu mi-as lua de alea pe roz ca cica e pt ten sensibil....eu am probleme cu tenul...folosesc creme pentru cosuri.....acum nu mai am probleme chiar asa mari ...dar are cva daca o sa folosesc servetele demachiante de astea de la Nivea?...sau imi recomandati altele?


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

#2397 2010-01-20 09:12:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

daca ai probleme cu tenul eu zic sa folosesti un demachiant adecvat tenului tau... de ex stiu ca Bioderma are o gama foarte buna pentru ten cu probleme, Sensibio
dupa parerea mea servetelele si produsele astea de supermarket sunt pentru persoane care chiar nu au probleme cu tenul si pot folosi orice

oana, eu ultima oara mi-am luat de la Freeman si mi-a placut, e in jur de 20 ron cred, il gasesti la B&B si in hypermarketuri gen Carrefour

Offline

 

#2398 2010-01-20 09:35:42

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

pink_martini a scris:

ShineOfBlood a scris:

Roll on mineral de la Garnier big_smile Il iubesc. Nu o sa-l mai schimb niciodata,e genial .
Lotiune tonica de la Nivea.

Garnier are aluminium  visslar watch out ...

Decat sa miros ca pubela din spatele blocului,prefer sa ma risc cu aluminiul. smile Nu sunt atat de disperata dupa ce contine x chestie. smile Oricum murim toti la un moment dat,indiferent ca e din cauza unei masini la volanul careia e un sofer neatent sau din cauza dozei absolut colosale de aluminiu (sarcasm,desigur) din deodorant.

Offline

 

#2399 2010-01-20 10:53:53

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 2

conteaza si cum murim. una e sa mori instant, "din cauza unei masini la volanul careia e un sofer neatent" si alta e sa te chinui cativa ani cu suferinta provocata de cancer, "din cauza dozei absolut colosale de aluminiu din deodorant" (sau alte chimicale trecute cu vederea pe motiv ca "Nu sunt atat de disperata dupa ce contine x chestie.").

P.S.: nu o lua personal, nu te atac cu nimic; incerc sa trag un semnal de alarma la modul general (care cel mai probabil va fi ignorat smile, dar ca si extra smile, ma simt mai bine daca spun lucrurile astea, chiar daca nu va tine nimeni cont de ele).

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-01-20 10:54:55)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2400 2010-01-20 11:36:13

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

anca90 a scris:

conteaza si cum murim. una e sa mori instant, "din cauza unei masini la volanul careia e un sofer neatent" si alta e sa te chinui cativa ani cu suferinta provocata de cancer, "din cauza dozei absolut colosale de aluminiu din deodorant" (sau alte chimicale trecute cu vederea pe motiv ca "Nu sunt atat de disperata dupa ce contine x chestie.").

P.S.: nu o lua personal, nu te atac cu nimic; incerc sa trag un semnal de alarma la modul general (care cel mai probabil va fi ignorat smile, dar ca si extra smile, ma simt mai bine daca spun lucrurile astea, chiar daca nu va tine nimeni cont de ele).

Scumpo,nu imi doresc cancer sau orice altceva,da' tre' sa fiti constienti ca in ziua de azi orice duce la cancer sau oricare alta boala grava,dureroasa si fatala: de la mancare pana la cosmetice. Stresul provoaca (,) cancer. Sexul provoaca (,) cancer. Mancarea provoaca (,) cancer. Totul provoaca (,) cancer. Nu,nu ai cum sa eviti asta cand traiesti intr-o lume poluata si alimentata chimic. Mai bine mananci sanatos si te tii departe de tigari,bautura,etc,decat sa iti iei la puricat deodorantul. Zic. Ca eu in general sunt luata la rost cu predici de genul de fumatorii inraiti,si bautorii de tarie dimineata,si alte specimene de genul care au mai multe sanse sa moara maine decat am eu sa mor peste 50 de ani. smile

Offline

 

#2401 2010-01-20 11:59:28

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 2

ShineOfBlood a scris:

Nu,nu ai cum sa eviti asta cand traiesti intr-o lume poluata si alimentata chimic. Mai bine mananci sanatos si te tii departe de tigari,bautura,etc,decat sa iti iei la puricat deodorantul.

sau mai bine ambele wink. e drept ca nu poti evita (ar insemna sa nu mai respiri, ca si aerul e poluat), dar e inspre binele tau sa te pazesti atat cat poti.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-01-20 13:57:02)

Offline

 

#2402 2010-01-20 12:48:20

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 2

ShineOfBlood a scris:

pink_martini a scris:

ShineOfBlood a scris:

Roll on mineral de la Garnier big_smile Il iubesc. Nu o sa-l mai schimb niciodata,e genial .
Lotiune tonica de la Nivea.

Garnier are aluminium  visslar watch out ...

Decat sa miros ca pubela din spatele blocului,prefer sa ma risc cu aluminiul. smile Nu sunt atat de disperata dupa ce contine x chestie. smile Oricum murim toti la un moment dat,indiferent ca e din cauza unei masini la volanul careia e un sofer neatent sau din cauza dozei absolut colosale de aluminiu (sarcasm,desigur) din deodorant.

Nu iti sugerasem sa mirosi a pubela de gunoi, ci mai degraba sa te uiti pe eticheta de acum incolo. Stiu ca un roll de la nivea nu are aluminium si numai spre acela ma orienrez. Dar daca ai spus ca nu te intereseaza daca contine aluminium ... ok atunci smile


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#2403 2010-01-20 21:09:07

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

pink_martini a scris:

ShineOfBlood a scris:

pink_martini a scris:


Garnier are aluminium  visslar watch out ...

Decat sa miros ca pubela din spatele blocului,prefer sa ma risc cu aluminiul. smile Nu sunt atat de disperata dupa ce contine x chestie. smile Oricum murim toti la un moment dat,indiferent ca e din cauza unei masini la volanul careia e un sofer neatent sau din cauza dozei absolut colosale de aluminiu (sarcasm,desigur) din deodorant.

Nu iti sugerasem sa mirosi a pubela de gunoi, ci mai degraba sa te uiti pe eticheta de acum incolo. Stiu ca un roll de la nivea nu are aluminium si numai spre acela ma orienrez. Dar daca ai spus ca nu te intereseaza daca contine aluminium ... ok atunci smile

Am incercat deodorante de la toate brandurile. smile Toate cele de care stiu eu,cel putin. Asta e wonder-deo pe langa alea... deci asta e,raman la el,cu orice risc mi-as asuma.

Offline

 

#2404 2010-01-21 23:26:52

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Shopping de cosmetice - 2

maybelline affinitone, ca tot spuneati p-aici.. o sa-l incerc maine, deocamdata pare ok


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2405 2010-01-23 21:36:38

dana_alina
Full member
De la: braila
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 275

Re: Shopping de cosmetice - 2

am si eu o intrebare pt cine foloseste,care este cel mai bun  prods contra cearcanelor?

Offline

 

#2406 2010-01-23 22:13:56

SmackDown
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-11
Mesaje: 1506

Re: Shopping de cosmetice - 2

paı
sampon pantene antırupere
demakıant bıoten
crema fata garnıer
t?ş sı mascara flormar -s?per bune
3 glosurı
avon - gel dush şı lotıune corp SSS  hjarta , p?dra , mascara dıamonds * nıcı urma de dıamonds cand ıl aplıcı lol *  ,  spuma baıe
crema maını garnıer pıele sensıbıla

şı atat , cred  big_smile


الله مساعدتي لتعلم اللغة العربية 
ALHAMDULILLAH !!!!

Offline

 

#2407 2010-01-23 22:51:06

a_d_a
Full member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2008-11-29
Mesaje: 184

Re: Shopping de cosmetice - 2

blackberry a scris:

maybelline affinitone, ca tot spuneati p-aici.. o sa-l incerc maine, deocamdata pare ok

si eu am tot din asta..... mie imi place f mult ... eu pt machiajul de zi cu zi folosesc numai crema + fond de ten + mascara..... si fondul asta de ten imi place pentru ca dupa ce il aplici pare natural...smile....numai ca il am deja de mult timp, si sunt tentata sa incerc si alceva...

Ultima oara a fost editat de a_d_a (2010-01-23 22:51:38)

Offline

 

#2408 2010-01-23 22:57:31

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Shopping de cosmetice - 2

da, e bunicel big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2409 2010-01-23 23:41:52

motz
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-22
Mesaje: 314

Re: Shopping de cosmetice - 2

a_d_a a scris:

blackberry a scris:

maybelline affinitone, ca tot spuneati p-aici.. o sa-l incerc maine, deocamdata pare ok

si eu am tot din asta..... mie imi place f mult ... eu pt machiajul de zi cu zi folosesc numai crema + fond de ten + mascara..... si fondul asta de ten imi place pentru ca dupa ce il aplici pare natural...smile....numai ca il am deja de mult timp, si sunt tentata sa incerc si alceva...

a aparut si affinitone mineral. daca tot ti-a placut vechea formula, l-ai putea incerca pe acesta
are si un ambalaj atragator http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/29931_29931_266x400_10289.jpg
ce-as fi vrut sa am si eu tenul mai uscat ca sa-l pot folosi

Offline

 

#2410 2010-01-24 01:01:23

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 2

motz a scris:

a_d_a a scris:

blackberry a scris:

maybelline affinitone, ca tot spuneati p-aici.. o sa-l incerc maine, deocamdata pare ok

si eu am tot din asta..... mie imi place f mult ... eu pt machiajul de zi cu zi folosesc numai crema + fond de ten + mascara..... si fondul asta de ten imi place pentru ca dupa ce il aplici pare natural...smile....numai ca il am deja de mult timp, si sunt tentata sa incerc si alceva...

a aparut si affinitone mineral. daca tot ti-a placut vechea formula, l-ai putea incerca pe acesta
are si un ambalaj atragator http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … _10289.jpg
ce-as fi vrut sa am si eu tenul mai uscat ca sa-l pot folosi

daca nu ai tenul uscat si folosesti ce se intampla ?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#2411 2010-01-24 01:10:41

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Shopping de cosmetice - 2

ce bine arata cel mineral...


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2412 2010-01-24 01:19:57

motz
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-22
Mesaje: 314

Re: Shopping de cosmetice - 2

pink_martini a scris:

motz a scris:

a_d_a a scris:


si eu am tot din asta..... mie imi place f mult ... eu pt machiajul de zi cu zi folosesc numai crema + fond de ten + mascara..... si fondul asta de ten imi place pentru ca dupa ce il aplici pare natural...smile....numai ca il am deja de mult timp, si sunt tentata sa incerc si alceva...

a aparut si affinitone mineral. daca tot ti-a placut vechea formula, l-ai putea incerca pe acesta
are si un ambalaj atragator http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … _10289.jpg
ce-as fi vrut sa am si eu tenul mai uscat ca sa-l pot folosi

daca nu ai tenul uscat si folosesti ce se intampla ?

ti se ingrasa tenul f repede (cel putin la mine asa se intampla)

Offline

 

#2413 2010-01-24 13:45:31

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: Shopping de cosmetice - 2

fetelor care sunteti din timisoara unde pot gasi si eu produse max factor.la mall nu mai au sad. imi doresc foarte mult sa imi cumpart un creion de ochi neutru,aproape ca si culoarea pielii smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.