homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 2-53


#989 2009-07-24 11:38:10

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 2

heimdall a scris:

eu cu Vichy nu ma inteleg deloc, am avut o mostra de Aqualia si mi s-a parut foarte neplacuta textura, lipicioasa, iar dupa ea mi s-a iritat tenul ingrozitor

Subscriu neutral

Offline

 



#990 2009-07-24 11:46:28

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 2

avand in vedere ca nu am pielea f deschisa,dar nici f inchisa la culoare ce spf mi se potriveste?un 20 e suficient? hmm

Offline

 

#991 2009-07-24 12:14:00

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: Shopping de cosmetice - 2

Deci si yo m-am ales cu 3 bubite ... de aseara pana azi mad si n-am mancat nimic nasol sad

Multumesc pentru sfaturi, fetelor ... la naiba cu Vichy-ul skitarg ... raman la Nivea Soft!


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#992 2009-07-24 12:16:32

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Shopping de cosmetice - 2

cum vi se par produsele yves rocher? am gasit un pliant intr`o revista si pentru prima comanda iti ofera un parfum, care miroase chiar binisor ... problema e ca dintre produsele "din oferta" nu prea mi se pare nimic interesant si nu stiu nici macar daca exista vreo suma minima pentru care se poate face comanda si sa primesc si parfumul ...

Offline

 

#993 2009-07-24 13:14:45

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: Shopping de cosmetice - 2

nu recomand produsele yves rocher....e tot genul la avon adica de calitate indoielnica

ce-mi recomandati pentru cearcane.m am speriat cand m-am uitat in oglinda,desi inainte nu aveam probleme cu asta acuma imi cam da batai de cap...ceva la care sa se vada efectul,o crema mai buna

Ultima oara a fost editat de in_love (2009-07-24 13:21:20)


kapitulation

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2009-07-24 13:54:16

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Shopping de cosmetice - 2

in_love a scris:

ce-mi recomandati pentru cearcane.m am speriat cand m-am uitat in oglinda,desi inainte nu aveam probleme cu asta acuma imi cam da batai de cap...ceva la care sa se vada efectul,o crema mai buna

s-a mai discutat indelung subiectul asta. eu am ajuns la concluzia ca nu exista niciun remediu impotriva lor, asta dupa ce am incercat, fara exagerare, cred ca TOT ce a aparut pe piata neutral


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#995 2009-07-24 14:19:46

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Shopping de cosmetice - 2

crema nivea spf 10


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#996 2009-07-28 15:55:28

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

al1na a scris:

cum vi se par produsele yves rocher? am gasit un pliant intr`o revista si pentru prima comanda iti ofera un parfum, care miroase chiar binisor ... problema e ca dintre produsele "din oferta" nu prea mi se pare nimic interesant si nu stiu nici macar daca exista vreo suma minima pentru care se poate face comanda si sa primesc si parfumul ...

iti pot recomanda de la ei produse din gama pur desir ... adik sapun lichid , gel de dus, lotiune de corp, apa de toaleta, eu am cu liliac si nu renunt la ele.. sunt scumpicele dar miros super bine si dureaza, si mai imi plac gelurile de dus din gama .. ceva cu jardin ..sunt mici si patratoase , miros fooarte bine... in rest nu stiu ce sa zic , am prietene care comanda de la ei si creme si sunt multumite , eu nu am incercat decat o crema de ochi care nu facea nimic ;
si cred ca ptr a primi parfumul trebuie sa faci comanda de minim 100 ron , vezi ca daca e prima data cand comanzi de la ei iti mai dau niste cadouri etc etc..
tummenupp  spor la cumparaturi
p.s daca esti din bucuresti vezi ca au si in magazinul unirii o reprezentanta , si cred ca si acolo primesti cadou parfumul


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#997 2009-07-28 16:06:38

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu am de la yves roche jardine du monde -gel de dus cu aroma de cafea..e super tare hjarta si imi plac toate gelurile de dus din gama asta.Miros super
in rest mai folosesc rujuri de la ei..plus ca primesc mereu cadouri cand comand.Ultima data am primit o geanta ff buna ptr plecari scurte..e destul de incapatoare si-mi place mult

Offline

 

#998 2009-07-28 16:10:32

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

Melany1 a scris:

eu am de la yves roche jardine du monde -gel de dus cu aroma de cafea..e super tare hjarta si imi plac toate gelurile de dus din gama asta.Miros super
in rest mai folosesc rujuri de la ei..plus ca primesc mereu cadouri cand comand.Ultima data am primit o geanta ff buna ptr plecari scurte..e destul de incapatoare si-mi place mult

si eu vroiam geanta aia dar chiar nu am avut ce sa comand de la ei .... m-am umplut de geluri de dus pe care le-am comandat doar ca sa primesc diverse cadouri de la ei  chicot


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#999 2009-07-28 16:14:58

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Shopping de cosmetice - 2

pai eu mi=am mai comandat un ruj.mergeam in magazin vedeam nuanta si o comandam
si vreo 5 geluri...ca la mine in casa se consuma repede gelul

Offline

 

#1000 2009-07-28 16:32:50

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

Melany1 a scris:

pai eu mi=am mai comandat un ruj.mergeam in magazin vedeam nuanta si o comandam
si vreo 5 geluri...ca la mine in casa se consuma repede gelul

la mine nuuu  butter ca sunt doar eu cu sotul meu si el vrea numai din alea ptr barbati ... si ma lupt singura cu ele
apropo de achizitii noi : mi-am luat deodorantul stick de la vichy si am fost placut surprinsa sa vad ca nu are saruri de aluminiu , ( are ceva legat de zinc de care nu m-am interesat inca ) dar pare a fi safe ; nu este atat de exceptional asa cum ma asteptam , adica dupa o zi de mers cu autobuzul pe caldurile astea au aparut cateva pete pe bluza dar e mai bun decat alte chestii care le-am incercat ...
si e mai ieftin decat alte produse fara saruri de aluminiu de care am auzit .... (25 ron )


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#1001 2009-07-28 17:21:02

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Shopping de cosmetice - 2

whitneyfree a scris:

al1na a scris:

cum vi se par produsele yves rocher? am gasit un pliant intr`o revista si pentru prima comanda iti ofera un parfum, care miroase chiar binisor ... problema e ca dintre produsele "din oferta" nu prea mi se pare nimic interesant si nu stiu nici macar daca exista vreo suma minima pentru care se poate face comanda si sa primesc si parfumul ...

iti pot recomanda de la ei produse din gama pur desir ... adik sapun lichid , gel de dus, lotiune de corp, apa de toaleta, eu am cu liliac si nu renunt la ele.. sunt scumpicele dar miros super bine si dureaza, si mai imi plac gelurile de dus din gama .. ceva cu jardin ..sunt mici si patratoase , miros fooarte bine... in rest nu stiu ce sa zic , am prietene care comanda de la ei si creme si sunt multumite , eu nu am incercat decat o crema de ochi care nu facea nimic ;
si cred ca ptr a primi parfumul trebuie sa faci comanda de minim 100 ron , vezi ca daca e prima data cand comanzi de la ei iti mai dau niste cadouri etc etc..
tummenupp  spor la cumparaturi
p.s daca esti din bucuresti vezi ca au si in magazinul unirii o reprezentanta , si cred ca si acolo primesti cadou parfumul

merci de pont  big_smile o sa dau o fuga zilele astea prin unirea, sa vad ce si cum big_smile

Offline

 

#1002 2009-07-28 17:49:57

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Shopping de cosmetice - 2

heimdall a scris:

kristall, ai folosit si alte produse de la Lumene ? Mie imi fac cu ochiul cremele, dar daca produsele de make-up sunt ok, n-as zice nu smile

pai de la ei am folosit c-am tot ce se putea din cosmetica decorativa (farduri pt ochi - culori rezistente, fard de obraz, pudra compacta, rujurile sunt dintre cele mai bune, eu chiar nu le-as schimba pe nimic) am folosit si spray pt protectie solara pt par si mi-a placut, dintre creme de fata am folosit doar una din toata gama si sunt multumita... recomand la toata lumea, desi depinde de tenul fiecaruia atunci cand e vorba de cosmetica curativa


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#1003 2009-07-28 17:53:30

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Shopping de cosmetice - 2

folosesc si eu gelurile de dus de la Yves Rocher si sunt multumita de gama jardin du monde, dar si de plaisir nature, am crema de fata de la ei, fardurile pt ochi sunt rezistente si ... ador produsele lor, dar difera calitatea de cele cumparate de aici comparativ cu cele luate din Franta


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#1004 2009-07-29 13:51:34

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Shopping de cosmetice - 2

ce parere aveti de produsele bottega verde(de la helptnet)? eu am pielea f sensibila si ma gandeam ca of fi bune


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#1005 2009-07-29 14:31:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

multumesc, kristall, acum am vazut... ti-ai comandat online ? ca in farmacii am vazut doar cremele, nu si produse de make-up
ciresica, daca ai piele sensibila mai bine niste dermocosmetice care sunt special pentru tipul tau de piele... astea gen bottega verde au totusi coloranti, parfum, care numai bine nu-ti fac

Offline

 

#1006 2009-07-29 18:08:23

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

ciresica_oky_doky a scris:

ce parere aveti de produsele bottega verde(de la helptnet)? eu am pielea f sensibila si ma gandeam ca of fi bune

am avut un gel anticelulitic de la ei , ceva cu struguri ... nu era mai bun decat altele de genul lui , dar mirosea destul de puternic ( frumos dealtfel ... si nu stiu daca ar face bine la piele sensibila....


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#1007 2009-07-29 21:52:38

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Shopping de cosmetice - 2

ciresica...eu lucrez pt bottega verde..cand vrei ceva,imi trimiti mail si eu o sa iti spun cat de bun sau prost este produsul respectiv..ok?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.