homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 2-57


#1065 2009-08-19 20:59:10

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Shopping de cosmetice - 2

Sidoni@ a scris:

Pitic pe creier: vreau un demachiant de ochi si ma tenteaza cel de la Framec, DAR indeparteaza machiajul waterproof sau si machiajul waterproof, iar piticul de pe creier imi spune ca daca este conceput pt astfel de produse pe care nu le folosesc, atunci poate ca este prea puternic pt demachierea zilnica a ochilor. Are dreptate piticul meu sau nu? smile

eu am un astfel de demachiant...chiar cel de la Farmec pt machiaj waterproof.e f bun...inainte ma demachiam cu Bioten(si machiajul si fatza)...asta intr-adevar e mai puternic dar in sens bun....nu-mi mai cad multe gene cand ma demachiez pt ca nu trebuie sa insist mult ca sa se duca machiajul.pt mine e perfect...cred ca e al 3 lea tub cumparat.

Offline

 



#1066 2009-08-19 21:15:56

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu am demachiant special de ochi de la Garnier. smile nu il dau pe nimic... indeparteaza orice fel de machiaj,inclusiv pe cel waterproof,si miroase ataaaat de bine... (eu am o chestie cu cosmeticele de la garnier... n-am gasit nimic la ei care sa nu-mi faca bine).
ontopic: mi-am luat Garnier Nutritionist Eye Roll-on. e super bun,desi n-am probleme cu cearcanele,ci mai mult cu ochii umflati,every now and then

Offline

 

#1067 2009-08-19 21:40:59

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Shopping de cosmetice - 2

ShineOfBlood a scris:

fordea]_madalina a scris:

ShineOfBlood a scris:


idem,dar rosu smile

cum e rosu? chicot  al meu e fain...miroase super, face buzele fine fine si nu are nici culoare.

miroase foarte dulce,tot incolor e si face minuni... n-am avut buzele atat de moi niciodata... si vindeca repede pielea uscata si sfasiata pe alocuri tongue

eu am verde, dar nu mi se pare bun ... adica face buzele moi pe moment, apoi imi apar niste chestii - gen coji  hmm

Offline

 

#1068 2009-08-19 21:54:06

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

astea apar de la orice balsam de buze. iti inmoaie pielea uscata,care trebuie inlaturata tongue cand nu o sa mai ai piele uscata si deteriorata pe buze,nu o sa-ti mai apara nimic tongue

Offline

 

#1069 2009-08-19 21:59:34

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Shopping de cosmetice - 2

daca ma dau cu ala neutrogena nu mi se fac cojite d`alea neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2009-08-19 22:18:59

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

ciudat... eu am avut cam toate balsamurile de buze pe care le-am vazut pe piata,si toate mi-au facut asa from time to time.

Offline

 

#1071 2009-08-20 09:05:40

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Shopping de cosmetice - 2


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#1072 2009-08-20 14:15:23

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

in ce oras stai? daca se intampla cumva sa fii din bucuresti,de unde ai luat gloss-ul? ca de 2 luni ma chinui sa dau de el...

Offline

 

#1073 2009-08-20 14:55:07

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Shopping de cosmetice - 2

Joy'n'Happiness a scris:

Jessie a scris:

Vreo 22 sau 24 de lei, Joy. M-am dat o singura data cu ea si mi-a placut, mi-a facut pielea mai fina si parca un pic mai luminoasa. Acum nu stiu ce sa zic, depinde si de ten.

eu am tenul gras...off Doamne e o povara... caut si eu cv care sa ma ajute sa scap de cosuri...

L-am avut si eu o perioada si am rezolvat cu masca asta : http://www.sabon.ro/content/ro/products/?c=2&sc=22 ( nu , NU E RECLAMA ) .. acum nu-l mai am gras deloc (poate din cauza pubertatii lol ) si e cam puternica pentru tenul meu .. o recomand cu incredere , cu siguranta vei vedea rezultate .


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#1074 2009-08-20 15:57:08

Jessie
Platinum member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 21403

Re: Shopping de cosmetice - 2

As vrea si eu sa stiu si eu daca exista o crema cu efect iluminator? Tot vad fete carora li se reflecta lumina frumos in puncte cheie ale fetei.
Sau este vorba strict numai de fond de ten?


"Excelenta morala este un rezultat al felului in care traim. Devenim corecti, facand fapte corecte, devenim temperati comportandu-ne temperat si devenim curajosi facand acte curajoase." - Aristotel

Offline

 

#1075 2009-08-20 16:54:18

bacon
New member
Inregistrat: 2009-08-19
Mesaje: 59

Re: Shopping de cosmetice - 2

^ poate folosesc blush/bronzer   va

n-am folosit niciodata blush. am impresia ca ma face sa arat ca un copilas neutral sau poate nu-l aplic eu cum trebuie


edit: sau poate n-am folosit ce trebuie. voi ce blush folositi?

Ultima oara a fost editat de bacon (2009-08-20 16:55:16)

Offline

 

#1076 2009-08-20 17:15:34

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Shopping de cosmetice - 2

Mare pacat bacon .. pentru mine blushul e ceva sfant .
Nu-mi imaginez o zii frumoasa fara blush .. si nu sunt make up addicted..
Cu siguranta nu te face sa arati ca un copilas .. poate nu stii sa-l aplici sau nu este unul de calitate ..
De cele mai multe ori calitatea isi spune cuvantul ..
Este o adevarata inginerie gasirea blushului potrivit .. pentru ca tine de mai multe chestii , de exemplu de nuanta pielii tale .. culoarea care ti se potriveste.. textura ..samd.
Pana o sa-l gasesti pe "idealul" eu zic sa experimentezi big_smile smile
Eu de doi ani de zile folosesc un singur blush si ma rog la Dumnezeu sa nu se termine .. l-am achizitionat din aeroport dintr-un duty free ..si n-am mai gasit nicaieri la fel ..
Acesta este : http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/22192_aaaaahoil9eaaaaaabfeug.jpg
Mereu mi-au placut blushurile in mai multe nuante .. redau acea luminozitate .. si fac ca totul sa para un pic mai natural .
O alta problema ar fi cea legata de pensule .. o pensula buna face adevarate minuni .. si le recomand pe cele de la Sephora .. sunt intr-adevar mai scumpicele .. dar merita si ultimul leut .
(incearca sa te uiti la tutoriale de aplicare a blushului pe youtube , cu siguranta gasesti )
La capitolul blushuri mai recomand cu incredere:
1.http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/22192_200.jpg
2.http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/22192_120117161.jpeg
Cele de la The Body Shop,Rimmel,Sephora .. Astea pentru un buget mai redus ..


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#1077 2009-08-20 17:25:55

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

eu n-am folosit in viata mea blush,si nici nu o sa folosesc...nu-i vad utilitatea.  daca cu fond de ten,pudra,etc,tenul arata perfect,de ce sa-i mai pun si o pata colorata acolo? respect preferintele fiecareia,dar eu una prefer tenul alb,curat si luminos..si din fericire,n-am nevoie de ajutorul unui blush ca sa am efectul asta.

Offline

 

#1078 2009-08-20 17:29:32

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Shopping de cosmetice - 2

Jessie a scris:

As vrea si eu sa stiu si eu daca exista o crema cu efect iluminator? Tot vad fete carora li se reflecta lumina frumos in puncte cheie ale fetei.
Sau este vorba strict numai de fond de ten?

In primul rand parerea mea este ca totul tine de ingrijirea fetei ..
Nu este vorba strict numai de fond de ten ..este vorba de tot ce intra in contact cu fata ta .. de masca,gel de curatare,tonic,crema..pudra..fond de ten ..
Te sfatuiesc sa folosesti un gel de curatare cu particule abrazive(sau un scrub, eventual si o loofah pentru fata)pentru curatarea mai intensa a fetei .. un tonic si o crema iluminatoare(exista foarte multe).
Eu de exemplu nu sunt adepta cosmeticelor ieftine .. nu am incredere in ele .. dar odata si-a cumparat a mea mamica o crema de la Avon : Hydra-Radiance  Crema hidratanta iluminatoare pentru fata SPF 20 si chiar mi-a placut , o recomand cu incredere.
Tot pentru a reda luminozitate tenului iti trebuie si un fond de ten .. cu o textura mai fina si mai apoasa , zic eu . Si aici iti recomand: http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/22192_comme-ap-10h-bourjois.jpg.
Pudra la fel , cu o textura mai lejera .. exista chiar speciale pentru luminozitate . smile
Sper ca am putut sa-ti fiu de folos Jess puss


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#1079 2009-08-20 17:30:03

bacon
New member
Inregistrat: 2009-08-19
Mesaje: 59

Re: Shopping de cosmetice - 2

mersi pt sfaturi cool
cred ca o sa mai incerc o data sa folosesc blush big_smile

Offline

 

#1080 2009-08-20 17:34:12

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

pudra cu efect de iluminare este silky loose,de la rimmel smile eu o folosesc de ceva timp,si sunt foarte multumita de ea.

Offline

 

#1081 2009-08-20 17:35:27

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Shopping de cosmetice - 2

ShineOfBlood a scris:

eu n-am folosit in viata mea blush,si nici nu o sa folosesc...nu-i vad utilitatea.  daca cu fond de ten,pudra,etc,tenul arata perfect,de ce sa-i mai pun si o pata colorata acolo? respect preferintele fiecareia,dar eu una prefer tenul alb,curat si luminos..si din fericire,n-am nevoie de ajutorul unui blush ca sa am efectul asta.

Ce sa zic Shine   hmm fiecare cu ce-i place .. nici eu nu foloseam acum vreo 5 ani blush .. ca nu stiam sa-l aplic si aratam ca o paiata .. dar acum n-as putea sa renunt la el , mai repede as renunta la rimel si luciuri de buze ..
Si blushul nu e ca o "pata de culoare" depinde cu cat iti dai lol poti sa-ti dai un strat mai subtire si nici sa nu se observe ca e blush ..
Mie mi se pare ca ma face mai calda .. si imi contureaza trasaturile si pometii .


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#1082 2009-08-20 17:37:25

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Shopping de cosmetice - 2

ShineOfBlood a scris:

pudra cu efect de iluminare este silky loose,de la rimmel smile eu o folosesc de ceva timp,si sunt foarte multumita de ea.

Yup,tested. big_smile Are niste particule fine stralucitoare in ea ..


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#1083 2009-08-20 17:38:48

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

stiu sa aplic blush... in functie de forma fetei,de proeminenta pometilor,de nuanta pielii,etc. dar pur si simplu nu imi place smile sunt adepta imaginii nicole kidman: ten alb,de portelan,perfect,mat,si atat. tongue

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.