homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 2-68


#1274 2009-09-16 18:22:38

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 2

ioana_4 a scris:

ce fond de ten bun ati cumparat in ultima vreme?

Maybelline Affinitone, e foarte bun in special pt tenul sensibil wink

Offline

 



#1275 2009-09-16 18:24:49

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

in ultima vreme nimic, ma bate gandul sa-mi iau Revlon Colorstay Mineral, acum am Colorstay normal si-mi place

Offline

 

#1276 2009-09-16 18:37:05

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Shopping de cosmetice - 2

OneOnly a scris:

whitneyfree a scris:

pai eu am o prietena care isi cumpara oja doar de la estee lauder ( sau cum s-o scrie ) si costa cam 90-100 ron una, si mi le lauda pana la cer  smile deci se poate da si atat pe o oja

spranceana inseamna k are atat de multi bani de nu mai stie p ce sa ii dea...

Păi de ce nu? Eu ştiu destule fete şi am văzut şi aici pe forum care au kilometri de oje. Mai degrabă ?mi iau unu bun, chiar dacă e scump. Nu contest calitatea unora mai ieftine, dar de ce nu? Eu am maxim 2 oje deodată, mă rog o ojă şi un lac, şi ?n viaţa mea nu am aruncat una, pentru că le-am folosit şi nu au apucat să se intărească. Bine, dau max. 40-45 de lei, dar intr-o zi ?n care o să-mi permit poate ?mi iau şi eu un Estee Lauder.


Goodnight moon

Offline

 

#1277 2009-09-16 20:22:56

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Shopping de cosmetice - 2

ioana_4 a scris:

ce fond de ten bun ati cumparat in ultima vreme?

Mi-am cumparat acum cateva luni 2 sticlute de Infailible lol
Unul foarte lejer este ..      Bourjois 10 Hour Sleep Effect


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#1278 2009-09-16 20:32:57

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Shopping de cosmetice - 2

heimdall a scris:

eu v-am mai laudat fluidul hidratant Hydracristal de la Uriage, e preferatul meu

asta e crema heim?
eu am o pb am tenul f uscat in afara de nas si barbie...deci e mixt cum ar veni. dar tre sa folosesc crema hidratanta, pt ca imediat cum ma spal dimineata cu apa de la robinet ma strage intr-un hal fatza...folosesc creme profesionale imi iau de la salon nemtesti, insa tot ma strange daca nu ma dau cu ea. nu stiu daca mi se va remedia vreodata pb

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1279 2009-09-16 20:51:09

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Shopping de cosmetice - 2

OneOnly a scris:

intrebare f idioata dar here it goes...stiti faza cu cele 2 periute,una de la Colossal si una de cauciuc de la Magnif'eyes.
daca de fiecare data folosesc ambele,normal k nu tot introduc periuta in rimelul vechi apoi sa o intind cu Colossal si tot asa.intrebarea e cum fac sa nu se usuce periuta de cauciuc?
azi am avut o idee f proasta...  dumbom sa spal tubul de magnif'eyes ca sa pot pastra periutza aia intr-un tub curat si nici sa nu se usuce...am stat jumate de ora incercand fel de fel de tehnici rotfl si tot nu se duse  ko
ar fi vreo solutie?

fetele?   rodnar


They can because they think they can.

Offline

 

#1280 2009-09-16 23:12:37

persifona
Vizitator

Re: Shopping de cosmetice - 2

Un demachiant si un gel de curatare de la Bourjois

 

#1281 2009-09-17 08:56:16

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Shopping de cosmetice - 2

persifona a scris:

Un demachiant si un gel de curatare de la Bourjois

Le-ai gasit la oferta ? big_smile Am si eu si imi plac mult,dar nu le-am mai gasit decat separat in ultima saptamana,si asa nu-i niciun avantaj,ca sunt 40 impreuna,in loc de 18,cat erau la oferta.

Offline

 

#1282 2009-09-17 09:30:30

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Shopping de cosmetice - 2

pink_martini a scris:

OneOnly a scris:

whitneyfree a scris:

pai eu am o prietena care isi cumpara oja doar de la estee lauder ( sau cum s-o scrie ) si costa cam 90-100 ron una, si mi le lauda pana la cer  smile deci se poate da si atat pe o oja

spranceana inseamna k are atat de multi bani de nu mai stie p ce sa ii dea...

Ahhh .... ce-as vrea si eu sa am bani pentru oje exagerat de scumpe  visslar

majoreta  Fetelor am si eu o intrebare. Pentru hidratarea fetei pot folosi decat apa termala? cu cremele de fata nu ma inteleg deloc bine, nu intra in piele imi lasa fata unsuroasa ... puii mei. Apa aia e asa faina ma dau si dupa 5 minute intra de tot in piele si imi lasa pielea fina.
Ce ziceti? imi asigura hidratarea necesara? ma gandeam sa folosesc lapte demachiant si apa termala si atat.

eu folosesc ulei de bebelusi smile si eu am problema asta cu cremele...mai foloseam inainte crema penru ten normal Elmiplant, dar tot nu ma inteleg cu ea


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#1283 2009-09-17 09:58:01

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

andrulina a scris:

asta e crema heim?

exista doua variante, crema si fluid, eu imi iau fluid fiindca e foarte usor, intra imediat in piele, nu ramane deloc grasa pielea
e chiar ok pentru tenul mixt, cum vad ca ai si tu

Offline

 

#1284 2009-09-17 10:45:59

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

heimdall a scris:

eu v-am mai laudat fluidul hidratant Hydracristal de la Uriage, e preferatul meu

asta cat costa? m-am interesat de ala de la avene ca sa il cumpar ptr mine si nu prea il gasesc , prietena mea nu il avea din romania .... si ma gandesc ca tot vine iarna , as vrea ceva in plus fata de crema de fata , dar fara sa incarc tenul ....


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#1285 2009-09-17 10:48:20

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

cred ca 40 si ceva -50 de lei maxim... dar nu e ceva ce sa folosesti in plus pe langa crema de fata, e pe post de crema de zi, dar mai usoara, in niciun caz nu-ti ofera protectie in plus pentru iarna...

Offline

 

#1286 2009-09-17 10:54:45

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

OneOnly a scris:

OneOnly a scris:

intrebare f idioata dar here it goes...stiti faza cu cele 2 periute,una de la Colossal si una de cauciuc de la Magnif'eyes.
daca de fiecare data folosesc ambele,normal k nu tot introduc periuta in rimelul vechi apoi sa o intind cu Colossal si tot asa.intrebarea e cum fac sa nu se usuce periuta de cauciuc?
azi am avut o idee f proasta...  dumbom sa spal tubul de magnif'eyes ca sa pot pastra periutza aia intr-un tub curat si nici sa nu se usuce...am stat jumate de ora incercand fel de fel de tehnici rotfl si tot nu se duse  ko
ar fi vreo solutie?

fetele?   rodnar

sincer nu cred ca ai vreo sansa sa speli tubul ; eu am spalat o periuta de rimel ca sa o folosesc ptr a ma da cu ulei de ricin , si s-a dus fooooarte greu rimelul de pe ea , in conditiile am frecat mult mult; si tubul nu vad cum ai putea sa il freci ....


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#1287 2009-09-17 11:12:15

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Shopping de cosmetice - 2

si eu am spalat o periuta de rimel cu demachiant... se duce usor... deci poate incerci cu demanchiat sa speli tubul.

Offline

 

#1288 2009-09-17 11:37:50

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: Shopping de cosmetice - 2

vreau si eu o parere.... ma gandeam sa-mi iau o crema de corp cu autobronzant... si vreau si eu niste pareri pt cele care au folosit crema de la Dove - Summer Glow, ori de la Garnier... sau altele


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#1289 2009-09-17 11:45:36

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Shopping de cosmetice - 2

Aia de la dove mie nu mi-a placut ca mi-a patat o ie alba, si am aruncat-o urgent, restul nu stiu ca de la incidentul asta nu am mai incercat cu nimic.

Offline

 

#1290 2009-09-17 16:25:50

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

multumesc heimdall , dar vre-un alt tip de fluid hidratant , poatre chiar si un pic antirid , dar care sa se poata da innainte de crema ,fara sa incarce fata , stiti ? produse de la asla vital foloseste cineva ? ca am vazut la ei un astfel de fluid dar nu stiu nimic despre produsele lor decat reclamele gasite pe net


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#1291 2009-09-17 16:30:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 2

whithey, mie imi place foarte mult Flavo-C, e un ser hidratant, cu efect antirid, care se da inainte de crema hidratanta :
http://dermatocosmetice.eu/flavo-c.php
am folosit prin primavara si cand vine frigul vreau sa-mi mai iau un flacon... daca ai cu cine sa-l imparti e si mai bine, fiindca in 3 luni expira si eu in timpul asta abia am consumat jumatate
de fluidul de la Asla vital am auzit de bine, dar nu l-am incercat

Offline

 

#1292 2009-09-17 16:46:10

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: Shopping de cosmetice - 2

heimdall a scris:

whithey, mie imi place foarte mult Flavo-C, e un ser hidratant, cu efect antirid, care se da inainte de crema hidratanta :
http://dermatocosmetice.eu/flavo-c.php
am folosit prin primavara si cand vine frigul vreau sa-mi mai iau un flacon... daca ai cu cine sa-l imparti e si mai bine, fiindca in 3 luni expira si eu in timpul asta abia am consumat jumatate
de fluidul de la Asla vital am auzit de bine, dar nu l-am incercat

pare interesant ... si cat costa? altceva ai mai incercat de la ei ? eu am vazut ca au ceva si ptr ochi , antirid si anticearcane, si vroiam sa stiu daca e ok , Cernor XO  ii spune ;
eu tocmai mi-am achizitionat o crema de ochi dela avene , Ystheal parca , dar nu stiu daca e buna de ceva.... adica o iau ca sa  zic ca am , dar eu in creme de ochi nu prea cred ... plus ca nu are efect anticearcan , pe cand asta ar avea ...  spranceana


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.