homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pfa - drepturi de autor-2


#20 2009-11-14 22:49:48

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: pfa - drepturi de autor

vb cu un avocat, vezi k este un forum avocatnet, park si iti raspunde imediat despre  oricce...
bafta!


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 



#21 2009-11-15 11:54:36

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Offline

 

#22 2009-11-15 14:15:37

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: pfa - drepturi de autor

katami a scris:

am si eu o intrebare pt lumea cu pf.... care isi deconteaza cheltuielile de pe casa.... a fost cazul sa va treceti intretinerea si lumina etc etc pe pf?

la noi situatia e asa...doar eu sunt in acte proprietar pe casa... iar iubi, cand si-a facut pfa, am facut contract de comodat (inchiriere fara chirie) intre mine si el. acu eu ce fac... tre sa umblu cu el pe la furnizorii de utilitati si sa schimbam facturile de pe mine pe pf? sau in baza contractului el poate deconta tot ce e factura pe numele meu, la adresa aia? (mie var asta mi se pare logica)

ca pb mare e cu intretinerea... avem niste babe care s-ar putea sa nu priceapa ca noi avem acolo doar SEDIU SOCIAL si nu PUNCT DE LUCRU...

katami, eu am facut un act aditional la contractul de comodat, in care se mentioneaza ca eu, chipurile, ma oblig sa platesc si cutare si cutare facturi. Asta pentru ca am uitat sa includem in contractul initial chestiile astea.
Eu am facut contractul cu parintii mei, ca e pe numele lor casa in care stam si pe care am declarat-o ca sediu.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#23 2012-02-06 19:38:38

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: pfa - drepturi de autor

nu tine de pfa, insa tine de societati in general.
....

forgetit nevermind, s-a rezolvat smile

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2012-02-06 21:49:55)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.