homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

M-AM SATURAT SA FIU SLABA


#1 2006-10-14 19:06:44

Tia
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 6

M-AM SATURAT SA FIU SLABA

Salutatre.
Am 23 de ani.Am o mare problema SUNT SLABA.Am 1.65 m si 43 de kg.Asa am fost mereu(din pacate)
Poate sa ma ajute cineva cu niste idei cum sa ma ingras?????/
Ms mult

Offline

 



#2 2006-10-14 21:42:23

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

Te-ai gandit la un control la endocrinologie?

Offline

 

#3 2006-10-14 23:14:58

julia23
Full member
De la: anywhere
Inregistrat: 2006-09-06
Mesaje: 161

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

si eu sunt slaba,de cand ma stiu,si am fost de f multe ori la endocrinologie si am luat diverse pastile si tot nu m-am ingrasat,si am ajuns la concluzia ca nu are rost sa ma mai stresez pt asta atata timp cat ma simt bine si nu ma doare  nimic,consider ca ma voi ingrasa la mmentul potrivit,si am terminat cu excesul de vitamine,poate ca asa este constructia ta,mai slabuta,de ingrasat nu te poti ingrasa la comanda,oricate retete ai urma,poate doar daca te apuci sa faci sport ca sa-ti dezvolti muschii,eu sincer,am incercat aproape orice,dar degeaba,sper sa gasesti o reteta care sa dea rezultate.


Sinistra-i existenta omeneasca,si pururi fara sens,fatalitatii i-ajunge o paiata.

Offline

 

#4 2006-10-15 00:15:34

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

cand !! nu !!...cand !! si !! nu fu tush la gaurica!! Unele prea slabe, altele prea grase, altele mofturoase (ca mine) ... pana la urma fiecare e asa cum a lasat-o Dumnezeu si cred ca ar trebui sa multumim Cerului ca suntem intregi si sanatoase! Cateodata ma uit cu ura la picioarele mele care prezinta shunca si o oarecare celulita... dar stiu ca daca nu le-as avea (picioarele), as da orice sa le am oricum! Incercati sa va concentrati pe lucrurile cu adevarat importante!

Poate vi se pare ciudat comentariul meu...dar intr-un fel este si pentru mine, incerc sa ma autoconving de ceea ce am scris mai sus!

Ultima oara a fost editat de alexia (2006-10-15 00:16:35)

Offline

 

#5 2006-10-15 10:58:53

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

alexia si eu tot la fel ma gandesc, mai ales cand imi admir stratul de sunculita. dar in general e bine sa ne propunem teluri cat mai sus puse, astfel incat sa ajungem cel putin la jumate


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2006-10-15 12:00:24

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

Tia si eu sunt slaba..in liceu se facea misto de mine pe tema asta..colegele ma faceau slabanoaga..m`am mai ingrasat de la anticonceptionale,..f putin dar tot slaba sunt..n`are rost sa te stresezi..eu umblam cu egari pe dedesubt sa par mai grasa..smile..stai linistita..acum am scapat si eu de ideile alea si mi`e foarte bine..incearca sa scapi si tu


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#7 2006-10-15 12:13:30

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

mama are 45 de ani si la 1.63 are 40 de kile. ea ce sa mai zica? pe furtuna ii ia de 2 ori mai mult timp sa ajunga acasa (iar noi ne rugam la doamne-doamne sa ajunga acasa la noi... sad ). cand o iau in brate nu o strang deloc. ca mi-e sa n-o rup (foarte serios acum, asta e senzatia). e slaba de cand o stiu. dar e foarte energica.


Nobody home

Offline

 

#8 2006-10-16 00:19:36

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

si yo sunt slaba. si colegele cred ca mai fac mijto pe seama mea,ma mai barfesc.ete da deaia nu mai pot yo sa-mi pun fundu p wc si sa citesc ziaru ca vb ele(scuzati expresia).conteaza sa  te siti u bine in pielea ta.adevaru e ca si pe mine ma cam ia vantu nashra rotfl mai laes cand e viscol sau vijelie...simt cum ma ia vantu.pot s a zic ca ianinte as ma operez de apendicita si ka incepusem sa iau antibebe,nu ma mai incapeau raitaii mai ales la fermoar si la nasturi,ma ingrasasem si nu-mi venea sa cred.big_smile. m-am bucurat.inainte de operatie aveam 46 parca si dupa 41.acum am inceput s amannac mai bine, k am reluat antibebe.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#9 2006-10-16 02:30:59

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

fara nici un fel de suparare..... va spun "excesivisim" de sincer ca nu vreau sa supar pe nimeni.....dar cred ca e mai nasol sa vrei sa slabeshti. adik, una peste alta, da, conteaza cum te simti in pielea ta, dar traim intr-o lume in care sunt promovate fetele care la un 1,80 au 50 de kilograme, asha ca......... cu cat eshti mai slaba, cu atat e mai bine. eu tocmai vorbeam mai devreme despre o prietena care, la 1,78, are 48 de kilograme de multi ani. pe de alta parte mai am una, care a facut o mie de tratamente, a fost internata prin clinici, practic ea are un metabolism ok, dar nu reusheshte sa slabeasca......... dintre cele doua, care credeti ca e comentata (intr-un sens rau, desigur?) evident, cea de-a doua. si tot ea este cea care nu are pe nimeni (partener), tot ea este cea care oricat de sigura ar fi pe ea intr-o zi , tot nu face atatea capete sa se intoarca dupa ea, cum se intorc dupa prima.

Offline

 

#10 2006-10-16 10:50:19

Tia
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 6

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

Ms mult fetelor pt raspunsuri.
Adevarul e ca in viata mea nu am auzit altceva de la anturajul meu decat"ce slaba esti.mananci destul???"Si culmea ca mananc destul si nici un gram nu se vede.Parintii mei sunt la fel.Mami imi zice ca si ea arata normal cand era gravida cu sora mea si cu mine in rest era cum sunt eu.
Am luat si anticonceptionale dar nici un gram in plus.Oricum cred ca asa o sa fiu mereu,dar din cand in cand ma gandesc ce fain ar fii 5 kg in plus.
Ms mult inca odata pt raspunsuri,m-ati ajutat,acuma o sa ma gandesc la faptul ca si altii au constitutie asemanatoare si nu le pasa de parerea altora.
Va pup

Offline

 

#11 2006-10-16 10:57:00

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

daca zici ca si ai tai sunt asa... ai cu cine semana. nu-ti mai face probleme.


Nobody home

Offline

 

#12 2006-10-16 12:42:33

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

tia eu ma gandesc ce bine ar fi cu 5 kg mai putin, da mi-e bine si asa big_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#13 2006-10-16 14:16:30

Tia
New member
Inregistrat: 2006-09-29
Mesaje: 6

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

smile)Deci deadrose trebuie sa ne multumim cu ce ace avem?
Ms mult fetelor inca odata pt pareri.Sper ca o data si eu o sa va pot sa ajut sa va simtit mai bine in piele voastra:)

Offline

 

#14 2006-10-16 14:57:01

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

inainte eram mai complexata de faptul k eram mai plinuta, si toata ziua ma uitam in oglinda si imi analizam suncile. pana la urma m-am saturat si m-am gadit k io ma simt bine cum sunt si nu are rost sa ma mai ambalez atat big_smile si acu tot cu gandu asta stau si nu dau burta asta jos


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#15 2006-12-06 20:34:11

adelina2006
New member
Inregistrat: 2006-11-07
Mesaje: 28

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

Si eu sunt slaba si cred ca nu mananc dulciuri suficient. Culmea,cand am luat anticonceptionale eram si mai slaba deci.... nu e o regula.

Offline

 

#16 2006-12-06 20:57:20

mildangel2006
Full member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 242

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

Si mie mi s-a zis mereu ca sunt slaba-slabanoaga... invidia, fetelor. de la antibebe am pus 6 kg, 1 l-am dat jos in vara fara sa fac nimic. ma calca pe nervi faptul ca pantalonii preferati care imi veneau bine anul trecut in noiembrie din februarie anul acesta am constatat ca nu ma mai incap-ma refer la nasturi... din 4 inchid 2, dupa... ii inchid si pe ceilalti dar ma "asfixiaza".
de ce nu va multumiti cu ce aveti?
nepoata vecinei era considerata slaba, mai bine zis slabanoaga, osoasa(nu era osoasa dar...) s-a maritat, s-a implinit. acum are bebe, nu am vazut-o dar s-a implinit frumos- mi s-a spus.
asa sunteti. daca si parintii sunt la fel... ce va mai mirati?
si eu simt cum ma sufla vantul. vecinul mi-a spus sa imi pun pietre de moara in buzunare(la 50 si ceva de ani a facut o gluma...adevarata). ma duceam la facultate si batea vantul tare de tot. am simtit cum ma ia pe sus, erau 2 baieti in spatele meu au izbucnit in ras... si? la 1.59 am 45 de kg. e mai mult decat perfect la 22 de ani(aproape 22). ce daca mi se zice slaba sau slabanoaga? asta sunt. si nu sunt "fata snur fara..." stiti voi.

stie natura ce face.

era sa uit. am o colega la facultate care zicea ca s-a saturat sa fie slaba... si s-a ingrasat..si nu-i mai place. e inalta, slaba, are obraji bucalati. nu stiu cum arata pe vremea cand era "slaba", dar... desi arata bine vrea sa fie cum era inainte. asa ca ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa ti se intample si... sa nu-ti placa....................... si sa vrei ce aveai inainte.... nasol, nu???

Ultima oara a fost editat de mildangel2006 (2006-12-06 21:03:25)

Offline

 

#17 2006-12-06 21:19:27

Designer
Banat
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 155

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

As sublinia in principal metabolismul drept factor primordial in "probleme" de genul acesta .

Ultima oara a fost editat de Designer (2006-12-06 21:19:40)

Offline

 

#18 2006-12-06 21:45:49

mildangel2006
Full member
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 242

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

exact Designer: metabolismul.

Offline

 

#19 2006-12-08 21:58:26

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: M-AM SATURAT SA FIU SLABA

eu cand ma stresam ca sunt grasa atunci nu slabeam deloc ba din contra ma ingrasam,incercati sa nu va mai ganditi la faptul k sunteti slabe sau grase,cine va iubeste va iubeste si asa!!!

Ultima oara a fost editat de oana_ (2006-12-08 21:58:51)


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.