homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De cand esti protejata cu logest???'


#1 2009-03-06 21:49:42

michela
New member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 9

de cand esti protejata cu logest???'

sad buna sper sa imi raspunda cineva am o problema grava am luat ac  logest pt prima data si cand am inceput sa le iau nu avusesem cm am luat prima pastila si dupa am avut contact sexulat neprotejat intrebarea mea este oare am fost protejata de la prima pastila sau e posibil sa fi ramas insarcinata:smilesmilesmilesmilesmile

Offline

 



#2 2009-03-06 22:57:09

briana_maria
Full member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 240

Re: de cand esti protejata cu logest???'

parerea mea es ca ai fost protejata


rugaciune sanatatea e mai buna decat toate rugaciune

Offline

 

#3 2009-03-07 00:19:57

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: de cand esti protejata cu logest???'

daca prima pastila ai luat-o in prima zi a ciclului menstrual da, daca ai luat-o in alta zi nu erai protejata


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#4 2009-03-07 14:22:55

michela
New member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 9

Re: de cand esti protejata cu logest???'

nu am luat pastila dupa cm am luato la cam 15 zile dupa terminarea lui asta inseamna ca sunt insarcinata??????:grater(

Offline

 

#5 2009-03-07 14:46:11

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: de cand esti protejata cu logest???'

nu ca esti ci ca exista riscul sa fi...depinde de perioada fertila, ce fel de contact a fost...si nu inseamna ca esti ci ca poti fi, repet!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-07 14:50:12

michela
New member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 9

Re: de cand esti protejata cu logest???'

ms  mult am sa iau pastilele in continuare iar dupa ce le termin am sa fac un test de sarcina

Offline

 

#7 2009-03-14 15:19:56

bebemik17
New member
Inregistrat: 2009-03-14
Mesaje: 10

Re: de cand esti protejata cu logest???'

buna! vreau sa va rog ceva! am 17 ani si am inceput sa iau anticonceptionale logest fara a merge insa la medic. ultima data am fost acum o luna de zile si de la consultatie m-or durut 2 zile ovarele! am colege carora medicul le-a prescris logest si de aceea m-am hotarat sa iau si eu tot asa.stiu ca am gresit luand de capul meu dar si la medic mi-e frica sa mai merg! sunt la a 3-a pastila primul blister si nu am avut reactii adverse pana acuma. se poate sa-mi fie bune si sa nu fiu nevoita sa renunt la ele? va rog ajutati-ma

Offline

 

#8 2009-03-14 15:22:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: de cand esti protejata cu logest???'

bebemik,e bine k esti constienta k ai gresit luand ac de capul tau.ce i face bine cuiva,nu trebuie sa iti faca si tie.si in plus,de ce ti-e asa de teama de medic?k nu mergi la ginecolog pentru pastile,ci la planning,unde iti pune doar niste intrebari smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#9 2009-03-14 15:27:43

bebemik17
New member
Inregistrat: 2009-03-14
Mesaje: 10

Re: de cand esti protejata cu logest???'

mi-e frica!!! nu mai vreau sa mai aud de doctori deaorece in ultimele luni tot bolnava am fost,racita la ovare,infectii etc....... sad  colegele mi-au spus ca sunt foarte bune si de aceea le-am luat si eu!!! pot sa le iau in continuare daca nu o sa ma simt nici de acum inainte rau de la ele?(efecte adverse....etc) goodluck

Offline

 

#10 2009-03-14 15:32:46

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: de cand esti protejata cu logest???'

ai sa primesti warn pt posturi multiple...
citeste regulamentul si respecta-l!

Offline

 

#11 2009-03-14 15:36:47

bebemik17
New member
Inregistrat: 2009-03-14
Mesaje: 10

Re: de cand esti protejata cu logest???'

lady in black a scris:

ai sa primesti warn pt posturi multiple...
citeste regulamentul si respecta-l!

da ms dar nu am vazut decat acum

Offline

 

#12 2009-03-14 15:53:37

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: de cand esti protejata cu logest???'

lasa frica! acum nu te duci ca esti bolnava, e cu totul altceva. si e mai bine sa iti recomande un doctor decat sa iei tu de capul tau. poti sa te simti bine si ele sa produca dereglari de care sa nu afli decat dupa, poate nu iti este recomandat sa iei ac, poate nu sunt cele potrivite pentru tine si din cauza asta o sa te ingrasi.....nu crezi ca e cam riscant? nu iti e mai frica de toate astea decat de o discutie cu un medic? repet: discutie!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.