homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4-5


#77 2009-03-10 22:01:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

S eu ma gandesc adesea la Pass ca in ultimul timp ea mereu ne inveselea pe toate smile
Crissy o sa incec sa gandesc pozitiv dar nu prea imi iese, luna asta chiar cred ca sunt slabe sanse sa raman, dar ca sa nu se supere tata floarea zic ca ea lol

Fetelor eu am bag in pat ca sunt fffff ametita, am luat arefamul acum vreo jumatate de ora si ma lovesc prin casa de pereti (nu glumesc sad ), abia stept sa scap de el.

Noapte buna, citesc maine ce scrieti in seara asta, va pup si sa visati frumos kram

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-03-10 22:02:44)

Offline

 



#78 2009-03-10 22:04:03

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

Fany, nu ma dor, dar pe mine nu ma dureau ici la ciclu, nici la ovulatie...

Rux, pune ce zic eu la avatar!!

Paaaaaaaaa puss


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#79 2009-03-10 22:15:36

VERANDREEA
Full member
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 587

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

daca tot e casa noua, atunci vin si io ca membru nou ma primiti nu??
poate unele stiti povestea mea cu sarcina pierduta anul trecut, iar acum incercam din nou, sunt in ziua  31, am facut un test la 28 de zile dar nimic, mai asteptam. Voi la cate zile ati facut testul? Mai incerc si maine dimineata unul, doamne da!!


A iubi si a fi iubit este cea mai mare minune a Universului

Offline

 

#80 2009-03-10 22:19:50

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

cris multam pt raspuns (in timp ce astept sa vina rusii mai incerc sa mai gasesc cate un semn poate cine stie ),cu toate ca stiu ca ma amagesc singura

vera imi pare rau pt ce ti sa intamplat anu trecut
sa dea dumnezeu sa fie cu ochisori ,bafta pt. maine dimineata iti tin pumni
si bine ai venit printre noi

la mine azi e a 30 zi dar nu indraznesc sa sper prea departe o sa astept pana pe 12 si pe urma cred ca pe 13 o sa fac testul

Ultima oara a fost editat de fany (2009-03-10 22:22:34)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#81 2009-03-10 22:20:13

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

bine ai revenit verandreeea.
eu am facut testul la 25 de zile si la 27.
miine la mine e ziua 28. daca nu vine nici maine, fac si eu alt test.
bafta multa maine.
ne anuti ce si cum.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-03-10 22:37:51

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

bine ai revenit verandreea  majoreta ...mai asteapa, ne pov o colega (pipa) ca ei la 7 zile dupa intarziere i s-a pozitivat, asa ca ai toate sansele  puss

airkaterine imi pare rau...e tare pacatoasa candida asta si eu m-am luptat cu ea f mult...cica daca iti recidiveaza intr-un interval mai mic de 6 luni e bine sa vb cu dr ca sa elimine cauza... kram ...ai mare grija

carra maine dim sa mai asteptam un rez de la tine?  wink

crssy nu te dor sanii? norocoas-o  tongue pe mine ma dor destul de rau si sunt in mare parte fff fierbinti , de urinat nu e mult dif fata de cum era inainte...pot a spun ca inca nu am nimic, daca nu vedeam testul nici nu stiam ca sunt gravida ... sunt intrebata zi de zi "cum te mai simti?" ma bufneste rasul...azi am facut 4 sapt de sarcina si 2 zile de intarziere  chicot

fany asteptam vesti,nu?   gravida


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#83 2009-03-10 22:51:33

airkaterine
Full member
De la: mare...departare :(
Inregistrat: 2009-02-19
Mesaje: 168

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

fetelor succes la testari (fanny,carra) majoreta bine ai venit veraandreea puss si poate o sa ai testul pozitiv.. mai  incearca...cine stie...poate vei avea o surpriza...crssy pofta buna chiar mi-ai facut pofta de niste ficatei drool da nu mai am de unde cumpara la ora asta grater aaa si referitor la candida...usturimile le-am avut azi dimineata cand m-am trezit...si am vrut sa fac si eu ce face toata lumea.......si ma ustura ....acum nu ma mai ustura asa tare...dar toata secretia asta e inauntru(am descoperit-o cand ma spalam)dar pe chilot nu e nimik...voi ce spuneti...daca mai trece usturimea sa incerc sa sexinpat chicot ca sa nu pierd perioada...sau sa o las balta luna asta? oricum o sa fac tratamentul pt candida dar ma gandeam asa ...poate cine stie...nu vreau sa ma dezamagesc mai mult decat sunt...spusese si garga ca sansele se diminueaza cand apar schimbari din astea...uff

Offline

 

#84 2009-03-10 22:58:05

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

buna dragutelor :k?ra:
va era dor de mine?....mie cam da puss 

ce vad eu aici....iar dezamagire....iar ingrijorare....stati asa ca va iau pe rand  chicot
crissy,fleurette....daca mai stati ingrijorate cand o sa mai creasca bebeii or sa va dea la suturi de nu o sa va vedeti " pai tu crezi ca m-ai tinut stresat si eu nu raspund?" lol  rugaciune  bebic

carra...trebuie sa crezi ca va fi bine....daca nu a venit monstrul inseamna ceva....gandeste-te ca nu intarzie el degeaba  rugaciune  gravida ....abia astept sa vina dim sa vad ce zici puss

fany...ai rabdare nu gluma  rugaciune  gravida

vera...eu nu te stiu dar iti doresc multa bafta la testare goodluck  rugaciune  gravida

rruxxy...cred ca tie trebuia sa-ti dea un medicament cu ceva component de bucurie.....nu mai fi suparata ca.... box

garga tu chiar trebuia sa lucrezi la FBI ( cum zicea careva odata)....multumim pentru sfaturi....intr-adevar e pacat ca a trebuit sa treci prin atatea ca sa ai cunostintele astea dar uite de ce a vrut DD sa suporti toate astea ....ca sa ne ajuti pe noi....iar noua ne esti tare draga :k?ra:  puss   puss   puss   puss  sigur va veni si bebe la tine si atunci sa te ti cate intrebari o sa-ti adresam

milioane de pupici la fiecare puss   :k?ra:   kram   kram   kram   puss   puss   puss

airka...te de moralizeaza pe tine o urata de candida...treci la  patfierbinte ca ea e acolo si daca prestezi si daca nu....nu merita sa sacrifici o luna pentru ea
vezi si tu ca toti bebeii stiu ca vor fi cei mai frumosi , cei mai iubiti si cei mai destepti din lume si de asta fac pe nebunii si se lasa cam astepati

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-03-10 23:03:23)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#85 2009-03-10 23:02:51

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

camy  puss

parca vad ca atunci cand o sa fiu gravi, voi fi toata numai panici si semne de intrebare chicot

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-03-10 23:05:28)

Offline

 

#86 2009-03-10 23:06:46

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

merg si eu la somnic ....ne vedem maine

va doresc o noapte cat mai placuta ( depinde de la caz la caz) iar la gravidute un somn usor fara lupte greco-romane  lol

garga  puss

noapte buna dragutelor

rotfl  rotfl parca vad ca atunci cand vei fi gravi o sa fugi de noi ca te aducem la disperare cu intrebarile  kram  puss

maine fac 2 luni fara 8 zile   cool mai am aproape 7

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-03-10 23:09:12)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#87 2009-03-10 23:13:48

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

noapte buna fetelor
ne vedem diseara ca eu maine merg la servici gata cu statu acasa

pupici si vise placute


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#88 2009-03-10 23:14:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

noooo...cand o sa fiu eu gravi voi o sa fiti cu copilutzi mari toate, n-o sa mai fiti pe forum iar eu o sa fiu singura cu intrebarile mele pe aici  roll

trece timpul, camy, ia sa vezi ce repede o sa treaca

noapte buna  puss

Offline

 

#89 2009-03-10 23:33:59

airkaterine
Full member
De la: mare...departare :(
Inregistrat: 2009-02-19
Mesaje: 168

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

ba o sa fiu eu pe aici sigur grater nu esti singura iti tin companie.... bang puss puss

Offline

 

#90 2009-03-10 23:38:14

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

lasati fetelor ca anul asta e cu multe teste poz printre care si ale voastre  wink asa ca pregatiti-va sufleteste de mom acela...vine cand zici ca nu se poate  chicot ...abia astept sa va vad si pe voi cu "samanta" in burta  chicot

noapte buna fetele  puss


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#91 2009-03-11 06:41:43

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

vera, bine ai venit! eu am avut test poz in ziua 11 de la ovulatie, dar nu e o regula.

camy, am aruncat stresul pe fereastra!! puss

AIRKA, sper ca nu faci greseala de a te spala inauntru! E cea mai sigura cale catre candida!

O zi buna, fetele! puss Va scriu cand vin de la doc! Pe la 19 adik...


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#92 2009-03-11 07:12:52

VERANDREEA
Full member
Inregistrat: 2008-07-08
Mesaje: 587

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

se pare ca luna asta o trecem fara bebe , multumesc de primire fetelor,
testul a iesit neg., dar am niste dureri de burtica ca si la ciclu ...sa vedem....


A iubi si a fi iubit este cea mai mare minune a Universului

Offline

 

#93 2009-03-11 07:53:27

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

Crssy si fleurette nu va mai stresati, totul e bine. zic de voi dar eu daca as fi gravi cred ca as face la fel.

carra , fany bafta la teste. sa fie pozitive.
verandreea salutare , ma bucur sa fii printre noi. mai ai rabdare ca poate mai sunt sperante. cand trebuia sa iti vina? cate zile de intarziere ai? lui pipa i s-a pozitivat dupa 7 zile de intarziere. asa am auzit si de la alte fete.

Crssy bafta la doctor, sa ne piovestesti. celelalte fete va pup dulce. o zi buna.
ce o fi facand pass?
gargarita esti documentata nu gluma. stii o groaza de informatii. Iti multumim c a ne spui si noua.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-03-11 07:54:37)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#94 2009-03-11 07:55:38

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

hopsieu Neatza fetele mele dragi  puss  shopping cu greu am ajuns si eu la casa noua... mie nu-mi plac mutarile si nici schimbarile, v-am mai zis ca sunt taur din ala adevarat, statornic big_smile Dar si loial, asa ca fiindu-mi mare dor de voi, m-am mutat si eu, ce era sa fac  rotfl

Garga, ma bucur ca te-ai hotarat si ca ti-ai facut timp in sfarsit sa mergi sa te monitorizezi. Poate cine stie, sunt lucruri care iti scapa si cu care, daca le stii, vei putea ramane mai repejor  gravida Eu chiar voiam sa-ti zic, ca de-abia astept sa fii tu gravidutza, sa vina si randul nostru sa-ti raspundem la toate intrebarile care-ti trec prin minte  kram

Airka, imi pare rau de infectia ta. Eu as zice sa incerci sa  sexinpat daca esti in perioada de maxima fertilitate, sa nu ratezi ocazia. Nu de alta, dar poate cere si sacrificii din partea noastra aceasta conceptie... eu una am lasat deoparte durerile mari de la ovulatie si am  patfierbinte . Asa sunt mamele, trebuie sa fie gata sa se sacrifice pentru puiutii lor inca dinainte. Poate ca e un test pe care trebuie sa-l trecem smile

Crissy, chiar daca esti un pic stresata, eu zic ca totusi predomina optimismul la tine, ceea ce e foarte bine.  puss  Cand apare un pic de stress, da-i una in cap  dumbom Sa intri sa ne povestesti ce ai facut la doc smile

Camy, au trecut deja 2 luni din 9... la fel de repede vor mai trece inca doua si vei fi la jumatea drumului... Vine vara, te bucuri de soare, de vacante, iar apoi numai bine ce vine toamna cu vremea ei urata si ploioasa si te poti retrage linistita in culcus si te poti apuca de treaba  patfierbinte Vor trece usor lunile acestea, vei vedea. De ce era mai urat ai scapat.  puss

Fany, Carra, nu va pierdeti speranta  goodluck la test!

Bine ai venit la noi Vera. Nici eu nu te cunosc, dar sper sa ai bucuria unui test pozitiv cat mai curand.

Si mie mi-e dor de Pass. Mai ales ca pe mine ea m-a adus aici printre voi. Datorita ei am cunoscut atatea fete minunate, in frunte cu ea  puss Sper sa ia exemplu de la Camy si sa fie alaturi de noi mereu, chiar daca nu are inca unda verde sa se reapuce de treaba smile

Ruxi, eu nu cred ca mai ai mult de asteptat pana vine bebele. Daca ti-ai reglat si progesteronul acum, nu mai vad nici o problema la tine. De ovulat ovulezi, de prestat prestezi, asa ca nu ai de ce sa nu ai incredere ca vei ramane repede.  kram

Va pup pe toate! Sper sa am timp sa va mai scriu si de la ser  puss  puss  puss


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#95 2009-03-11 08:04:11

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 4

Neata fetele cucuietele chicot

Verandeea imi pare rau ptr testul tau negativ, dar poate e prea devreme. Bine ai venit printre noi, sper sa nu stai prea mult la aspirante.

Camy de ce iti dau impresia ca sunt suparata??? Chiar nu am de ce sa fiu...

Carra si Fany sper ca astazi sa veniti cu vesti bune goodluck

Maria ai dreptate, dar stii tu cum e omul, pana nu vede nu crede smile

Crissy ce ziceai sa-mi pun la avatar ca nu inteleg     :f?rbryllad:

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-03-11 08:05:15)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.