homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Karissa


#1 2009-03-17 09:32:25

Lorena_deea
New member
Inregistrat: 2009-03-17
Mesaje: 9

karissa

Buna fetelor!am nevoie de un rasp va rog!Aseara mi-au venit problemele dar era la inceput si avea o culoare mai deschisa si era putin iar la ora 21 am luat prima pilula  deoarece imi era frica si
vroiamsa incept sa iau anticonceptionale din prima zi pt a fi protejata si pt ca am un chist la ovarul drept iar doctoritza mi-a prescris karissa 6 luni,nu am mai luat niciodata asa ceva!Aseara nu am avut nimic dar astazi m-am trezit pe la 7 cu o durere de burta  si greata ,burta ma durea de la probleme ,dar greata ?pana la urma am si vomat putin o substanta verde!Oare am vomitat pilula?oare nu trebuia sa o iau de aseara?Multumesc mult neutral

Offline

 



#2 2009-03-17 09:42:19

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: karissa

tinand cont k ai luat aseara pastila,s-a absorbit cam dupa 4ore,deci nu se pune problema k ai vomitat pastila.si referitor la greata,si eu am patiti-o in primele zile de administrare de pilule.o sa treaca,doar dak nu trece mergi la medic.dar mai asteapta


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3 2009-03-17 09:55:28

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: karissa

Lorena greata este un efect secundar al pilulei. Daca nu vomiti in primele patru ore de la luarea pastilei nu ai de ce sa iti faci griji. Poti sa iei un metroclopramid pentru a diminua senzatia de greata.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#4 2009-03-17 10:31:13

Lorena_deea
New member
Inregistrat: 2009-03-17
Mesaje: 9

Re: karissa

multumesc mult fetelor!si dupa cate zile pot avea contact neprotejat!mentionez ca am inceput din prima zi?

Offline

 

#5 2009-03-17 10:37:09

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: karissa

esti protejata chiar din prima zi in cazul asta

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.