homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Panaritiu


#1 2009-03-17 20:49:46

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Panaritiu

Am facut panaritiu la degetele mari de la picioare sad.Deja de la unul mi-a curs puroi,sunt f rosii si ma dor tare.A avut cineva?si daca stiti ceva tratamente.Pana acum le-am tinut in spirt si in apa fierbinte.O sa ma dau si cu ceva crema antiseptica,daca ma stiti ceva in plus as fi recunoscatoare.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 



#2 2009-03-17 20:57:45

persifona
Vizitator

Re: Panaritiu

Am avut si eu, de la un coltz de unghie. A trecut cu antibiotic luat dupa indicatiile medicului smile
Nu-ti face griji ca trece si nici nu e f grav daca tratezi.

 

#3 2009-03-17 21:02:59

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Panaritiu

Mi-e frica ca al meu a avut la un deget si a ajuns sa il taie de multe ori si s-a chinuit o luna asa.Mi-e frica sa merg la medic ca precis o sa vrea sa ma taie sad


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#4 2009-03-17 21:25:02

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Panaritiu

eu ama vut cand eram mai mica si nu mi-a trecut cu unguent si pastile...am ajuns la medic la chirurg si mi-a facut o anestezie locala si mi-a facut ceva pe acolo smile de atunci n-am mai avut pb.
Poti tine cate jumatate de ora de mai multe ori pe zi picioare in bai fierbinti de musetel, de asemenea sucul de aloe natural e f bun. bandajeaza-ti degetele cu rivanol. vezi ca nu e de joaca poti ajunge la chestii grave daca nu tratezi cum trebuie. medicul tb sa-ti spuna daca sa iei antibiotic si daca nu-ti trece se poate sa ajungi si la chirurg, dar poate scapi usor

Offline

 

#5 2009-03-19 23:42:36

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Panaritiu

ok,mersi.
Mi-am pus ceapa prajit si mi-a tras puroiul,nu ma mai doare aproape deloc big_smile


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-21 11:04:30

codrutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-03
Mesaje: 191

Re: Panaritiu

inmoaie bine in apa calda si sapun,apoi  cu rivanol,iar apoi pune ichtiol din belsug.panseaza,iar daca nu merge asa si mai inteapa la palpare trebuie sa mergi la medic sa scoata coltul!

Offline

 

#7 2009-03-21 23:18:08

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Panaritiu

o colega a avut si ea aceeasi problema, abia mai putea merge si a fost la farmacie sa-si ia ceva, farmacista i-a dat unguent de galbenele si 2 pastiluze de oxacilina si i-a zis sa se dea cu unguent si sa desfaca capsula si sa puna o parte din praful din ea si sa bandajeze si sa lase asa degetul peste noapte , dimineatza sa se spele si sa repete operatiunea... si i-a trecut! Nu stiu cat de bun e tratamentul ce i-i la zis, dar nah...


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#8 2009-03-22 11:18:09

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Panaritiu

mersi fetele,dar mi- a trecut cu ceapa si spirt big_smile


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.