homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi ce ati face in locul meu?


#1 2009-03-22 20:01:17

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

voi ce ati face in locul meu?

Am avut o relatie serioasa care a durat un an de zile. A fost prima dragoste, primul barbat. Este cu 10 ani mai mare decat mine.. eu 20, el 30.. ne-am despartit, pentru ca asa a considerat el mai bine, eu il iubesc si acum, chiar daca au trecut mai bine de 6 luni. Chestia este urmatoarea- in acest rastimp am mai incercat sa mai am si alti iubiti, dar fizic nu pot nicidecum sa apropii pe nimeni, iar fostul meu iubit nu se da in laturi sa ne vedem, ocazional. In pat ne intelegeam perfect, si mi-e dor de acele clipe enooorm... dar parca si demnitatea nu vreau sa mi-o calc..  Voi ce ati face in locul meu? Pls.. am nevoie... smile


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

#2 2009-03-22 20:24:10

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: voi ce ati face in locul meu?

pai e clar ca el mai vine la tine doar ptr sex...deci demnitatea ta oricum ti-o calci..
nu e ceva normal,daca el a vrut sa va despartiti...dar te mai viziteaza...e clar ca nici nu te lasa sa-ti vezi de viata ta...mai bine renunta..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#3 2009-03-22 20:28:53

skumpi
Vizitator

Re: voi ce ati face in locul meu?

sunt de acord cu ella... lui ii convine ca nah cine refuza o partida ? insa tu suferi... si el e bine merci , profita`
cat tp o sa`l mai vezi e clar ca nu o sa te poti atasa d nimeni
trebuie sa te desprinzi de el
esti tanara... ati avut o relatie de un an...nu e asa mare tragedie... se despart altii dupa 5 ani sau ani multi d casnicie si merg mai departe`
rupe`te de el si construieste`ti o viata din care el sa nu faca parte`

 

#4 2009-03-22 20:41:07

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: voi ce ati face in locul meu?

de acord cu fetele..


hjarta

Offline

 

#5 2009-03-22 21:03:14

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

Mdaa.. stiu ca aveti dreptate.. de fapt stiam si inainte.. eu insa nu ma vad cu el, vroiam sa precizez.. doar ca am vorbit cateva ori pe mess si el ma intreba daca am mai avut pe cineva, daca il vreau, etc.. si mereu imi zicea ca-i deschis la dialog daca vreodata o sa vreau sa ne vedem.


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-22 21:05:05

skumpi
Vizitator

Re: voi ce ati face in locul meu?

da ce`l mai intereseaza dak il mai vrei din moment ce a ales sa se desparta de tine ? ii creste stima d sine dak ii spui ca tzi`e doror what ?
ce egoist neutral
in loc sa te lase in pace sa`ti revi...

 

#7 2009-03-22 21:08:38

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: voi ce ati face in locul meu?

Daca a considerat ca-i mai bine sa va despartiti, atunci ignora-l si tu !
Nu merita sa ii spui cu cine te intalnesti, daca te intalnesti cu cineva, sau ce faci tu cu viata ta.
Daca a vrut despartire pai despartire sa aiba.
Nu stiu de ce imi pare ca el cam profita de tine si tu-l lasi, desi nu ar trebuii.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#8 2009-03-22 21:11:29

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: voi ce ati face in locul meu?

Nu poti sa te apropi de alti barbati pt ca asa e la inceputul oricarei relatii si daca nu-ti place de cineva f mult si nu tii la el e normal sa ti se para ca totul decurge mai greu. Ar tb sa-ti dai timp, sa incerci sa iti vezi de viata ta, sa il refuzi pe fostul prieten cand iti propune sa va intalniti ca sa faceti sex pt ca tu ai de suferit din cauza asta din moment ce mai ai inca sentimente pt el.
Poate un timp ar fi mai bine sa nu te mai intalnesti deloc cu fostul pana vezi tu ca nu mai ai sentimente pt el...si ar tb sa-i spui si lui ca nu esti pe post de rezerva si sa nu apeleze la tine pt sex cand are el chef...nu cred ca vrei o relatie fara angajamente.
Cu timpul va aparea si barbatul potrivit pt tine.

Offline

 

#9 2009-03-22 23:31:22

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

Va multumesc mult.. sper sa pot trece..


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

#10 2009-03-23 10:15:08

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: voi ce ati face in locul meu?

ce as face eu?pai daca m'ar mai intreba cum o mai duc i'as raspunde simplu k ies cu cineva.cred k nu ar mai insista.nu o sa'ti poei vedea de viata ta daca nu rupi orice legatura cu el

Offline

 

#11 2009-03-23 18:35:11

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: voi ce ati face in locul meu?

cauta sa nu compari viitorii parteneri cu fostul, si-ti va fi mai usor sa accepti pe altcineva langa tine. iar pe nenea de 30 d ani lasa-l in pace si vezi-ti de viata ta! ai abea 20 d ani .... vai ce varsta frumoasa lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#12 2009-03-23 20:13:31

Anca12
Full member
Inregistrat: 2009-02-02
Mesaje: 345

Re: voi ce ati face in locul meu?

E un egoist...are doar o dorinta egoista de acaparare;nici nu te vrea, nici nu te lasa.
Iti doresc sa ai puterea de a face ceea ce e mai bine pt tine! Iti tin pumnii smile

Offline

 

#13 2009-03-23 21:00:36

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

Daa.. asta am facut.. ultima oara am vorbit cu el cu o luna in urma, i-am zis ca am pe cineva, ca ma simt bine.. insa stiu ca-si da foarte bine seama ca il mint si tot pe el il iubesc..  daca mi-ar zice odata ca nu o sa mai fim niciodata impreuna cred ca m-as resemna si as trece mai usor.. Asa insa de fiecare data cand vb parca raman cu speranta ca poate daca ma vad isi da seama,poate ii revin sentimentele..  bla bla bla... stiu ca suna atat de naiv, dar nu credeam ca o sa ma atasez atat de tare de cineva vreodata..


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

#14 2009-03-23 21:04:29

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

ella_20 a scris:

Daa.. asta am facut.. ultima oara am vorbit cu el cu o luna in urma, i-am zis ca am pe cineva, ca ma simt bine.. insa stiu ca-si da foarte bine seama ca il mint si tot pe el il iubesc..  daca mi-ar zice odata ca nu o sa mai fim niciodata impreuna cred ca m-as resemna si as trece mai usor.. Asa insa de fiecare data cand vb parca raman cu speranta ca poate daca ma vad isi da seama,poate ii revin sentimentele..  bla bla bla... stiu ca suna atat de naiv, dar nu credeam ca o sa ma atasez atat de tare de cineva vreodata..

da.. despre comparare cred ca este vorba in cea mai mare parte.. pentru ca pe oricine cunosc, nimeni nu-i suficient de matur, nu-i suficient de inteligent, de atent, de protector.. si nu pot sa accept ideea de a fi cu cineva care nu-i face fata..  sad


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

#15 2009-03-24 07:48:24

persifona
Vizitator

Re: voi ce ati face in locul meu?

ella_20, ai warn pt posturi consecutive

 

#16 2009-03-24 09:58:16

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: voi ce ati face in locul meu?

cauta sa nu te mai gandesti la el si sa-ti vezi de viata. Nu e serios din moment ce incearca sa te manipuleze psihic. Spera cu siguranta ca te va mai avea din punct de vedere sexual insa daca a ales sa se desparta de tine e clar ca nu te iubeste.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#17 2009-03-24 13:19:53

mada_ina
New member
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 14

Re: voi ce ati face in locul meu?

Eu as profita de el!

Mai ales daca spui ca ti-e foarte dor de acele momente si ca va intelegeati f bine in pat.
F bine atunci, fa-l sa fie your fuckbuddy, dar ai grija sa nu te raneasca el pe tine.

Ba chiar mi-as face un scop din a ii arata cat de mult are el de pierdut din decizia pe care a luat-o de a va desparti.

Si ar mai fi un lucru bun care ar putea sa se intample. O sa realizezi tu ca nu te merita! si o sa-l vezi cu alti ochi. Adica o sa ai closure in relatia asta si o sa poti sa treci peste si sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze.

Se cam vede ca vb din experienta, asa-i? big_smile

Offline

 

#18 2009-03-24 16:53:23

Fiona
New member
Inregistrat: 2006-08-07
Mesaje: 69

Re: voi ce ati face in locul meu?

parerea mea e sa nu mai vb cu el  daca vrei sa mergi mai departe.


Ce-nseamna patrie?

Offline

 

#19 2009-03-24 18:22:53

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

mada_ina a scris:

Eu as profita de el!

Mai ales daca spui ca ti-e foarte dor de acele momente si ca va intelegeati f bine in pat.
F bine atunci, fa-l sa fie your fuckbuddy, dar ai grija sa nu te raneasca el pe tine.

Ba chiar mi-as face un scop din a ii arata cat de mult are el de pierdut din decizia pe care a luat-o de a va desparti.

Si ar mai fi un lucru bun care ar putea sa se intample. O sa realizezi tu ca nu te merita! si o sa-l vezi cu alti ochi. Adica o sa ai closure in relatia asta si o sa poti sa treci peste si sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze.

Se cam vede ca vb din experienta, asa-i? big_smile

hmm.. sounds good.. but.. nustiu daca as reusi sa iau doar placerea din acele momente ..daca inca mai ai sentimente...  tu cum ai facut-o?  smile


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.