homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fibrom uterin-2


#20 2011-02-28 09:36:29

Bogd@n@
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 34

Re: Fibrom uterin

buna,
am si eu o nelamurire...in octombrie 2010 am fost operata (laparoscopic) si mi-a fost scos un ovar deoarece am avut un chist dermoid.IN FEBRUARIE 2011 am fost la control la medic si mi-a intrerupt contraceptivele(la jumatatea foliei)deoarece mi-a depistat un fibrom intraparietal submucos de 0.64/0.44 si mi-a dat duphaston 3 luni 10 pastile/luna din ziua 14-ziua 28 a cm...si nu stiu daca este mare fibromul ca nu mai pricep cum este cu dimensiunile acestea.mi-e frica ca nu voi putea ramane insarcinata.azi am luat prima pastila si mai am 9 zile de tratament adica pana in data de 9.medicul mi-a zis asa"Nodulul nu afecteaza viitoarea sarcina din punct de vedere genetic, adica nu da malformatii, poate pune probleme la implantare, adica se pot pierde sarcini. Depinde cat creste si unde e situat. Cu cat ramaneti gravida mai repede cu atat mai mari sansele sa nu afecteze.''Dar eu am luat si antibebe 4 ani cu intrerupere anuala de 3 luni.si mi-e frica deoarece am doar un ovar si acum mai am si fibromul acela si nu voi putea avea un copil...ajtati-ma va rog!!!


"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi."

Offline

 



#21 2011-02-28 14:01:58

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Fibrom uterin

Bogd@n@ ai warn pentru mesaje multiple. te rog sa citesti regulamentul

Offline

 

#22 2018-03-13 13:09:54

Mariaa8952
Membru
Inregistrat: 2018-03-13
Mesaje: 1

Re: Fibrom uterin

Buna! Sfatul meu este sa consultati si alt medic sa aflati si o alta parere. Am trecut printr-o astfel de problema si majoritatea medicilor mi-au spus ca trebuie sa ma operez. L a sfatul unei prietene i-am facut o vizita domnului dr Silviu Istoc, care mi-a prescris un tratament, iar cu ajutorul acestuia fibromul meu a fost eliminate fara interventie. Il recomand cu incredere!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.