homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum pot sa aflu daca sunt insarcinata-3


#39 2009-05-28 00:33:21

hisi
New member
Inregistrat: 2009-03-03
Mesaje: 27

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

pai ti-am spus...daca ai luat corect pastilele pana la contact ai fost protejata...daca nu ai mai avut contact dupa pastila uitata nu ai cum sa fii insarcinata
m_e_c_a_m_y, vezi ca ai postat in 2 locuri acelasi mesaj ia si editeaza si sterge intr-un loc ca nu ai voie

Ultima oara a fost editat de hisi (2009-05-28 00:41:26)

Offline

 



#40 2009-05-28 14:09:37

hisi
New member
Inregistrat: 2009-03-03
Mesaje: 27

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

fetelor,am nevoie de sfatul vostru, va rooog. v-am spus ca e riscul sa fiu insarcinata...de o saptamana am scurgeri maronii acum parca mi-a venit menstra, dar e rosu inchis aproape negru si am eliminat o bucatica de ceva care nu era cheag, era asa cum am avut si data trecuta avort menstrual (ca am fost tinuta sub supraveghere atunci si stiu). ca si cantitate nu pot sa-mi dau seama inca daca e ca la menstra pt ca am cateva ore de cand mi-a venit...dar mai mult nu e...se poate sa fi fost insarcinata si sa fi avut avort menstrual?oare sa-mi cumpar acum un test ca daca am fost iese pozitiv si sa merg la doctor?(am mentionat mai sus ca aseara am si varsat si ametesc , azi am cazut jos de ameteala). Astept sfatul vostru va rog.multumesc anticipat

Offline

 

#41 2009-05-28 14:54:12

hisi
New member
Inregistrat: 2009-03-03
Mesaje: 27

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

va rog ma ajutati?

Offline

 

#42 2009-05-28 14:58:25

marasib
New member
Inregistrat: 2009-05-27
Mesaje: 34

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Eu zic sa te linistesti, dupa parerea mea si din cate am citit scurgerile astea sunt premergatoare cm, deci o sa vina cm , nu cred ca esti insarcinata, totusi fa un test de sarcina ca sa te linistesti.

Offline

 

#43 2009-05-28 15:00:06

hisi
New member
Inregistrat: 2009-03-03
Mesaje: 27

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

ok multumesc...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-06-06 11:19:02

lenutza90
New member
Inregistrat: 2009-06-05
Mesaje: 9

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

am si eu o neliniste...am inceput a administra contraceptive Regulon-sunt la prima folie si am uitat din prostie ca prima folie se incepe a administra din prima zi de mestra si am inceput s-o administrez dupa 7 zile de mestra, iar la a 5-a administrare am avut relatii si ink'pe deasupra a si ejaculat in mine de 2 ori. e vreo problema toate acestea? face sa-mi fac griji? ma tem de moarte...si dak'face sa ma ingrijorez apoi la cat timp dupa contactul sexual trebuie de facut un test de sarcina? va rog mult sa ma ajutati cu vreun sfat...

Offline

 

#45 2009-06-06 11:34:12

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

lenutza90 ai warn pt postare multipla. citeste te rog regulamentul si respecta-l.
ti s-a raspuns dincolo.

Offline

 

#46 2010-02-08 12:40:27

mihagache
New member
Inregistrat: 2010-02-08
Mesaje: 6

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

buna fetelor!eu am menstruatia foarte regulata de obicei imi vine pe data de 3.dar e data de 8 cand va scriu si nu mi-a venit.ce ma fac?am facut-o cu sotul meu dar nu a ejaculat in mine.nu stiu ce sa fac...nu am simptome de nici un fel dar sunt foarte disperata ca nu mai imi vine.Am in schimb o scurgere groasa alba.... supa va rog sa ma sfatuiti ce sa fac....va pup!

Offline

 

#47 2010-02-08 12:48:07

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

mihagache a scris:

buna fetelor!eu am menstruatia foarte regulata de obicei imi vine pe data de 3.dar e data de 8 cand va scriu si nu mi-a venit.ce ma fac?am facut-o cu sotul meu dar nu a ejaculat in mine.nu stiu ce sa fac...nu am simptome de nici un fel dar sunt foarte disperata ca nu mai imi vine.Am in schimb o scurgere groasa alba.... supa va rog sa ma sfatuiti ce sa fac....va pup!

Fa un test de sarcina, pe urma in oricare dintre situatii e indicat sa te vada un medic, asta e parerea mea, in conditiile in care aveai un ciclu regulat probabil s-a suprapus ceva, care trebuie stabilit de catre un medic.

Succes!

Offline

 

#48 2010-08-26 10:18:05

covaci.bia
New member
Inregistrat: 2010-08-26
Mesaje: 17

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

buna am si eu o problema : ma simt foarte nesigura am impresia ca sunt insarcinata si nu imi doresc acest lucru. problema e ca mai putin si fac 18 ani si nu imi doresc un bebe deoarece sunt prea mica.
menstruatia imi vine normal luna trecuta mia venit in 26 iar luna aceasta pe 23 problema e ca mia venit luni si azi e joi si nu mai curge aproae deloc, pe mine ma tinea 5 zile . curge normal dar nu stiu... c sa zicc . ma simt cam balonata desii e dimineata.sunt cam plinuta si poatee de aia sau..? mam protejat tot timpu cu prezervativ si nu cred ca sa spart pt ca de fiecare data il verificam.
anticonceptionale nu vreau sa iau dar prezervativul il folosesc tot timpul nici nu se pune discutia.mama e o fire foarte deschisa dar despre chestia asta chiar mie jena sa vorbesc . vorbesc cu prietenu meu dar parca nu e indeajuns.astept raspunsuri. va rog simt ca disper sunt foarte stresata!

Offline

 

#49 2010-08-26 10:47:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

covaci.bia ai warn pt postare multipla.
citeste te rog regulamentul si respecta-l.

Offline

 

#50 2010-08-27 01:15:57

carla2
Membru
Inregistrat: 2010-08-27
Mesaje: 3

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Buna, am si eu o intrebare, cam ciudata...Am avut contact sexual neprotejat inainte sa imi apara menstruatia cu 5 zile si a lasat in mine,iar la 2 zile dupa contact mi-a venit ciclu (care m-a tinut 4 zile si de fapt ma tinea 6_7 zile). Mi-am facut un test la o saptamana de la actul sexual si mi-a iesit negativ. E prea devreme sa imi dau seama dak sunt insarcinata? La cateva zile mi-au aparut greturile care nu au tinut mai mult de 4 zile si chiar ameteli de 2 ori destul de mari(se invartea casa cu mine). Chiar daca testul mi-a aratat negativ eu ma simt ca si cand as fi, sa fie doar imaginatia mea sau exista sansa sa fiu insarcinata? Va rog sa imi raspundeti ca sincer mi-as dori acest copil dar am nevoie de un sfat. MULTUMESC Si inca ceva am pofte sa mananc anumite mancaruri si de cate ori trec pe langa aprozar nu pot sa nu iau un fruct ca daca nu tot acolo mi-e gandul (contactul l-am avut pe 11 august si in 13 mi-a venit ciclul, care normal trebuia sa imi vina in 16)

Ultima oara a fost editat de carla2 (2010-08-27 01:51:18)

Offline

 

#51 2010-08-27 09:26:27

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

carla, sanse sunt, dar nu foarte mari, sa fii insarcinata. greata, ameteala si poftele sunt semne de sarcina, dar parca au aparut cam repede...
un test de sarcina poti face pe 1 septembrie; numai atunci va fi elocvent. Succes!


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#52 2010-08-27 11:13:36

carla2
Membru
Inregistrat: 2010-08-27
Mesaje: 3

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Buna, se poate sa fiu insarcinata chiar dak mi-a venit ciclul ?  Dupa contact la o zi mi-a venit, dar m-a tinut numai 4 zile(normal ma tinea 7), dar dupa vreo saptamana de la contact am inceput sa am greturi ,stari de voma si eram cam ametita, pe langa faptul ca vreo 3 zile m-a durut capul si maselele. Acum nu le mai am dar am impresia k ceva ii schimbat la mine, nu stiu ce dar ma simt ca si cand as fi. mi-am facut si un test la o saptamana de la contact dar mi-o iesit negativ,chiar si asa eu simt ca sunt. Nu stiu daca ii doar subconstientul si dorinta mare de a avea inca un copil.. Ce credeti,ma puteti ajuta??? MULTUMESC

Offline

 

#53 2010-09-01 12:28:19

Dreea
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-04-18
Mesaje: 44

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Buna fetelor! in a 5-a spre a 6-a zi de menstruatie(a6-a fiind ultima mea zi de menstruatie) nu am folosit prezervativ. Nu a ejaculat in mine iar de tinut in mine nu a tinut-o decat cateva secunde de vreo 4 ori. Imi voi face un test de sarcina la 3 saptamani de la data cu pricina insa...pt a ma mai calma, sunt sanse mari?! cesafac / am ciclu regulat

Offline

 

#54 2010-09-01 12:46:48

Dreea
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-04-18
Mesaje: 44

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

exact acum a fost la dus si am observat ca sangerez...sa aiba legatura cu nidatia?! neutral nu am mai avut sangerari intre menstre.. pls help! grater

Offline

 

#55 2010-09-01 12:57:59

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Mai, sansele sunt foarte mici, dar exista - asta la modul ca nu poti sa anticipezi niciodata cum se comporta organismul si cand poti sa ai o ovulatie spontana. Dar totusi nu cred ca e vorba de sarcina. Nu prea ai ce sa faci acum decat sa faci un test de sarcina la 3 saptamani de la contact. Bafta smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#56 2010-09-05 14:50:38

d3lia
Membru
Inregistrat: 2010-09-05
Mesaje: 4

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

buna ziua.am si eu o intrebare,o nelamurire,eu am ciclul menstrual neregulat.tstul de sarcina il fac in fiecare luna(ca sa fiu sigura),numai ca eu n imi pot da seama cand am ovulatia sau altcva(faza cu 14 zile sau daca mia intarziat o saptamana doua si tot asa).intrebarea mea este: are vreo importanta cand fac testu,adica as putea fi gravida iar testul sa fie negativ doar pentru ca nu il fac atunci cand trebuie? va rog astept un raspuns.multumesc anticipat!

Offline

 

#57 2010-09-05 14:52:39

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: cum pot sa aflu daca sunt insarcinata

Testul nu are nicio relevanta daca nu e facut la o saptamana de la intarzierea menstruatiei sau la 3 saptamani de la contactul cu risc. Dar cum te protejezi de iti faci in fiecare luna test?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.