homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pilule chloe


#1 2009-05-03 14:46:58

tesica
New member
Inregistrat: 2009-04-29
Mesaje: 9

pilule chloe

salut fetelor, urmeaza sa incep un blister de chloe am luat pana acum tyasmin si la recomandarea medicului a trebuit s renunt, ce stiti de ele sunt  bunicele?si are vreo problema daca lungesc pauza  s incep in ziua a 9 a?

Offline

 



#2 2009-05-03 15:02:45

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pilule chloe

pentru ce ti-au fost prescrise?
nu e vb daca sunt bune sau nu ci daca ti se potrivesc tie

daca lungesti pauza apare riscul de sarcina si va trebui sa te protejezi suplimentar 7 zile

Offline

 

#3 2009-05-03 15:14:33

tesica
New member
Inregistrat: 2009-04-29
Mesaje: 9

Re: pilule chloe

buna  ms  de rasp  , mi le-a dat pt ca am  ovare polichistice  si cik anticonceptionalele trebuie schimbate odata la 6 luni...eu am luat yasmin  un an si ceva..ci  nu e bine acuma mi-a dat chloe sper s fie bine....iar faza cu pauza asta..ma cam streseaza blisteru' e aiurea. Eu nomal in seara asta ar trebui s incep dar sunt ft aiurea pozitionate pastilele...sunt super stresata nu stiu cum s le iau  ..dar  nici nu stiu daca au aceeasi compozitie  fiecare pastila in parte. de asta  am zis  ca lungesc pauza  si na folosesc protectie inca 7 zile dar macar stiu ca incep lunea  si am o ordine la blister....nu stiu cum sa fac...

Offline

 

#4 2009-05-03 15:26:35

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pilule chloe

daca ai ovare polichistice atunci da, cam acesta e tratamentul, insa faza cu schimbatul la 6 luni mi se pare o aberatie in general. ce-i drept, ce iei tu acum nu e indicat sa le iei pt o perioada indelungata, acum depinde si de afectiunea pe care o ai.
eu stiu ca au aceeasi compozitie si zic sa incepi de azi cu prima pastila din folie sau daca sunt zilele saptamanii incepi in dreptul zilei

Offline

 

#5 2009-05-03 15:39:07

tesica
New member
Inregistrat: 2009-04-29
Mesaje: 9

Re: pilule chloe

diagnosticul mai exact e distrofie ovariana, si cik de la yasmin  ca am luat prea mult  timp fara sa fac pauza...ma rog  mi-a explicat mie doctorita mea da iti dai seama ca nu pot reproduce in termeni medicali...si cu chloele astea...daca incep azi...ma ametesc de tot.si acuma sunt cu listerul in fata  si nu stiu cum sa fac sa le iau corect dar nu reusesc...crede-ma de aia zic sa le incep maine si  fol prez...asta e deja am doare capu cat ma gandesc smile  scuze ca  te stresez  cu prob  mea iti multumesc frumos de raspuns chiar e un sprijin site-ul asta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-03 15:43:13

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pilule chloe

nu ma stresezi, stai linistita puss
sa stii insa ca acea pauza de care vorbeste doctorita ta nu e necesara. dupa cum spune doctoressa, 'literatura de specialitate nu mentioneaza necesitatea acestor pauze"

Offline

 

#7 2009-05-03 15:50:41

tesica
New member
Inregistrat: 2009-04-29
Mesaje: 9

Re: pilule chloe

daca eram acasa ma duceam  tinta la medic dar...din pacate peste o luna de acuma....si cred ca o sa le incep de maine si asta este...ca de o saptamana imi bat capu'  gata.smile iti multumesc frumos  daca mai imi vine vreo idee va scriu:)) va pop

Offline

 

#8 2009-05-03 16:16:14

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: pilule chloe

cu placere smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.