homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ


#1 2009-05-03 16:57:26

algyca
Membru
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 1

INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

Buna Ziua As Dori Sa Stiu Daca Anticonceptionalele Yaz Pot Fi Luate Fara A Merge La Un Control Ginecologic. Daca Le Iau As Dori Sa Stiu Daca Au Vreun Efect Secundar Asupra Organismului Meu. Multumesc Si Astept Un Raspuns

Offline

 



#2 2009-05-03 17:01:54

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

algyca orice anticonceptionale pot avea efecte adverse asupra organismului. tocmai de aceea e necesara o vizita la medicul ginecolog pentru a-ti prescrie ce ti se potriveste mai bine.

Offline

 

#3 2009-05-06 11:51:30

RedKiss
New member
Inregistrat: 2009-03-26
Mesaje: 21

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

da si eu am urmarit un reportaj la tv despre noile Ac YAZ,in America au revolutionat piata contraceptivelor,avantajul consta in faptu ca nu se mai face pauza intre folii,primele 4 pilule sunt cu efect placebo iar asupra tenului au efect foarte bun fiind antiseboreice si antiacneice.De asemenea previn luarea in greutate si pilozitatea.Am cautat si eu prin farmacii insa la mine in judet nu am gasit deocamdata.Costa in jur de 44 de lei(diferenta de pret fiind destul de mare comparativ cu cele clasice)insa si avantajele sunt pe masura.Ce sa va zic,pentru cele care le gasiti si sunteti interesate sa mai postati pe forum parerile voastre sa fim la curent!

Offline

 

#4 2009-05-15 10:21:20

Adytz
New member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 19

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

Eu am fost la ginecolog ,am facut toate analizele necesare si doctora mi-a recomandat yaz..a spus ca sunt foarte bune si ca au efect major in reducerea durerilor din timpul menstruatiei si nici nu iei in greutate de la ele(principalele mele problemele). Mi-a spus ca sunt un pic mai scumpe ( 45 ron folia) si daca nu mi le permit sa iau karissa.
Eu am inceput yaz-ul de ieri si ma simt ok,nu am pofta excesiva de mancare (cum mi sa intamplat la desorelle).
Oricum va sfatuiesc sa mergeti sa va faceti analizele inainte sa luati anti..in functie de rezultatele analizelor se recomanda anti..nu stiti ce efecte adverse pot avea daca le luati de capul vostru...

P.s Doctora mea mi-a spus ca orice femeia care si-a inceput viata sexuala trebuie sa faca,cel putin 1 data pe an,analizele alea si sa mearga la un control la 6 luni!

Offline

 

#5 2009-06-12 19:32:42

andona
Membru
Inregistrat: 2009-06-12
Mesaje: 4

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

RedKiss a scris:

da si eu am urmarit un reportaj la tv despre noile Ac YAZ,in America au revolutionat piata contraceptivelor,avantajul consta in faptu ca nu se mai face pauza intre folii,primele 4 pilule sunt cu efect placebo iar asupra tenului au efect foarte bun fiind antiseboreice si antiacneice.De asemenea previn luarea in greutate si pilozitatea.Am cautat si eu prin farmacii insa la mine in judet nu am gasit deocamdata.Costa in jur de 44 de lei(diferenta de pret fiind destul de mare comparativ cu cele clasice)insa si avantajele sunt pe masura.Ce sa va zic,pentru cele care le gasiti si sunteti interesate sa mai postati pe forum parerile voastre sa fim la curent!

de ce spui ca avantajele sunt pe masura??
si alte contraceptive au efect antiseboreic,antiacneic si nu afecteaza luarea in greutate sau pilozitatea.asa ca totusi ce justifica pretul de 44 lei?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-06-12 19:58:32

RedKiss
New member
Inregistrat: 2009-03-26
Mesaje: 21

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

pretul se justifica prin faptu ca nu faci pauza intre folii,si oricum eu am luat diane 35 cel de care se spunea ca e antiseboreic si bla bla-urile de rigoare si m-am simtit foarte rau de la ele plus ca nu am vazut nici un efect!asta e parerea mea personala ,stiu ce Ac am mai incercat si deocamdata cele din categoria aceasta nu m-au convins!fiecare dintre noi este libera sa aibe propriile pareri.

Offline

 

#7 2011-08-28 14:58:05

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

Cele care luati Yaz si suferiti de sindrom premenstrual, ati observat o ameliorare?
http://pmsingblog.com/pmsarticles/categ … treatment/

RedKiss a scris:

pretul se justifica prin faptu ca nu faci pauza intre folii

neah, nu cred ca lucrul asta justifica va

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-08-28 14:59:19)

Offline

 

#8 2011-08-28 21:27:31

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

Mie mi-a sugerat doctoressa sa iau Yaz, eu fiind pe Yasmin si am ramas la ale mele. lol Ma ajuta si cu tenul, si cu durerile menstruale, nu retin deloc apa, parul mi se ingrasa mult mai greu... iar pauza aia nu ma deranjeaza cat sa dau 10 lei in plus ca scap de ea. Deci e aceeasi mancare de peste. Daca anticonceptionalele pe care le ia o tipa sunt potrivite pentru organismul ei, aceste efecte benefice oricum au mare probabilitate sa apara. smile

Offline

 

#9 2011-09-08 21:52:26

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: INTERES PENTRU ANTICONCEPTIONALELE YAZ

jeannie..eu am luat..aseara am terminat ultima folie ca nu mai iau..si mi-a venit ..dar am avut niste dureri de am zis ca raman paralizata...nu imi mai simteam picioarele..deci in cazul meu nu au avut efect


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.