homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-5


#77 2009-05-07 09:40:26

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna, fetele!!!Ce bine e in casuta noua!!!Multumim, Camysh pt gazduire!!!Sa dea DD sa avem luna asta cat mai multe teste pozitive la veterane!!!!!!!!puss
Maria, imi pare rau de pb pe care o ai cu cm.Eu am avut mereu dereglari mari, dar nu le-am bagat in seama, poate nu am facut bine, dar daca asa am fost mereu nu m-am prea agitat...am ramas cu bb dupa o intarziere de 3 sapt cu 2 luni inainte, m-am incapatanat si atunci si nu am luat pastile.
Garga, voi ziceti ca nu e posibila ov decat la 16 zile la ciclu peste 40 zile, dar eu at am fost si mi-am facut echo cu 5 zile inainte sa-mi vina si dr au zis ca ovulam...smile...ori nu au stiut sa vada, nu stiu ce sa zic.Mi s-a mai intamplat si sa am 2 ov intr-o luna...asta din ciclul "toate mi se intampla numai mie"...bang
Adina, nu-mi vine sa cred ca a venit cm...ai avut dreptate...poate ne dai vesti bune data viitoare...
puss la toata lumea si muuuulllltttttaaaaaa bafta la aspirante!!!Sa fie cu noroc casuta asta noua....


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 



#78 2009-05-07 10:03:02

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatsa fetele si bine v-am gasit in casuta noua big_smile ...sa vina bebeii va doresc !!!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#79 2009-05-07 10:19:33

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele kram

ma duc sa va citesc ca voi va cam faceti de cap fara mine  chicot

carra...parerea mea....nu renunta la  sexinpat pentru bebe pentru ca vezi si tu ca oricat ne-am chinui noi ei vin cand vor...daca e sa fie bebe hotarasti atunci ce si cum....si fetele au mers la dr incepand din sapt 6....tu te vei duce in sapt 8 si gata....sa dea DD sa vina bebe si om vedea  puss

adina  puss .....bafta la spermograma si asa este luna viitoare vei veni cu test poz...si eu presimt casuta asta ca fiind norocoasa

maria...nu stiu ce sa-ti spun ca nu ma pricep la tratamentul asta...eu pot doar sa-ti trimit  puss  par   kram

alina elena felicitari pt ex  par ...acum party  dance

nu stiu de ce dar presimt ca noua noastra casuta ne va aduce multe teste poz din partea vechilor aspirante .....asa simt eu  chicot

o sa fac tot posibilul sa nu mai lipsesc o jum de zi din fata calc ca voi sunteti in stare sa aj la pag 20 in lipsa mea  chicot ....si la final, asa de casa noua....party  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-07 11:16:42)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#80 2009-05-07 10:49:51

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetelor  puss  kram
adina bafta luna care vine  goodluck  goodluck sa fie bebe si la tine si la celelalte aspirante  kram

Offline

 

#81 2009-05-07 10:55:10

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

accumaria a scris:

Sunt dezamagita tare fetele... sad Ieri am zis ca mi-a venit, ca am vazut rosu mai aprins, dar se pare ca mai tre sa astept putin ca dupa rosul aprins a urmat doar maro... sad Ieri a fost a noua zi din 10 de duphaston, si am luat de dimineata doar. Seara nu am mai luat ca am zis ca sa-mi vina odata, ca prea ma doare burta si spatele tare... azi sper sa-mi vina mai vartos... Nu mai iau nici azi duphastonul ca nu cred ca are sens, ce ziceti? Daca pun ca mi-a venit ieri ciclul, inseamna ca am avut un ciclu de 22 de zile  grater  grater  grater cu tot tratamentul cu progesteron... cred ca nu are pic de efect asupra mea acest tratament. Vreau la un doctor sa-mi explice si mie ce se intampla cu mine  grater  grater Nu mai suport sa am ciclu mereu tot la 3 saptamani... Eu aproape ca jumatate din viata sunt ori cu ciclu ori cu spotting... trebuie sa se poata face ceva si pentru mine.. sad

ooof maria draga. imi pare raaaau ca ti-a venit.
mai mergi si la alti medici si explica-le clar ce se intampla.
poate trebuie sa mai duphastonul combinat cu altceva.
uuuf. tin pumnii sa te linistesti si sa fie bine.
puss  par


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-05-07 10:58:22

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatza gagiciiiiiiiiiiiiiiiiii!!!
bine ne`am regasit in casa noua!sa de`a DD la mai multe teste pozitive!!
eu sunt aksa,operata la piciorusul drept sad si abia ma mut de ici-colo dar o sa treaca
fetele o intrebare la voi dak se poate...
la mine s-a incheiat contractul de munk cu data de 1.05 si m-am angajat la o alta firma cu data de 4.05, 2 si 3 fiind sambata si duminik...mai am o folie de desorelle dupa kre analize si echo...am continuitate pe cartea de munk nu????adik dak as avea un bebe imi dau banii aia sau nu??


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#83 2009-05-07 11:03:48

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buclucica, ti-am zis ca stiam ca imi vine, de sapt trecuta de cand au inceput primele dureri, am inceput cat de cat sa-mi cunosc organismul....
maryland , mersi mult, asta e ,trebuie sa am incredere ca va fi luna viitoare.....
altceva nu am ce face, decat sa sperca d-zeu isi va indrepta privirea si spre familia mea, si ne va da bebele mult visat......

am luat un nurofen, vad ca s-a mai diminuat durerea, dar starea e cam ciudata.....

azi sun la doctorita pt programare pt monitorizare, incep de luna asta sa vedem cum stam cu ovulatia....

aaaa, si inca o chestie, azi dimineata a scazut si temperatura de la 36.8 la 36.5....deci uite ca a fost cat de cat ok....
o sa incerc sa continuu faza asta cu temperatura ca rau nu e, dar parca as vrea un nou termometru, nu stiu de ce am o senzatie ca nu prea merge, ce-mi recomnadati ? minut cumva?

raluca, ce ai patit la picior....???

nu , nu ai continuitate , dar oricum sunt 2 zile, nu e mare lucru....
inchiderea cartii de munca se produce cu data de 30.04., si noul contract incepe pe 4.05, deci ai zilele alea pauza, nu conteaza ca e sambata si duminica,.....dar ti-am zis , stai linistita ca nu e mult

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-05-07 11:06:34)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#84 2009-05-07 11:10:48

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ai intrerupere 2 zile...trebuia sa nu ai nici o zi intrerupere chiar daca e sambata si duminica...ei cotizeaza pt tine toata luna nu doar 5 zile lucratoare

adina nu are intrerupere mare dar la indemnizatie nu i se mai pot adauga lunile muncite pana acum...are pauza...eu asa stiu
o ia iar cu ziua 1 de cand incepe iar munca...

Ultima oara a fost editat de maryland (2009-05-07 11:13:47)

Offline

 

#85 2009-05-07 11:12:24

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adina e am termometru omron.
am dat vreo 20 si ceva de ron pe el de la farmacie.
digital.

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-05-07 11:21:15)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#86 2009-05-07 11:23:25

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Raluk,
Eu in continuare insist sa suni la Primarie, mai ales ca 1,2 si 3 mai au fost nelucratoare, decat sa stam noi aici la "sfatul batranilor " si sa presupunem ce credem fiecare; esti mai sigura asa;
Daca tot esti acasa cauta si tu nr. de tel, adrese de mail si da-i bataie.

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-05-07 11:24:01)

Offline

 

#87 2009-05-07 11:25:52

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

raluk ce ai patit la picior? tare rau imi pare ca ai probleme cu el. dar lasa ca trece.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-05-07 11:26:07)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#88 2009-05-07 11:27:03

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mary tu lucrezi in cladirea de la aviatorilor? acolo unde e raiffeisen si vodafone? am avut ceva treaba ieri acolo si mi s-a parut ca te-am vazut


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#89 2009-05-07 11:30:56

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

nu camy...lucrez pe strada roma  big_smile

Offline

 

#90 2009-05-07 11:44:02

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ups am gresit....mai si ce m-am uitat dupa fata aia ....noroc ca a zambit si ea  chicot


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#91 2009-05-07 11:49:51

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Fetele, la hipotensiune pocnesc urechile?Eu cred ca am ameteli de la tensiune mica si uneori aud intr-o ureche un fasait sau pocnete... voi ce ziceti???
puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#92 2009-05-07 11:51:10

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

si mie mi se intampla f des sa ma uit asa lung dupa oameni  big_smile si de cele mai multe ori nu imi zambesc...se uita la mine ca la o nebuna  rotfl pe unii ii mai si strig...si imi dau seama prea tarziu ca nu e cine cred si nu mai apuc sa ma fac ca ploua si ca de fapt nu vb cu ei  big_smile

buklu si eu am tensiune mica si daca obosesc sau fac efort mi se pune ca un dop intre creier si timpan...ca un gol de aer care e f enervant si nu trece cu nimic...si ma aud in cap...nu e ca la urechile infundate e ffffrf enervant
si eu m-am gandit ca e de la tensiune...eu l-am tot avut ani de zile dar in ultimul timp trecuse...acum il am f des

Ultima oara a fost editat de maryland (2009-05-07 11:53:17)

Offline

 

#93 2009-05-07 11:52:40

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

maryland a scris:

si mie mi se intampla f des sa ma uit asa lung dupa oameni  big_smile si de cele mai multe ori nu imi zambesc...se uita la mine ca la o nebuna  rotfl pe unii ii mai si strig...si imi dau seama prea tarziu ca nu e cine cred si nu mai apuc sa ma fac ca ploua si ca de fapt nu vb cu ei  big_smile

si eu patesc des asta. chicot

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-05-07 11:52:48)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#94 2009-05-07 11:55:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

salutare...

raluk_, ce-ai patit la picior? yikes in legatura cu serviciul... ti s-a deschis deja carte de munca la noul serviciu? pt ca daca nu, poti sa o rogi pe contabila sa iti deschida retroactiv cu 2 zile.... duci si tu o cafea ceva daca e cazul... ca daca nu, ai intrerupere sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#95 2009-05-07 11:57:30

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Uauuuuuuu casuta noua, sa fie cu noroc.
Va salut pe toate, noi azi avem 8 sapt, crestem incet.
Celora care isi aduc aminte eu sapt trecuta am facut o urata alergie, dar foarte urata, mi s-au umflat ochii, mainile, picioarele si buzele, toate incoromandu-se cu o urata mancarime de piele.... ei da.
Am fost la medicul ginecolog si m-a sfatuit sa nu ma stresez daca mi se mai intamplapentru ca in timpul sarcinii corpul fem se schimba si odata cu sarcina probabil  sunt mai sensibila, asa ca mi-a dat ceva medicamente care nu afecteaza bb-ul, si daca vad ca incep iar cu mancarimea sa iau din acelea.
Test de alergie nu mi-a recomandat sa fac pt ca in timpul sarcinii rezultatele testului de alergie sunt irelevante, asa ca sunt mult mai atenta la ce mananc.
Mi-a mai facut inca o ecografie, si am mai primit inca o poza, acum este pusa in rama si ne uitam la ea ca doi copii.


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.