homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cred ca am candidoza !!!!! ajutor !!!!!


#1 2009-05-18 08:49:24

adelina222
Membru
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 3

cred ca am candidoza !!!!! ajutor !!!!!

va rog frumos sa imi raspundeti si mie pentru ca sunt foarte ingrijorata.
acum o saptamana am facut sex si am avut o secretie urat mirositoare inexplicabila.. m`am dus la medic mi`am facut analize si mi`a spus ca s`ar putea sa am vaginita.. cum rezultatul analizelor intarzia sa apara m`am documentat pe net si am vazut ca am simptome de gardnerella .. asa ca am luat metronidazol 2 zile .. nu a avut nici un efect .. am auzit de la cineva ca ar fi bine daca iau doza unica .. asa ca am luat 2 g de metronidazol .. dupa ce am administrat doza unica mi`a aparut o secretie extrem de abundenta .. branzoasa dar nu tocmai urat mirositoare .. si mi`am zis ca am dat in candidoza .. asa ca am luat (la interval de vreo 6 ore) un diflucan (150mg) .. dupa care mi`a venit ciclul .. m`am uitat la testul papa nicolau facut cu un an in urma si aveam tot gardnerella .. doctorita imi recomandase atrican .. am facut tratament cu atrican .. secretia urat mirositoare a disparut complet .. DAR desi cred ca nu mai am probleme cu gardnerella .. cred ca am acum candidoza .. pentru ca am incercat de vreo 3 ori sa fac sex si am avut o senzatie de usturime si durere .. + mancarimi (dar extrem de putin .. poate sunt eu paranoica) .. credeti ca am candidoza ..? sunt disperata pentru ca stiu cat de greu se scapa de asta .. PS: intre timp mi`a venit rezultatul analizelor .. aveam intr`adevar garnerella deci tratamentul pe care mi l`am administrat a fost corect ..

Offline

 



#2 2009-05-18 12:13:17

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: cred ca am candidoza !!!!! ajutor !!!!!

nu mai posta acelasi subiect in 2 parti
ti-am raspuns dincolo

Offline

 

#3 2009-05-18 13:49:29

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: cred ca am candidoza !!!!! ajutor !!!!!

adelina222, ai warn pt posturi multiple. citeste regulamentul forumului!

topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.