homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sper sa ma lamuresc


#1 2009-05-22 14:56:02

mirelasm
New member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 26

sper sa ma lamuresc

Am mai trimis un mesaj, insa fiind noua, descopar unele lucruri mai greu smile
Oare e posibil sa fiu insarcinata? mi-a venit si ciclu, insa cu o saptamana inainte de ciclu am avut dureri de burta, stari de greata, stari de lesin... eram sigura ca voi avea bebe, insa... grater   Acum ma doare capul zilnic si nu mi-e prea bine de la stomac, m-am si ingrasat putin si am un disconfort in zona ovarelor.
Ce sa fac?

Offline

 



#2 2009-05-22 15:00:35

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: sper sa ma lamuresc

Sa faci un test de sarcina ar fi cel mai indicat.
Dar daca zici ca ti-a venit nu prea cred sa fie bebe.

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-05-22 15:00:56)

Offline

 

#3 2009-05-22 15:00:58

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: sper sa ma lamuresc

mirelasm ti-am raspuns si dincolo nu posta in mai multe locuri ca iei warn
cel mai bine faci un test de sarcina
sa inteleg ca vrei bebe?

Offline

 

#4 2009-05-22 15:08:18

mirelasm
New member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 26

Re: sper sa ma lamuresc

Scuze!
Da, vreau un copil!
o sa incerc sa-mi fac un test, dar sper sa nu fiu si mai dezamagita

Offline

 

#5 2009-05-22 15:12:38

mirelasm
New member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 26

Re: sper sa ma lamuresc

Simteam dureri, dar nu foarte mari, in burta, in special cand ma enervam. Si cand mi s-a facut rau la servici aveam acele dureri, apoi dintr-o data am simtit ca mi se face rau.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-22 18:20:58

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: sper sa ma lamuresc

eu zic sa te linistesti, din moment ce zici ca menstra ti-a venit nu prea cred sa fie bb
simptomele pe care le-ai avut pot fi si spm (sindrom premenstrual)
sa citesti cu atentie si regulile forumului
sa fi atenta pe viitor sa nu ai mai multe mesaje consecutive in mai putin de 15 min

Offline

 

#7 2009-05-22 23:09:58

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: sper sa ma lamuresc

buna!sunt noua pe acest forum am 30 de ani si ma bucur tare mult sa va cunosc!..am si eu o nelamurire..luna aceasta trebuia savina CM pe 15 mai,dar a venit pe 19 mai,numai ca a fost cam neobisnuit fata de alte dati,adica de pe 18 seara pana pe 19 pe la 15:30 a fost ceva maroniu,rozaliu cu ceva ca niste cojite sau nu stiu daca ma pot exprima mai bine ca o membrana,dupa care picaturi de sange ,s-au oprit iar dupa o ora ,doua cand m-am dus la baie iar am avut ,pe 20 de cate ori ma duce-am la baie curgea picaturi tot cu cojite,eu am crezut ca este CM doar ca a fost mai putin fara chegulete dar parca mai mult decat ar fi la o nidatie din cate stiu ca ar trebui sa fie,am avut si anumite simptome care m au dus cu gandul la bebe,acum parca numai sunt atat de intense simpomele dar sanii au ramas cam tensionati si parca uneori am ca niste dureri sau intepaturi ,ma simt si putin balonata fara motiv zic eu ,pentru ca nu prea mai  pot sa mananc desi imi e foame tot timpul,cateodata am o usoara greata si ma doare capul ,am uitat sa spun ca acea sangerare ma tinut doar 1 zi si jumatate a treia a fost ceva maroniu mai inchis iar de aseara nu mai am absolut nimic ,nu mi s-a mai intamplat niciodata asa,ne dorim enorm de mult un bebe,poate doar am eu impresia ca ar putea fi ceva sau ppoate ca e doar o dereglare ,am plans foarte mult cand am vazut acea sangerare pe 19,de 4 ani incercam, am fost si la medic acum 3 ani,sotul meu ii are cam putini si lenesi ,am facut tratamente cu tribullus,branca ursului,am tot sperat,speram si acum sa fie bebe,credeti ca e cazul sa-mi fac un test de sarcina?cand ar trebui sa-l fac ultima menstruatie a fost pe 18 aprilie(a fost un ciclu de 30 de zile),va rog mult daca ma poate lamuri cineva..


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#8 2009-05-22 23:19:19

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: sper sa ma lamuresc

Poti face un test la o saptamana de la intarzierea menstrei sau la 3 saptamani de la contact.
Succes ! Sa dea Dumnezeu sa fie bebe ! puss


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#9 2009-05-22 23:48:56

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: sper sa ma lamuresc

multumesc pentru raspuns cred ca o sa fac luni dimineata testul ,daca iese negativ miercuri ne ducem sa facem o serie de analize cu care vom merge la medic ,daca e cazul vom face  inseminare ,nu mai vreau sa asteptam suntem disperati ,stim ca si stresul e o cauza,o sa va anunt ce vesti voi avea..
 
..uau..maine dimineata fac testul de sarcina ..abia astept,dar imi este si foarte frica sa nu fie negativ..doamne ajuta sa fie pozitiv.. par

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-05-25 00:49:42)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#10 2009-05-23 10:36:53

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: sper sa ma lamuresc

Doamne ajuta ! kram


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#11 2009-05-23 18:16:15

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: sper sa ma lamuresc

mirelasm ai warn pt postare multipla si mesaje consecutive. citeste te rog regulamentul si respecta-l.


bine ai venit pe forum ana-maria si multa bafta sa fie bebe puss

Offline

 

#12 2009-05-24 00:13:51

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: sper sa ma lamuresc

multumesc camysh ! sa de a dumnezeu sa fie bebe,abia asteptam acel moment minunat ,cred nici nu vom sti cum sa reactionam..


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#13 2009-05-24 15:45:17

mirelasm
New member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 26

Re: sper sa ma lamuresc

Va multumesc celor care mi-ati raspuns! Iertare pentru postare multipla, de acum o sa respect cu strictete regulamentul! impreuna cu voi am inceput sa cunosc mult mai multe lacruri. Multumesc!

Offline

 

#14 2009-05-25 11:46:49

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: sper sa ma lamuresc

sunt ffoarte trista ,am facut testul de sarcina  si este negativ,atunci nu inteleg ce se intampla cu mine ,oricum ,miercuri mai fac un test si daca este tot negativ,dupa ce il fac ne ducem la medsana sa facem cateva analize si ma programez pt saptamana viitoare la medic  grater


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#15 2009-05-25 12:20:21

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: sper sa ma lamuresc

offf, ana-maria a  imi pare rau de test

ce anume are sotul tau?
adica cat de nasol i-a iesit spermograma?

stii de ce te intreb: pt ca acum aprox3 sapt si-a facut si sotul meu spermograma si i-a iesit foarte prost.....si-a mai facut si alte analize...mai urmeaza unele....

deocamdata ia si el branca ursului, napraznic , potent power si zinc...mai are un pic si face 1 luna de cand le ia...sa speram ca poate avem noroc.....

sotul meu are 40 ani, dar acum 17 ani , a mai avut un copil......
nu-mi explic cum de s-au intamplat atatea chestii nasoale in perioada asta...sau o fi de la varsta?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#16 2009-05-25 14:15:58

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sper sa ma lamuresc

De la varsta sigur nu e.
Al meu are 41... al tau fumeaza?
Am auzit ca si tutunul poate deteriora calitatea spermei.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#17 2009-05-25 14:43:06

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: sper sa ma lamuresc

nu fumeaza love_t , acum nici nu mai bea absolut deloc, nici inainte nu se omora...doar bere fara tarii....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#18 2009-05-25 16:12:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: sper sa ma lamuresc

love_t a scris:

De la varsta sigur nu e.
Al meu are 41... al tau fumeaza?
Am auzit ca si tutunul poate deteriora calitatea spermei.

omg... nu isi arata DELOC varsta... eu i-as fi dat maaxim 35... da' nici atat big_smile

ana maria, pare rau... o sa fie data viitoare smile

adina.... nici eu nu cred ca e de la varsta, mai ales daca zici ca mai are un copil... inseamna ca e o chestiune de timp pana vezi si tu liniutele smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#19 2009-05-27 00:17:20

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: sper sa ma lamuresc

adinagrig a scris:

offf, ana-maria a  imi pare rau de test

ce anume are sotul tau?
adica cat de nasol i-a iesit spermograma?

stii de ce te intreb: pt ca acum aprox3 sapt si-a facut si sotul meu spermograma si i-a iesit foarte prost.....si-a mai facut si alte analize...mai urmeaza unele....

deocamdata ia si el branca ursului, napraznic , potent power si zinc...mai are un pic si face 1 luna de cand le ia...sa speram ca poate avem noroc.....

sotul meu are 40 ani, dar acum 17 ani , a mai avut un copil......
nu-mi explic cum de s-au intamplat atatea chestii nasoale in perioada asta...sau o fi de la varsta?

-oligoastenoteratozoospermie severa+menospermie,nu sunt sigura daca acest cuvant menospermie ,l-am inteles bine,acum 3 ani cand a facut cele 2 spermograme asta a fost diagnosticul, pe atunci fuma foarte mult ,s-a lasat de fumat chir in ziua cand a aflat acest rezultat,
-doctorul meu ne-a incurajat si a spus ca nu e chiar atat de grav pe cat pare si a spus sa facem 3 luni tratament cu tribullus terestris ,daca nu se instala sarcina trebuia sa ne ducem pentru alte investigatii si eventual inseminare pt  ca si acelea sunt posibile in cazul nostru
-sarcina nu a aparut iar noi ne -am descurajat tot mai mult ,defapt mai mult nu am vrut sa acceptam ca ni se intampla noua asa ceva si am tot sperat ca se intampla o minune  si uite ca de atunci au trecut 3 ani
-maine dimineata mai fac un test dak este tot negativ,dupa ce vine iubi de la munca ne si ducem la medsana sa mai faca o spermograma iar eu o eco. urocultura si apoi facem programare la medicul ginecolog
-avem ,spun eu,un medic super bun ,dr.Tutunaru Dan de la spitalul Elias,se ocupa mai mult de infertilitate
-eu va doresc sa vina bebe repede si la voi,tu ti-ai facut analize ceva?
-doctorul meu mi-a spus sa nu disperam ,ca pana la urma e nevoie doar de unul
-maine dupa toate o sa va spun ce am facut ,e asa de bine ca vorbesc cu voi!!
-va pup pe toate kram


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.