homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7-4


#58 2009-06-07 13:08:09

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

buna, fetelor  kram

am ajuns de la nunta la 5 dimineata, eu as fi plecat de acolo si la 11 seara, m-am plictisit ingrozitor. dar a trebuit sa stam pana tarziu, a fost al meu cavaler de onoare  roll

asa, sa revin la problema mea, ca deja e o problema! sad gravida nu sunt, am facut dimineata doua teste ( sure check si minut ), ambele negativ, la sure check se intrezareste o dara palida si roz, dar e mult prea slaba pentru perioada in care sunt, si exclud sarcina. eventual sa se fi fecundat oul si se va elimina, alta explicatia pentru atatea teste slab pozitive nu am. precizez ca nu sunt liniute de uscare, deoarece am citit rezultatul in 3-5 minute de fiecare data.
Utrogestan nu mai pun, daca e ceva, sa nu impiedic eliminarea.
m-a dat peste cap si ciclul asta, nu stiu ce s-a intamplat in ultimele 2 luni, niciodata nu a intarziat atat de mult ( luna trecuta 8 zile, iar luna asta inca nu stiu, dar deja sunt in ziua 42, iar mie imi venea la 29-30 zile sad )
cred ca am sa merg la doctor pentru investigatii serioase, nu mai pot sta asa, ceva se intampla cu mine.
sunt trista si dezamagita, nu pentru ca nu am ramas, ci pentru ce se intampla cu menstruatiile mele.
nu mai fac niciun test, nu mai iau progesteron, astept ciclul cu speranta ca va veni mai repede...

marti dimineata plec de aici, abia astept sa ajung acasa. smile
Va pup dulce, mi-e dor de voi!  kram  par

Offline

 



#59 2009-06-07 13:19:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

pass, tu esti gravi. dc gandesti asa? te rog mult sa nu intrerupi utrogestanul! daca ovulatia a fost in ziua 28 cum ma gandeam, abia esti la 14 DPO e normal sa nu fie liniuta prea evidenta. daca verzele ma lasau rece, peste liniuta de la sure ceck nu pot sa trec. daca e roz, e bebe. daca e f alba (eu asa vad la sure ceck-urile mele negative, liniuta de uscare mai alba ca restul benzii), sau ca o zgarietura, atunci nu...

Offline

 

#60 2009-06-07 13:22:40

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

buna fetele

ce zi caniculara este afara ,e atat de cald ca mi se pare un infern sa stai afara ,e un aer irespirabil

ana nu mai fi suparata ,uite o imbratisare calduroasa de la mine sa mai uiti de problemute

pass si pt tine am o imbratisare ca sa te mai linistesti si sa mai ai rabdare 2-3 zile si poate nu vine uratul,poate e bebe pana la urma acolo in burtic la tine

cami,garga ,adina,buck pupicei si o zi cat mai frumoasa


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#61 2009-06-07 13:26:00

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

garga, este roz si se vede cat de cat, nu e gri sau alba, ci roz. al meu tot spera, mi-e atat de mila de el, ma alearga pe aici cu utrogestanul, el insista sa imi pun. si cred ca a sperat atat de mult pentru ca am cont pe fertility si il verifica in fiecare zi, se uita, calculeaza, el e incantat ca am ovulat tarziu si crede ca din cauza asta nu am ramas pana acum, pt. ca nu prindeam ovulatia.  sad
dar daca as fi gravida, oare nu trebuia sa fie mai evidenta?? totusi, sunt 14 zile de la conceptie.
eu zic ca s-a fecundat oul si s-a oprit din evolutie, si de asta nu se vede mai bine. iar utro. impiedica eliminarea. eu asa cred, de asta ziceam sa nu mai pun si sa vad ce se intampla... sad

ca sa iti faci o idee, nu este cum era la crissy, ci e muuult mai slaba, dar este acolo si se vede ca e roz si nu gri.
daca e oprita in ev., se elimina daca pun ovulele? nu vreau sa tin cu de-a sila o posibila sarcina oprita

trebuie sa plec in real, revin mai tarziu putin.
par  kram

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-07 13:30:52)

Offline

 

#62 2009-06-07 13:41:20

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

pass, de obicei testele se pozitiveaza o sapt de intarziere sau la 3 saptamani de la 'contactul cu risc'. si cum se presupune ca tu ai ovulat in ziua 28 si au trecut doar 14 zile de atunci, o fi din cauza asta ...
eu zic sa mai astepti un pic, sa mai faci un test peste 2-3 zile, sau sa mrgi la BHCG... si sa pui in continuare ultrogestan...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-06-07 13:42:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

presupunand ca e sarcina oprita in evulutie, desi nu ai NICI UN MOTIV REALIST  sa crezi asta, utrogestanul s-ar putea sa amane eliminarea ceea e nu ar fi o problema! s-ar elimina atunci cand s-ar elimina. dar daca este o sarcina viabila si o pierzi din cauza unei insuficiente de progesteron? nu-i pacat sa opresti utrogestanul?

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-06-07 13:43:29)

Offline

 

#64 2009-06-07 14:27:02

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

Salut fetele,

Pass, si eu as zice sa cauti maine un lab si sa faci un beta HCG...; macar vezi cum sta treaba daca testele astea ne induc asa in eroare...

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-06-08 02:56:42)

Offline

 

#65 2009-06-07 14:54:22

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

Uffff, Pass, ce bataita iti dau...cu bata de baseball...ESTI GRAVI...iese mai greu testul, dar daca ai avut ovulatie la 28 de zile e absolut normal...Te rog din suflet asculta-ne si pe noi si pune utro, ca o sa fii mult mai dezamavita daca esti si pierzi fiindca nu faci ceva pt asta...e bebe iubita, sigur sigur...tine-l la burtica, ajuta-l sa se fixeze...puss
Garga, Fany, Camy, Miha puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#66 2009-06-07 16:04:33

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

Pass pana la utrog...sau alte minuni din acestea, eu iti spun sa te opresti din baut cafea. Nu te inteleg nocry  : tu zici ca vrei copii dar bei cafea? Stii ca asta este o cauza care impiedica/afecteaza etc graviditatea? Daca vrei, iti dau articole ca sa vezi ca nu ma aberez degeaba. Fa acest sacrificiu si nu mai bea macar 2 luni. Si nu te mai gandi la oprit din evolutie sau alte asemenea...du-te la un cabinet medical si fa-ti o analiza de sange si stii sigur cum stai.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#67 2009-06-07 17:07:58

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

flowerpot a scris:

Pass pana la utrog...sau alte minuni din acestea, eu iti spun sa te opresti din baut cafea. Nu te inteleg nocry  : tu zici ca vrei copii dar bei cafea? Stii ca asta este o cauza care impiedica/afecteaza etc graviditatea? Daca vrei, iti dau articole ca sa vezi ca nu ma aberez degeaba. Fa acest sacrificiu si nu mai bea macar 2 luni. Si nu te mai gandi la oprit din evolutie sau alte asemenea...du-te la un cabinet medical si fa-ti o analiza de sange si stii sigur cum stai.

eu stiam ca e permisa o cescuta de cafea in sarcina  hmm

pass si eu zic ca si fetele...esti insarcinata ....nu te agita, nu te obosi, fi calma si peste 2-3 zile mai fa un test SC....parerea mea e ca va iesi liniuta pronuntata  rugaciune  gravida  goodluck

pupici fetelor  par


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#68 2009-06-07 17:40:43

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

Pass, esti insarcinata femeie! Fii mai responsabila!  dumbom  big_smile te rog eu tare tare tare... pune in continuare utrogestan. TE ROOOOOG!  hjarta


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#69 2009-06-07 19:04:45

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

Buna fetelor puss

Pass, nu vreau sa crezi ca te stresam dar daca pana acum nu stiam ce sa cred la testele barza, daca ai o usoara linie roz la sure check este evident ca e bebe. Pune utro in continuare, sunt sigura ca peste cateva zile se va vedea liniuta pronuntata la sure check.

Vreau sa va spun ca aseara m-a durut foarte rau burtica, credeam ca atunci imi vine ciclul, nu mi-a trecut pana nu am luat o filola de algocalmin. Nu mi-a venit si nici nu ma mai doare, acum nu mai am nimic hmm

Offline

 

#70 2009-06-07 19:12:15

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

pass poate nu stiu eu corect, dar din cate am auzit medicii dau utrogestan pt mentinearea sarcinii, iar daca sarcina nu este (sau s-a oprit din evolutie etc etc) atunci utrogestanul contribuie la venirea menstruatiei (deci eliminarea embrionului daca este...nu vreau sa zic smile ).
repet, eu asa stiam.
asa ca pune tu utrogestan in continuare.sa iti mai fac o poza la primul meu test pozitiv sure check sa vezi ce palid era? ca iti fac smile. si lasa solarele si alte porcarii pana nu aflii ceva sigur wink
hai bafta ca e de bine puss

Offline

 

#71 2009-06-07 19:13:43

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

Rux, nu mai lua algocalmin, ca nu e deloc indicat daca e cumva bb.Ia nospa...poate poate e si la tine cu ochisori...rugaciune


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#72 2009-06-07 19:16:07

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

flower, eu beau o cescuta mica si imi pun mult apa peste cafeaua gata facuta. smile eu nu sunt bautoare de cafea, nici de alcool ( d-asta nu am mai baut de vreo luna), doar trag pipe big_smile, cam 10/zi. imi asum fumatul in preconceptie. big_smile
ce laborator sa cautam aici, cand abia am gasit o farmacie...?  huh
daca nu vine ciclul si nu am nici test pozitiv, imi fac curaj si merg la b-hcg cand ajung in bucuresti, sapt. viitoare.

garga
, cred asta deoarece am avut astazi testul minut clar negativ. ar fi trebuit sa iasa ceva si acolo, daca era sarcina micuta si viabila.

pokemon, asa e in teorie, in practica se pozitiveaza testele la 10-14 zile de la conceptie... sad

va multumesc mult tuturor pentru sfaturi si incurajari!  puss  par  kram

rruxy, tu cand ai ovulat?  huh

pipa, asa zicea si dr. mea, cum ai zis tu. dar de ce am cicluri atat de lungi de cand folosesc Utro.?  sad

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-07 19:17:26)

Offline

 

#73 2009-06-07 19:22:46

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/17944_dscn1249.jpg

El e miraculosul hjartahjartahjartahjarta
Din pacate nu stiu ce sa iti raspund pass  sad.
Eu tot sper ca ciclul asta va fi de vreo 9 luni asa tongue  goodluck

Offline

 

#74 2009-06-07 19:24:51

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

pipa, multam!  par
acum ai pozat testul? smile

Offline

 

#75 2009-06-07 19:28:36

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

aham smile e mai palid al tau?

Ultima oara a fost editat de pipacslany (2009-06-07 19:29:06)

Offline

 

#76 2009-06-07 19:41:40

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 7

da. si e mai ingusta linia. acum am venit sa il caut si sa verific, dar s-a cam ingalbenit, al tau vad ca e alb.
daca nu vine cm, mai fac un test inainte sa plec de aici, in 2 zile.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.