homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probabilitate de sarcina


#1 2009-06-06 16:17:21

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Probabilitate de sarcina

Recent am avut un act sexual cu prietena mea.Ea este inca virgina.Nu am putut sa o dezvirginez,deoarece din punct de vedere fizic e foarte sanatoasa si durerea era insuportabila pentru ea.Problema este ca?atunci cand am introdus penisul,curgea un lichid?incolor,ceva gen lubrifiant?nu stiu sigur ce sa zic.Mi-a fost frica,prietena a luat postinor.Ea era cu doua saptamani inaintea menstruatiei.Menstruatia i-a intarziat 2 zile si jumatate.Fiind un copil nascut prematur,are o problema?daca i se face pofta de ceva si nu mananca i se face rau.Aseara i s-a facut pofta de portocale doar ca nu s-a putut atunci?Stiind ca poate rabda putin,am vrut sa-mi termin treaba si sa-i cumpar.Nimic?i s-a facut rau.A fost la spital iar doamna doctor i-a recomandat un test de sarcina.Nu stiu ce sa fac?sunt foarte panicat,va rog ajutati-ma,dati-mi un raspuns cat mai repede daca se poate,va rog mult.Multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2009-06-06 16:22:59

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Probabilitate de sarcina

daca a luat postinorul corect, n-are cum sa fie insarcinata...ii intarzie tocmai din cauza postinorului, care i-a dereglat putin organismul......dar de ce nu ati folosit prezervativ?


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#3 2009-06-06 16:48:38

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Probabilitate de sarcina

deci pana la urma ai dezvirginat-o sau nu?
oricum, daca a luat postinorul asa cum trebuie sansele de sarcina sunt extrem de mici

Offline

 

#4 2009-06-06 17:26:35

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Re: Probabilitate de sarcina

Nu am dezvirginat-o pentru ca o durea pe ea...postinor a luat bine...cred.Erau 3 pastile,cred ca a fost o greseala deoarece  in prospect zicea de 2. Prima in 72 de ore de la actul sexual iar a 2a la 12 ore.Asa a si luat...

Problema cea mai grava este ca ii venea si sa vomite...Si-a luat test de sarcina,urmeaza sa-l faca deseara

Offline

 

#5 2009-06-06 17:46:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Probabilitate de sarcina

daca mai e si virgina eu zic ca nu are cum sa fie sarcina
postinor cu 3 pastile?? va

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-06-06 18:03:53

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Re: Probabilitate de sarcina

Da...era una intr-o parte,una in cealalta...si una in mijloc.Insa ea a luat doar 2.Nu stiu,imi e cam frica... grater  metode de a scapa de a scapa de sarcina,inafara de avort sunt...?ma refer la antibiotice,fiole,amoxacilina sau stiu eu...?

Offline

 

#7 2009-06-06 18:11:35

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Probabilitate de sarcina

eu nu cred ca e insarcinata
si ca sa stiti pe viitor, metode de a scapa de o sarcina nu sunt altele decat avortul...asa ca mai bine va protejati ca sa nu ajungeti aici


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#8 2009-06-06 18:20:06

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Re: Probabilitate de sarcina

lucia05 a scris:

eu nu cred ca e insarcinata
si ca sa stiti pe viitor, metode de a scapa de o sarcina nu sunt altele decat avortul...asa ca mai bine va protejati ca sa nu ajungeti aici

Sper sa fie cum zici tu lucia...sa te auda Dumnezeu :-<

Offline

 

#9 2009-06-06 18:49:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Probabilitate de sarcina

are dreptate lucia, nu exista alta metoda de a scapa de o sarcina dect avortul.
asa ca mai bine alegeti o metoda eficienta de contraceptie

Offline

 

#10 2009-06-06 19:18:52

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Re: Probabilitate de sarcina

Pe mine acum ma intereseaza daca e sau nu insarcinata...Data viitoare o sa ma protejez din toate punctele de vedere...Imi este invatatura de minte ceea ce s-a intamplat acum...

Offline

 

#11 2009-06-06 22:12:33

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Probabilitate de sarcina

offtopic  deci eu nu inteleg faza cu -fiind un copil nascut prematur i se face rau daca nu mananca=
si eu sunt nascuta la 7 luni si nu mi sre face rau daca nu mananc ceva care-mi este pofta.nNu stiu da mie nu-mi suna a bine..pai e zilnic pe la spital?tare ciudata mi se pare faza asta...no offence

Offline

 

#12 2009-06-07 10:34:08

draiana
Full member
Inregistrat: 2008-06-10
Mesaje: 222

Re: Probabilitate de sarcina

buna...cum ar trebui sa fie secretia inainte de mestruatie?...astazi ar trebui sa imi vina dar inca nimic....eu iau ac mercilon si am avut un contact fara ejaculare in timpul foliei din luna asta.....

Offline

 

#13 2009-06-07 10:56:03

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Probabilitate de sarcina

pai nu ai luat corect ac? daca le-ai luat corect nu ai de ce sa iti faci griji! in a cata zi de pauza esti?


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#14 2009-06-07 14:09:38

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: Probabilitate de sarcina

dragos, imi permit sa-ti dau cateva detalii despre testele de sarcina, poate nu ai apucat sa te informezi.

Ai spus ca actul sexual a avut loc "recent". Nu stiu exact cat timp a trecut, dar trebuie sa stii ca un test de sarcina da un rezultat corect la 3 saptamani de la contactul cu pricina sau 7 zile de la intarzierea menstruatiei. Bine, pe unele teste scrie ca dau rezultat corect din prima zi de intarziere. Chiar si-asa, nu prea ar fi cazul la voi, pentru ca spui ca i-a venit oricum menstruatia, iar intarzierea e de la Postinor.

De asemenea, ai spus ca o sa faca testul seara. Desi scrie pe unele teste ca pot fi facute in orice moment al zilei, cel mai bine ar fi sa-l faca dimineata, cu prima urina, pentru ca atunci este concentratia mai mare din hormonul HCG, cel care apare in cazul unei sarcini.

In rest, daca sunteti foarte stresati si vreti sa stiti un lucru sigur, se poate face testul HCG din sange, la 7-8 zile de la contact, si acesta va detecta la fel, concentratia hormonului HCG. Numai ca mi se pare o masura extrema, mai ales in situatia in care sunteti. Si sper din tot sufletul sa nu va mai puneti alta data intr-o situatie asemanatoare

Pentru ca esti baiat si ar trebui sa fii responsabil, mai ales fata de ea, care e la inceputul vietii sexuale, permite-mi sa-ti recomand sa folosesti prezervativul de fiecare data, indiferent ca e vorba de dezvirginare si indiferent de perioada ciclului menstrual in care se afla.

inca ceva. Te rog, spune-mi ca cifra 95 din nick-ul tau nu are legatura cu anul tau de nastere! neutral

Offline

 

#15 2009-06-07 14:27:08

draiana
Full member
Inregistrat: 2008-06-10
Mesaje: 222

Re: Probabilitate de sarcina

am luat corect ac....mi-a venit ceva maroniu ca de obicei...probabil urmeaza sa vina normal...sunt in a 5-a zi de pauza si de obicei in cursul zile de astazi imi vine...deocamdata e maroniu...

Offline

 

#16 2009-06-07 14:46:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Probabilitate de sarcina

inca nu s-a terminat ziua draiana

Offline

 

#17 2009-06-07 14:48:23

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Probabilitate de sarcina

draiana eu zic ca poti sta linistita wink


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#18 2009-06-08 12:32:14

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Re: Probabilitate de sarcina

Melany1 a scris:

offtopic  deci eu nu inteleg faza cu -fiind un copil nascut prematur i se face rau daca nu mananca=
si eu sunt nascuta la 7 luni si nu mi sre face rau daca nu mananc ceva care-mi este pofta.nNu stiu da mie nu-mi suna a bine..pai e zilnic pe la spital?tare ciudata mi se pare faza asta...no offence

Da melany smile Nu stiu ce sa zic,nu puteti fi toti la fel...

Offline

 

#19 2009-06-08 12:36:21

dragos95
New member
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 15

Re: Probabilitate de sarcina

michidoo a scris:

dragos, imi permit sa-ti dau cateva detalii despre testele de sarcina, poate nu ai apucat sa te informezi.

Ai spus ca actul sexual a avut loc "recent". Nu stiu exact cat timp a trecut, dar trebuie sa stii ca un test de sarcina da un rezultat corect la 3 saptamani de la contactul cu pricina sau 7 zile de la intarzierea menstruatiei. Bine, pe unele teste scrie ca dau rezultat corect din prima zi de intarziere. Chiar si-asa, nu prea ar fi cazul la voi, pentru ca spui ca i-a venit oricum menstruatia, iar intarzierea e de la Postinor.

De asemenea, ai spus ca o sa faca testul seara. Desi scrie pe unele teste ca pot fi facute in orice moment al zilei, cel mai bine ar fi sa-l faca dimineata, cu prima urina, pentru ca atunci este concentratia mai mare din hormonul HCG, cel care apare in cazul unei sarcini.

In rest, daca sunteti foarte stresati si vreti sa stiti un lucru sigur, se poate face testul HCG din sange, la 7-8 zile de la contact, si acesta va detecta la fel, concentratia hormonului HCG. Numai ca mi se pare o masura extrema, mai ales in situatia in care sunteti. Si sper din tot sufletul sa nu va mai puneti alta data intr-o situatie asemanatoare

Pentru ca esti baiat si ar trebui sa fii responsabil, mai ales fata de ea, care e la inceputul vietii sexuale, permite-mi sa-ti recomand sa folosesti prezervativul de fiecare data, indiferent ca e vorba de dezvirginare si indiferent de perioada ciclului menstrual in care se afla.

inca ceva. Te rog, spune-mi ca cifra 95 din nick-ul tau nu are legatura cu anul tau de nastere! neutral

Id-ul meu de yahoo incepe cu "dragos95" dupa care urmeaza data de nastere a prietenei. 95 - 9 , luna a5a - mai


Iti multumesc din tot sufletul pentru informatii smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.